Готуємося до вагітності після 30 років: спорт і обстеження

Зміст:

  З віком у жінок відбуваються фізіологічні зміни будови тазового дна. У тридцятирічної жінки еластичні волокна замінюються щільнішими і менш податливими. В процесі пологів дитина розкриває тазове дно за рахунок родової діяльності матки і зусиль черевного пресу.

  Така функція тазового дна грає важливу роль у механізмі пологів. Тому до і після пологів жінці слід укріплювати м'язи тазового дна і передньої черевної стінки. Заняття йогою, гімнастика на фітболі, плавання не лише позбавлять тебе від цієї проблеми, але і гармонізують загальний стан жіночого організму.

  Не забувай, що фізична підготовка приведе тіло до потрібного тонусу, прискорить обмін речовин і нормалізує вагу. Особливо приємними стануть курси масажів, гідромасажів, сауна (головне не зловживати), плавання та аквааеробіка. Спа-процедури зроблять шкіру пружною, а легкі медитації приведуть до ладу твої думки та внутрішній настрій.  

  Аналізи та медикаменти

  Щоб визначити свої шанси на успішне зачаття і вагітність, варто пройти ряд обстежень.

  Не варто забувати про те, що після 30-ти організм жінки піддається різного роду інфекційним захворюванням, оскільки слабшають захисні функції. Про багато з них ти навіть можеш і не знати, поки не зробиш ряд обстежень.

  Перше, на що варто звернути увагу, – це наявність інфекцій, що передаються статевим шляхом. Лікувати такі хвороби досить складно, а часом неможливо.

  Слід обов'язково вилікувати хронічні запальні процеси статевих органів, лікувати їх при вагітності практично неможливо через негативний вплив медикаментів на плід.

  Не забудь також відвідати стоматолога, оскільки захворювання ротової порожнини є вогнищами інфекцій.

  Слід провести комплексне обстеження всього організму, можливо, варто пройти курс вітамінотерапії.

  Сучасна медицина навіть пропонує ряд медико-генетичних консультацій і обстежень, які дозволяють запобігти розвитку патології в плоду на ранніх термінах вагітності.

  Не забувай, що всі обстеження та лікування потрібно проходити в парі з майбутнім батьком дитини, адже він може бути носієм інфекції або бути в зоні ризику. Також дуже важливо, аби батько дитини не мав хронічних захворювань і шкідливих звичок, таких як алкоголізм, наркоманія, куріння. Відомо, що всі ці звички передаються генетично і негативно впливають на розвиток дитини.

  Порада!

  Щоб зробити процес обстежень максимально комфортним і простим, звертайся до одного лікаря, який буде твоїм другом і порадником протягом не лише підготовки до зачаття, але і до пологів. Обирай уважно і не бійся змінювати свій вибір, якщо відчуєш дискомфорт.

  Перша вагітність після 30 років

  Якщо ти плануєш стати мамою вперше, то, скоріш за все, тебе і твого партнера скерують до генетика, щоб визначити, чи не входить ваша пара до групи ризику. Також можна пройти дослідження хромосомного набору. Самі батьки можуть бути абсолютно здоровими, а при цьому мати збалансовані хромосомні перебудови, які, потрапивши до дитини, можуть викликати хромосомний дисбаланс в її організмі.

  Перевірити загальний стан організму і наявність прихованих інфекцій допоможе терапевт. А якщо у тебе проблеми з щитовидною залозою – ендокринолог. Обстеження ендокринної системи дуже важливе, адже саме вона бере активну участь у повноцінному розвитку плоду та всіх його систем.

  Також, варто звернути особливу увагу на наявність в обох партнерів ТОРЧ-інфекції, гепатиту, ВІЛ-інфекції, а також на наявність цукру в крові та її біохімічний склад. Зрозуміло, якомога частіше слід здавати аналізи сечі та крові, щоб вчасно побачити відхилення.

  Бактеріальний посів із зіву визначить наявність стафілококової інфекції, яка дуже складно лікується під час вагітності і часто передається малюку при пологах.

  Делікатно і не менш уважно слід підійти до обстеження функції запліднення у чоловіка. Адже з віком сперма втрачає свої властивості і псується під впливом шкідливих чинників. Для цього потрібно пройти консультацію уролога, зробити спермограму.

  Флюорографія також є обов'язковим обстеженням для чоловіка і жінки, оскільки саме вона дає підстави діагностувати ймовірний туберкульоз, який є протипоказанням до пологів.

  Варто пам'ятати, що після настання вагітності жінка буде позбавлена можливості для повноцінного лікування, проходження процедур, пов'язаних з опроміненням, вакцинацією, фізичним навантаженням. Будь-які медикаменти, навіть найнатуральніші, протипоказані вагітним і застосовуються лише в особливих випадках, що в 99% спричиняє ризик порушень внутрішньоутробного розвитку плоду.

  На замітку! 

  У результаті схема така – загальні обстеження у фахівців та аналізи для двох, лікування, відновлення, оздоровлення організму, підсумкова перевірка, зачаття і згодом – планові обстеження для вагітної. Комплексна підготовка до зачаття допоможе не лише завести здорове потомство, але і знову відчути себе молодою, красивою і бажаною!

  Автор: Дар'я Дідух

  Facebook Comments
  Анонс