Як завагітніти після вагітності, що завмерла?

В акушерстві під терміном «завмерла вагітність» розуміють припинення розвитку плода до 28 тижня вагітності. Цьому може передувати чимало причин, але результат однаковий – евакуація вмісту матки та тривалий період відновлення, після якого жінка обов'язково задається питанням: яким чином можна завагітніти знов?

Деякі пацієнтки починають відчувати проблеми із зачаттям після такої проблеми. Навіть якщо вагітність наступає, вона знову може завершитися невдачею. Ось чому питаннями, коли можна завагітніти після вагітності, що завмерла і як до цього підготуватися, щоб був гарантований успішний результат, повинен займатися лікар.

Хто входить до групи ризику з повторної вагітності, що завмерла

Шанси вдруге зіткнутися з такою вагітністю є у жінок, які в минулому перенесли штучні аборти. І чим більше було цих абортів, тим вище ризик завмирання плода.

Також з цим діагнозом стикаються пацієнтки, які мають в анамнезі позаматкову вагітність або народження нежиттєздатної дитини, яка померла в утробі незадовго до пологів.

У цю групу відносяться і жінки, які страждають інфекційно-запальними захворюваннями статевої сфери (наприклад, генітальним герпесом). Крім того, ризик повторної вагітності збільшується з віком, тому всім жінкам рекомендується народити первістка не пізніше 30 років.

Хронічні труднощі з виношуванням можуть виникати через анатомічні проблеми репродуктивної системи жінки. Наприклад, при дворогій матці. Змінена будова цього органу перешкоджає нормальному прикріпленню і розвитку плідного яйця, тому шанси завагітніти і виносити дитину навіть після 2 завмерлих вагітностей у такий пацієнтки будуть мізерно малі.

Наявність міоми матки також буде перешкодою для нормального розвитку ембріона. Пухлина деформує маткову порожнину, заважаючи правильному закріпленню плідного яйця і його подальшому розвитку.

Вагітності, що не розвіваються, відзначаються також при розладах ендокринної системи, таких як цукровий діабет, хвороби щитовидної залози, збої менструального циклу, недостатній синтез прогестерону.

Коли планувати вагітність

Ймовірність завагітніти після завмерлої вагітності висока, але підходити до питання зачаття потрібно відповідально. В першу чергу не слід боятися повторити спробу – дже багато жінок, переживши завмерлу вагітність, в подальшому народжували здорових дітей. Але без підготовки вагітніти не рекомендується. Зачаттю після невдалої вагітності має передувати обстеження у лікаря і, якщо це необхідно, лікування.

Важливо знати, що після вискоблювання організм жінки серйозно ослаблений, проте, на процес овуляції та місячні це ніяк не впливає. Яйцеклітина здатна дозріти вже через 11-14 днів після чистки матки, і, в результаті статевого акту без контрацепції, може знову вийти зачаття.

Але як би швидко не хотілося завагітніти після вагітності, що завмерла, поспішати не слід. Після невдачі протягом півроку потрібно обов'язково користуватися методами контрацепції, щоб організм зміг відновитися.

Чому у деяких жінок не виходить зачати дитину після вагітності, що завмерла

Чи можна завагітніти і як швидко це станеться після вискоблювання – питання, що тривожить всіх, хто переніс це стан. Якщо жінка приділила належну увагу власному здоров'ю, якщо була з'ясована і ліквідована причина неблагополуччя, якщо пройшов певний час, який знадобився організму для відновлення – то труднощів із зачаттям і нормальним виношуванням дитини виникнути не повинно.

Іноді у жінки не виходить завагітніти після вагітності, що завмерла, навіть якщо були прийняті перераховані лікувально-профілактичні заходи. Якщо пацієнтка здорова, швидше за все, причину потрібно шукати в партнері. Ось чому лікарі настійно рекомендують проходити спільне обстеження парам при будь-яких проблемах з репродуктивними функціями, щоб підвищити ймовірність зачаття.

Що необхідно зробити перед тим, як повторно намагатися зачати?

Протягом періоду відновлення необхідно пройти комплексне обстеження. Це важливо для виявлення можливих причин завмирання плода, щоб виключити їх в наступний раз. Якщо виявлена ​​проблема на генетичному рівні, обстеження проходять обидва партнера.

Всі види лікування призначаються строго фахівцем, виконувати його рекомендації потрібно неухильно. Жінці потрібно пройти УЗД, здати аналізи на інфекції і гормональний статус. Її партнер відвідує уролога. Також парі рекомендується пройти генетичну консультацію і здати імунограму –  аналіз на сумісність.

Крім того, увага приділяється стану здоров'я. Прийом полівітамінів, якісне харчування, виключення стресів і зайвих фізичних навантажень – все це є важливим.

Підготувала Яна Білецька

Facebook Comments
Анонс