Болючі місячні. Консультує гінеколог

Зміст:

  Навряд чи знайдеться багато жінок, які ніколи не відчували дискомфорту при місячних. Багато хто зазнає при цьому навіть біль. Чому так буває під час критичних днів, і що можна зробити, знає акушер-гінеколог, викладач ІФДМУ, консультант з природного планування сім’ї Галина Гвоздецька.

  Причини болів при місячних

  Дуже часто у молодих дівчат біль пов’язаний з тим, що матка має відхилення назад. У нормі шийка матки розташована рівно вертикально, а дно матки трошки наближене до переду. Якщо є відхилення назад, то між шийкою матки і самою маткою утворюється невеличкий кут.

  Під час місячних матка збільшується. Тому в цей час, коли відбувається відшарування ендометрію і виділення його з кров’ю, виникає болючість.

  Нерідко буває, що самі яєчники розташовані ближче до кута матки, ніж це має бути в нормі. Тому, особливо у тих випадках, коли матка ще й має відхилення назад, під час місячних матка може тиснути на яєчники. Біль може бути саме в яєчниках.

  Інтенсивність болю

  Для кожної дівчини і жінки все індивідуально, у кожної – свій поріг чутливості. Хтось легко може перенести сильні болі, а хтось уже при слабких може навіть втрачати свідомість. Якщо біль є відчутнішим, ніж жінка може для себе це прийняти, варто проконсультуватися з гінекологом.

  Що робити для лікування?

  Перш, ніж лікувати, звичайно, необхідно пройти обстеження та здати аналізи. Особливо важливо пройти УЗД, навіть якщо страждає юна дівчинка. Цей метод – дуже важливий. Він може виявити, чи нема запального процесу в яєчниках.

  Запальні процеси піддаються лікуванню після всіх необхідних обстежень. Можливо, вирішення проблеми знадобиться прийом гормональних препаратів. Але також існує ряд рослинних препаратів, якими можна досить успішно лікувати жіночі захворювання.

  УЗД також покаже, чи нема в жінки чи дівчини цієї, вже згадуваної патології, ретрофлексіо (відхилення дна матки назад, чи як ще кажуть, загину матки). Якщо ця патологія є, то розташування органів не піддається корекції, така їхня природа. В цьому випадку можна просто прийняти знеболювальні.

  Поради для тимчасового зняття болю

  Якщо болючість якраз пов’язана з розташуванням матки, можна за три дні до настання місячних і в перший їх день приймати, наприклад, спазмолітичні свічки (папаверин, вібуркол), чи вживати препарати ібупрофену.

  Ці препарати блокують вироблення простаглагландинів – речовин, які виробляє жіночий організм. Хоч вони виробляються в маленькій кількості, однак саме вони викликають скорочення гладкої мускулатури, особливо, м’язів матки. Знеболювальні препарати знижують їхній рівень в організмі – і біль зникає.

  Зміна характеру болю після вагітності

  Якщо біль при місячних виникав у жінки через загин матки, то варто знати, що під час вагітності матка вирівнюється. І в такому стані вона перебуває ще якийсь час після вагітності.

  Часто жінки пересвідчуються, що  після вагітності зникла болючість місячних. І так може тривати близько трьох років після пологів. Потім матка знову повертається у своє положення, яке для неї було природнім.

  Після пологів може змінюватись і характер менструального болю. Наприклад, біль живота змінюється на біль голови. Це пов’язано з тим, що відбулася серйозна гормональна перебудова організму, і тепер він поводиться інакше.

  Місячні настають в кінці другої фази циклу, коли зростає рівень гормону прогестерону, а це затримує рідину в організмі загалом. Виникає (хоч і природно) набряк і грудей, і мозку, і цілого організму. Це і є причиною болів голови перед місячними.

  Тільки з великою обережністю, розумом  та після обстеження можна застосовувати при цьому сечогінні препарати. Вони здатні усунути саму причину болю – і біль голови може зникнути.

  «Псевдомісячні болі» у вагітних

  Під час вагітності буває, що у перші місяці в ті дні, коли в жінки раніше були місячні, вона відчуває ті самі болі. Це так звані «псевдомісячні», тобто біль пов’язаний з пам’яттю організму. Як правило, це буває до того часу, поки не сформується плацента.

  Яким би не був ступінь болючості, жіночий організм прекрасно пристосований до всього, що пов’язане з найбільшим дивом – народженням дитя. Бажаю здоров’я всім жінкам!

  Автор: Ольга Пастух

  Facebook Comments
  Анонс