Способи укріплення імунітету. 5 простих правил

Зміст:

  Здоровий та міцний імунітет – мрія кожної людини. Проте, чомусь так виходить, що одні люди зрідка скаржаться на здоров’я та погане самопочуття, а інші – постійно страждають від хронічних хвороб та вірусних інфекцій, що атакують нас у холодну пору року. Насправді, допомогти своєму імунітету може кожен з нас. Прийміть до уваги ці прості правила.

  1. Правильне харчування

  Коли ми говоримо про харчування, корисне для здоров’я, то маємо на увазі, що раціон дорослої людини та особливо дитини, має бути різноманітним. Харчуватися треба так, щоб щодня отримувати поживні речовини – жири, білки та вуглеводи у збалансованій кількості. М’ясо та риба, крупи, молочні та кисломолочні вироби, різноманітні овочі та фрукти потрібно вживати щодня. Лише різноманітна їжа може бути джерелом всіх необхідних для імунітету речовин. Не забувайте про каші – традиційні українські страви з круп, в яких міститься величезна кількість корисних мікроелементів. Взимку треба частіше вживати такі овочі, як гарбуз, капуста, морква, цибуля, селера. Вони чудово замінять овочі, фрукти та ягоди, сезон яких вже минув. Цитрусові, хурма та яблука – найкращий вибір для холодних пір року. Чергуйте ці фрукти таким чином, щоб ви та дитинка куштували корисне щодня.

  2. Здоровий ШКТ

  Стан нашого шлунково-кишкового тракту дуже суттєво впливає на наш імунітет. Мікрофлора нашого ШКТ є його важливою частиною. Саме шлунок відповідає за те, щоб організм функціонував повноцінно. Тому алергічні реакції, гастрити, слабка печінка – все це відображається не лише на нашому самопочутті, а й на стані імунітету загалом. Відвідайте гастроентеролога, якщо вас часом турбують такі симптоми, як печія, важкість у шлунку, диспепсія та непереносимість певних продуктів. Можливо, вам потрібна невеличка корекція, що налагодити роботу ШКТ. Після чого ви відчуєте себе набагато краще та міцніше у двобої з сезонними застудами.

  3. Активний спосіб життя

  Багаторічні дослідження довели, що наш організм дуже чутливо реагує на сигнали, що ми йому відправляємо. Наприклад, малорухливий спосіб життя дорослої людини з часом запускає в її організмі процеси деградації та активує ріст пухлин, у тому числі злоякісних. Пасивним способом життя ми ніби кажемо самі собі, що наш час минає, що ми вже своє відробили, – і організм запускає систему самознищення. Щодо малечі, то всі знають про користь спортивних вправ та рухливих ігор для розвитку опорно-рухового апарату дітей та підлітків. Серцево-судинна система малюків також дуже любить активність, тому наші діти такі непосидючі та рухливі) Отже, рухайтеся! Багато, регулярно, і, бажано, на свіжому повітрі – це подвійна користь для вашого імунітету.

  4. Свіже повітря

  Не є новиною інформація про користь свіжого повітря для нашого організму в цілому та нашого імунітету зокрема. Гуляйте кілька разів на день, провітрюйте приміщення якомога частіше – так ви можете очистити оселю не лише від вірусів, які разом з нами потрапляють у дім, а й від шкідливих елементів системи Менделєєва, які «виробляють» стіни наших будинків, фарби, килимове покриття, меблі тощо. Дихати всім цим – щоденний удар по нашому імунітету. Тож пам’ятайте про провітрювання, частіше вимикайте батареї та обігрівачі, які пересушують повітря та ваші слизові оболонки, що робить їх вразливими для вірусів. Купіть зволожувач повітря або просто частіше робіть вологе прибирання в оселі.

  5. Здоровий сон та режим дня

  Як би дивно це не звучало, режим дня потрібен не лише дітям, а й дорослим, особливо якщо вони вже мають проблеми з імунітетом. Саме під час сну наш організм виробляє клітини, що долають віруси та бактерії. Вам знайоме це явище – коли тривалий сон під час хвороби лікує швидше та краще, ніж медичні препарати. Спати треба по потребі, і норма для здорової людини може бути як 7, так і 9-10 годин сну за добу. Якщо ви не маєте можливості спати так довго, намагайтеся лягати раніше, до півночі. Найкраще, це засинати о 21-23 годині вечора. Сон до опівночі є набагато кориснішим, ніж після. Матусі в декреті можуть скористатися чудовою можливістю поспати вдень разом з дитинкою. Не нехтуйте цим, особливо якщо відчуваєте хронічну втому чи почали часто хворіти на застуду, – це ваш організм сигналізує, що треба відпочити.

  Регулярне дрібне харчування є другим важливим пунктом режиму дня. Привчіть себе їсти часто, але невеликими порціями. Оптимально, через кожні дві-три години і за принципом роздільного харчування. Так їжа краще буде засвоюватися, а ваш метаболізм працюватиме «на відмінно». Ви ніколи не дізнаєтесь про хвороби ЖКТ, завжди будете бадьорі та поступово забудете про зайву вагу, якщо вона є.

  На останок хочу сказати, що до стимуляторів імунітету варто ставитися з обережністю, навіть якщо вони створені на основі рослинних компонентів. Стимулювати імунітет треба м’яко та поступово – лише тоді результат буде найкращим, а ефект стимуляції – тривалим.

  Любіть себе, дбайте про себе та будьте зажди здорові!

  Автор: Тетяна Кур

  Facebook Comments
  Анонс