Степ-аеробіка – спорт для душі і тіла

Зміст:

  Усім відомо, що спорт – це запорука здоров`я та краси. Спорт може бути корисним не лише для нашого тіла, а й для душі, – дарувати чудовий настрій та запас бадьорості на цілий день. Всі ці бонуси можна отримати від занять таким видом спорту, як степ-аеробіка. Незвичайний він тим, що поєднує в собі ходьбу по сходах, класичні аеробні вправи і танці різноманітних стилів.

  Тож давайте крок за кроком розглянемо особливості, переваги та небезпеки цього виду спорту. Допоможе нам у цьому кандидат в майстри спорту зі спортивної аеробіки, старший тренер фітнес-клубу Sport&Spa Світлана Мартенко, що має тренерський стаж більше 10 років.

  Крок перший: Особливості степ-аеробіки

  Починаючи тренування зі степ-аеробіки необхідно забезпечити собі зручний спортивний костюм та спеціальні кросівки для фітнесу. Заняття відбуваються за допомогою спеціальної степ-платформи, яка зовні нагадує сходинку.

  Існує два різновиди степ-аеробіки: степ-класика, з елементами танців, та степ з використанням силових вправ – наприклад, з гантелями.

  Для тих, хто любить танцювати, заняття будуть особливо цікавими. Але степ-аеробіка є лише частиною великого комплексу вправ. Доведеться тренувати і верхню частину тіла, і нижню, а степ даватиме лише кардіо навантаження.

  Крок другий: Переваги степ-аеробіки

  Люди, які стежать за своєю вагою і постійно ходять на степ та на інші силові або танцювальні класи – дуже добре втрачають зайву вагу. При відвідуванні класів, що зазвичай тривають 50-55 хвилин, в залежності від інтенсивності, яку задає тренер, можна буде втратити від 300 до 400 калорій.

  Сама по собі степ-аеробіка може бути корисною для здоров’я. З її допомогою можна налагодити дихання. Але якщо не комбінувати степ з іншими вправами, то видозмін в фігурі не буде помітно. Та як профілактика, звісно ж, степ-аеробіка може бути використана.

  Крок третій: Небезпеки та обмеження степ-аеробіки

  Перше і найголовніше попередження – треба слідкувати за тим, щоб не було проблем з суглобами. Під час вправ ми робимо кроки з сильним упором на ноги. Тому, якщо людина відчуває будь-які ознаки захворювання суглобів, їй категорично забороняється ходити на степ-аеробіку.

  Зазвичай ці проблеми турбують людей похилого віку. Після заняття вони чсто скаржаться на біль у ногах. Краще в такому випадку ходити на силові класи, туди, де немає сильних навантажень на нижні кінцівки. Проте, якщо проблем із суглобами немає, то класи зі степ-аеробіки можуть відвідувати люди будь-якого віку.

  Якщо людина прийшла на заняття по степу зі здоровими суглобами, вона також може травмуватись. Але тільки в тому випадку, якщо тренер вчасно не розповів, як правильно треба становити ноги на платформу та на підлогу, та яким має бути взуття. Лише це може стати причиною травмування здорових суглобів. Якщо тренер всі ці правила розповідає, а клієнт уважно слухає та дотримується, жодної шкоди здоровій людині степ-аеробіка не приносить. 

  Людям з зайвою вагою взагалі заборонено ходити на степ-аеробіку. Їм буде дуже важко. Цим людям треба починати з таких напрямків, як стрейч, пілатес тощо.

  Ще однією проблемою під час занять степом є задишка. Якщо під час заняття ви відчуваєте, що вам не вистачає дихання – причиною цього є надто велике кардіо навантаження. Це означає, що треба спочатку стабілізувати серцево-судинну систему. Почати потроху бігати, займатися на кардіо тренажерах.

  Третя проблема – біль у м’язах, крепатура. Цим часто страждають початківці, особливо після інтенсивних занять. Це треба перетерпіти та займатись далі. Через це проходять всі. Під час крепатури треба бігати, щоб розігнати її. І якщо ви відчуваєте, що заняття було досить інтенсивним і завтра ви будете страждати від болю, то треба обов’язково сходити в сауну.

  Чи можна займатися степ-аеробікою молодим мамам?

  Що стосується молодих мам, які годують грудьми, то їм взагалі не можна займатись степом – щезне молоко. А от жінки, які вже закінчили годування – можуть ходити на заняття, це принесе лише користь їх організму.

  Останній, найприємніший крок: Досягнення та результати від занять степ-аеробікою

  Для того, щоб досягнути результату, треба не лише займатись степом або іншими видами спорту, а й правильно харчуватись. Якщо людина позаймалась, прийшла додому, відкрила холодильник та з’їла все, що їй захотілося – то результату взагалі ніякого не буде. Треба обов’язково дотримуватись певних правил харчування: до 14:00 – споживати вуглеводи, після 14:00 – білок. І плюс регулярні тренування.

  До прикладу, в мене є клієнтка – Оксана, яка прийшла до спортклубу два роки тому. Вона відвідує не тільки степ-аеробіку, а й всі інші групові класи. Крім того, що вона втратила близько 10-15 кілограм, її фігура ще й стає дуже красивою, вимальовується форма. Але вона дуже багато працює задля цього.

  Тож, ми бажаємо вам займатися спортом та не зупинятись перед складнощами, адже у всьому можна знайти приємні сторони. Будьте здоровими та красивими!

  Автор: Катерина Купрієнко

  Facebook Comments
  Анонс