Діагноз – не вирок, або Не поспішайте

Зміст:

  У житті кожної жінки рано чи пізно настає момент, коли вона починає замислюватись про дитинку. Але сучасний ритм життя, активна участь в соціальних подіях, здобуття вищої освіти, кар’єрний ріст – всі ці фактори провокують те, що жіноцтво починає планувати вагітність щораз у пізнішому віці.

  І це одна із причин того, що кількість безплідних пар із кожним роком росте…

   Безпліддя

  Без паніки!

  Ця інформація, якою переповнений Інтернет та різноманітні інформаційно-розважальні видання, та ще підкріплена безперервною рекламою клінік з ЕКЗ, потихеньку осідає в підсвідомості. І коли жінка вирішує, що вже готова стати мамою – весь цей інформаційний непотріб спливає на поверхню. Що відбувається далі? Далі юна особа починає шукати собі проблеми. Біжить в аптеку по тест на вагітність зразу після статевого акту:). Міряє базальну температуру. Кохається строго по графіку зачаття:).  І звичайно що – не вагітніє.

  Ось тоді, місяців через 5-6, починається справжня паніка. Адже вони вже так довго живуть «не прикрито», а вагітність все не наступає. Починається новий виток переживань, сумнівів, роздумів.

  Жіночий організм – це надзвичайно чуттєва, багатогранна, тендітна система. І якщо ви вважаєте, що вислів про матеріальність думок – це вигадка психологів, ви дуже помиляєтеся. Тривога переростає в хронічний стрес, в гру вступають різноманітні біологічно активні речовини, а коли порушується баланс на рівні гормонів – шанси завагітніти тануть на очах.

  Зверніть увагу, що зараз ми говоримо про абсолютно здорову пару.

  Згідно медичним визначенням безплідною вважається та пара, в якої не виходить завагітніти протягом року регулярного статевого життя без використання контрацептивів (любі жінки, тут мається на увазі раз на три дні, а не раз на місяць :)).

  І от коли після року напруженої роботи 🙂 вагітність не настає – жінка йде на обстеження. І якщо в неї або в її партнера знаходять якусь проблему – все. Це перетворюється на вердикт. Виникає «ідея фікс». І зазвичай серйозність гінекологічної проблеми уже не грає ніякої ролі. Основним чинником, який не дає жінці завагітніти, є сам факт наявності проблеми зі здоров’ям.

  Так і виникають такі історії – коли дівчина з безладним статевим життям, цілим букетом інфекцій і п’ятьма абортами в анамнезі, яка просто не переймається такими «дрібницями», легесенько собі виношує і народжує. А здорова жінка, яка ніколи нічим не хворіла, не може завагітніти.

  Насправді існують важкі стани, коли вагітність природнім шляхом наступити не може ніяк. Медичною термінологією ці стани називаються «абсолютне безпліддя». Цей діагноз ставиться у випадку, якщо у жінки виявляється відсутність яєчників, повна непрохідність або відсутність маткових труб, відсутність матки. Але з сучасним розвитком медичної науки такі жінки теж получають шанс пізнати радість материнства з допомогою ЕКЗ.

  Всі інші стани – полікістоз яєчників, ендометріоз, фіброміома, спайки в порожнині малого тазу, загин матки і т.д. – знижують шанси завагітніти, однак ні в якому разі не зводять їх до нуля.

  Звичайно, кожна ситуація індивідуальна. У когось процес більш виражений, у когось менш. Кожне з цих захворювань саме по собі дуже серйозне. І нехтувати лікуванням та рекомендаціями лікаря ні в якому разі не слід. Але піддаватися хандрі, апатії і депресії теж не вихід.

  Як діяти?

  Насамперед знайти кваліфікованого репродуктолога. Гарного фахівця.  Лікаря, якому будете абсолютно довіряти. При необхідності – дообстежити організм. Пройти курс комплексного лікування. І якщо лікар скаже, що у вас справи пішли на поправку – просто розслабитися і насолоджуватися кожним днем буття. Адже вагітність частіше всього настає в той момент, коли жінка найменше її очікує :). Поїдьте у відпустку, запишіться на курси живопису,  змініть щось в своєму житті – і у вас обов’язково все вийде!

  Якщо ж клінічна картина невтішна, все одно це не привід для розпачу. Адже допоміжні репродуктивні технології (ЕКЗ) щороку допомагають тисячам пар пізнати щастя батьківства.

  У кожної людини є свій час, коли вона повинна прийти в цей світ. Не підганяйте цю мить. Турбуйтеся про своє здоров’я і комфорт вашого партнера. Створіть гармонію у ваших стосунках. Постарайтесь по-можливості зменшити стресові фактори в Вашому житті. Відкрийте серце на зустріч любові і радості. Не акцентуйте увагу на неприємностях. І з медичною допомогою чи без неї, але одного чудового ранку ви зможете почути перший крик вашого довгоочікуваного писклятка :).

  Автор: Тетяна Романець, консультант клініки ISIDA з питань жіночого здоровя

  Facebook Comments
  Анонс