5 способів визначити овуляцію

Зміст:

  Сучасній жінці навряд чи варто пояснювати доцільність визначення овуляції. Як інакше порахувати «безпечні дні» або ж навпаки – визначити час, ідеальне для зачаття малюка?

  Традиційно прийнято вважати, що при 28-30 денному циклі овуляція відбувається на 14-15 день. Саме в цей час з фолікули виходить дозріла яйцеклітина, готова до запліднення. Проте все не так вже просто. По-перше, цикл може плавати, а по друге – під впливом тих чи інших факторів (наприклад, стресу або зміни клімату) овуляція може зміщуватися.

  1) Тести на овуляцію
  Легше всього прийти в аптеку і купити спеціальні тести для визначення овуляції. Вони досить прості у використанні і реагують на викид лютеїнового гормону (на ЛГ пік) в сечу. Як правило, поява двох смужок на подібному тесті свідчить про те, що протягом 24-48 годин у вас відбудеться овуляція.

  2) Базальна температура
  Цей спосіб досить трудомісткий (зрештою, щоранку вимірювати собі ректальної температури, не встаючи з ліжка, і вести цілий графік свого жіночого здоров’я не так вже і цікаво) і не надто інформативний (не пророкує овуляцію, не дає інформації про жовтий тело та ні в якому разі не може бути приводом для призначення гормональних препаратів). До того ж будь-яке вірусне респіраторне захворювання або зроблять результати недостовірними. Це ж відноситься і до важких фізичних навантажень, і до активних занять спортом.

  3) УЗД-моніторинг
  Один з найточніших способів визначити свою овуляцію – це відстежити її за допомогою УЗД. Для цього вам знадобиться лише записатися на прийом і принести з собою пелюшку, бахіли, одноразовий наконечник для датчика, і презерватив (все це можна купити в будь-якій аптеці). Якщо у вас стандартний цикл (28 днів) – на УЗД краще приходити на 7, 9, 11, 13, 15, 17 і 23 дні.

  4) Метод «папороті»
  У свій час буквально в кожній аптеці можна було купити спеціальний мікроскоп для визначення овуляції по слині. Протягом усього циклу жінка повинна була розглядати свою слину в цей апарат і аналізувати малюнок. Той день – коли під мікроскопом можна було розгледіти зображення, схоже на квітку папороті (ну або збігається з картинкою в інструкції) – і повинен був бути овуляцією. Зараз подібні апарати рідкість.

  5) Уважний організм
  Як не дивно, але жінки здатні відчувати свої «небезпечні» дні. Психологи стверджують: під час овуляції ми схильні вести себе більш зухвало: ми вибираємо яскраві кольори в одязі й макіяжі, носимо короткі спідниці і навіть частіше ходимо на побачення. Сексологи у відповідь вторять про те, що в середині циклу жінкам частіше хочеться сексу, а найяскравіший оргазм можна випробувати лише під час самої овуляції.

  За матеріалами: mamin-journal.ru

  Facebook Comments
  Анонс