Хибна вагітність

Зміст:

  Навіть у ХХІ ст. діагноз «помилкова або хибна вагітність» продовжують ставити не лише тваринам, а й представницям виду Homo sapiens. Щоправда, в наш час переважно йдеться про ранні терміни, а от раніше такі казуси траплялися…

  На щастя, зараз хибна вагітність – це екзотика. Проте, розпитавши подруг, ви з подивом можете дізнатися, що хтось із них має такий життєвий досвід. Що ж це за дивне явище – вагітність без вагітності?

  Либонь, найяскравіший приклад уявної вагітної – Марія Тюдор, королева Англії. Ставши на рушничок досить пізно не лише за мірками свого часу, а й за нинішніми (у 38 років), вона дуже, дуже, ДУЖЕ потребувала спадкоємця. Йшлося не лише про стосунки з молодшим більш ніж на десять років чоловіком – королем Іспанії, а й про долю двох держав.

  І ось за кілька місяців подружнього життя придворні лікарі з радістю констатували довгоочікувану вагітність. Проте коли у розрахований час іспанські придворні дами приїхали, аби бути присутніми при пологах, виявилося, що вони марно ноги трудили: минали тижні і місяці, а нічого не відбувалося.

  Розчарований король поїхав до своєї Іспанії – шлюб не вдався. Пізніше виявилося, що Марія була серйозно хвора – сучасні гінекологи наставили б їй купу страшних діагнозів (історики грішать на рак матки або кісту яєчників). Тому з материнством у неї скластися не могло…

  Група ризику

  Парадокс, але помилкова вагітність (вона ж псевдовагітність) загрожує або тим жінкам, котрі панічно бояться завагітніти, або тим, хто, навпаки, з якихось причин параноїдально жадає вагітності.

  У будь-якому разі надмірна концентрація уваги на темі вагітності може вилізти боком. Особливо якщо до неї додається підвищена збудливість нервової системи, нестабільна психіка або негативний досвід (безпліддя, викидень, аборт або смерть уже народженої дитини). У будь-якому разі першопричина цього феномена – психологічна. Адже саме мозок «дає команду» організмові – і той слухняно виробляє «вагітні» гормони.

  Проте іноді псевдовагітність пов’язана з дуже серйозним ендокринним захворюванням – неоплазією. Якщо ви не знаєте, що означає це слово, то краще і не гугліть. Нічого хорошого. Також до фізіологічних причин помилкової вагітності належать новоутворення у мозку, в районі гіпофіза, у молочних залозах чи в тазу.

  Що ж таке псевдовагітність?

  Повна ілюзія та всі ознаки вагітності: токсикоз, слабкість, перепади настрою, зміна смаків (або просто бажання того чи того продукту), збільшення грудей, припинення або нерегулярність менструації, метеоризм та атонія товстої кишки, навіть зм’якшення шийки матки.

  Якщо процес заходить далеко, то можна спостерігати і «вагітний» живіт (за рахунок збільшення матки та/або підшкірної клітковини перед черевною стінкою), і «ворушіння» (наслідок збоїв у роботі кишківника), і виділення молозива, і навіть перейми.

  Історія знає випадки, коли жінкам, котрі не могли розродитися, робили кесарів розтин і виявляли, що матка порожня. Щоправда, сучасна діагностика вже далеко не та, що за часів Марії Тюдор. За іронією долі тести для визначення вагітності можуть показати позитивний результат. А от УЗД, оглядову рентгенографію черевної порожнини, імунологічну та біологічну діагностику ніякими симптомами не обманеш.

  Лікування псевдовагітності

  Здавалось би, ну яке тут може бути лікування, якщо лікувати нема чого? На жаль, іноді гінеколог тут буває безсилий – жінка просто відмовляється йому вірити. Тоді настає час втрутитися ендокринологу та психотерапевту, а то й цілому психіатру. Якщо не пропрацювати причини появи псевдовагітності, вони нікуди не дінуться і знов дадуться взнаки – так чи інак.

  Найкраща профілактика псевдовагітності – здорова психіка. Бажано, в комплексі з фізичним здоров’ям, звичайно. Хоча є й інший шлях: справжня вагітність 🙂 Хочеться побажати всім світмамам гарної профілактики помилкової вагітності – того способу, який їм більше підійде! А охочим – обох! 

  Автор: Атанайя

  Facebook Comments
  Анонс