Як сімейній парі зачати двійнят або близнят?

Зміст:

  Багатьом жінкам хочеться народити відразу двох малят. Хтось вважає, що у такому випадку дітки завжди дружитимуть, хтось жартує, що «треба один раз відмучитися» і гарантовано отримаєш подвійне щастя. Які б не були причини такого бажання, давай розглянемо всі варіанти, як можна збільшити свої шанси на народження двійнят або близнят.

  Існує два види близнят: монозиготні (ідентичні, або однояйцеві, ще їх називають справжніми) і дизиготні (різнояйцеві близнята, або двійнята). Ідентичні близнята виникають, коли запліднена яйцеклітина надалі розділяється на два ідентичні ембріони. Двійнята ж виходять при заплідненні двох різних яйцеклітин, двома різними сперматозоїдами. Ймовірність зачати двійнят у три рази вища, ніж зачати ідентичних близнят.

  Способи зачати двійнят або близнят

  Є практично гарантований спосіб зачати двійнят – це ЕКЗ (екстракорпоральне запліднення). При зачатті дитини «в пробірці» майже завжди лікарі збільшують шанси, підсаджуючи до заплідненої яйцеклітини «брата-близнюка».

  Деякі медичні препарати сприяють посиленню фертильності. Прийом таких гормональних препаратів викликає "суперовуляцію", під час якої дозріває декілька десятків яйцеклітин. До такого методу вдаються при стимулюванні овуляції для лікування безпліддя.

  Зауважено, що більшість мам двійнят незадовго до зачаття припинили приймати протизаплідні пігулки. Після припинення прийому гормональних препаратів у деяких жінок, яєчники також починають випускати більше яйцеклітин.

  Вважається, що особливість народити близнят передається на генетичному рівні (щоправда, деякі учені стверджують, що лише по материнській лінії). Отже, якщо у мами або у тата в роду були випадки народження двійнят або близнят, то з'явиться шанс, що і у них в сім'ї зможуть народитися двійнята.

  Багатоплідна вагітність нерідко припадає на частку жінок старшого віку, близько 35-45 років. Статистика говорить, що в такому віці близнята народжуються частіше. Пояснити це просто: приблизно після 35 років у жіночому організмі підвищується рівень гонадотропіну – гормону, який стимулює розвиток яйцеклітини та її вихід з яєчника.

  З кожними наступними пологами шанси народити близнят зростають (після других пологів – у два рази, після п'ятих – у п'ять разів). Якщо у жінки вже народжувалися різнояйцеві близнюки, то ймовірність повторити успіх збільшується ще в два рази. Останній факт пояснюється тим, що організм жінки, яка одного дня зачала близнят, найчастіше виробляє декілька яйцеклітин у період овуляції.

  Згідно з деякими дослідженнями вважається, що жінки, які годують грудьми і вагітніють у цей час, збільшують свою спроможність зачаття близнят.

  Статистика стверджує, що жінки з невеликим надлишком маси тіла частіше вагітніють двійнятами, тому не варто всіма силами боротися з декількома зайвими кілограмами.

  Чималу роль відіграє й етнічне походження. Найпростіше зачати двійнят африканцям, на другому місці з кількості близнят займає Близький Схід.

  За декілька місяців до планованої дати зачаття майбутній мамі рекомендують щодня приймати фолієву кислоту.

  Існує також безліч народних способів (наприклад, включити до раціону більше молочних продуктів, волоські горіхи і так далі) і календарів сприятливого зачаття.

  Безумовно, жоден з цих методів не дає стовідсоткової гарантії появи двох малят у животику мами, але спробувати можна. 

  Автор: Мадам Ред

  Facebook Comments
  Анонс