Календар овуляції. Розрахуй дату зачаття самостійно

Зміст:

  Починаючи планування дитини, майбутній мамі варто дізнатись, що таке овуляція, які дні менструального циклу прийнято вважати небезпечними, а які – безпечними. І чи може календар овуляції допомогти жінці пришвидшити настання вагітності. Отже, спробуємо розкласти все по поличках.

  Що таке овуляція?

  День, коли зріла яйцеклітина залишає фолікул та потрапляє у маткову трубу, називається днем овуляції. Овуляція є складовою частиною жіночого менструального циклу і припадає приблизно на його середину. Саме у період овуляції найбільш вірогідне зачаття дитини.

  Тривалість життя зрілої яйцеклітини поза фолікулом складає від 12 годин до трьох діб. А, значить, час, відведений природою для зачаття, не такий вже й великий. Але, знаючи напевно день настання своєї овуляції можна істотно збільшити шанси на успішну вагітність.

  Календар овуляції. Як визначити свої «небезпечні» та «безпечні» дні

  Існує чимало способів для визначення настання овуляції

  • тести на овуляцію,
  • УЗД-діагностика,
  • вивчення цервікального слизу та слини,
  • вимірювання базальної температури.

  Також ти можеш самостійно розрахувати дні найбільшої вірогідності настання вагітності, так звані «небезпечні» дні. Тобто створити свій власний календар овуляції.

  Для цього тобі знадобляться дані про твої менструальні цикли за останні півроку. Якщо ти вела жіночий календар і вносила до нього дату першого дня кожного менструального циклу, то все, що потрібно для розрахунку, у тебе вже є.

  Далі потрібно визначити тривалість найкоротшого та найдовшого менструального циклів. Тепер слід відняти від кількості днів найкоротшого циклу 18, а від кількості днів найдовшого циклу – 11. Отриманий проміжок днів циклу і буде періодом найбільшої фертильності.

  Розберемо на прикладі, коли найкоротший цикл за півроку склад 24 дні (24-18=6), а найдовший – 28 (28-11=-17). За такої тривалості циклу небезпечними днями вважаються дні з 6-го по 17-й день циклу. Решта днів циклу будуть вважатись умовно безпечними, тобто настання вагітності у цей період буде малоймовірним.

  Таким чином, розрахувавши свій власний календар овуляції, ти позбавиш себе від щомісячного визначення дня овуляції за тестами та іншими допоміжними засобами, керуючись лиш простими математичними розрахунками.

  Але зачаття малюка – це не тільки розрахунок та математика. Інколи варто відволіктися від планування та просто отримувати задоволення від життя в цілому і від кохання зокрема. І тоді малюк неодмінно постукає у твої двері.

  Автор: Катерина Грінченко

  Facebook Comments
  Анонс