Календар зачаття

Зміст:

  Ти активно намагаєшся зачати дитину, але… Не треба панікувати, можливо, ти робила це не в ті дні. Щоб дізнатися, коли буде найбільш сприятливий час, можна звернутися за консультацією до лікаря, а можна почитати літературу і поритися в інтернеті. Тобі просто потрібно скласти свій індивідуальний календар зачаття.

  З чого почати? 

  А почати потрібно з визначення тих днів, в які відбувається овуляція. Для цього треба знати тривалість свого менструального циклу. В середньому він може бути близько 28 днів, плюс-мінус кілька днів. Для більшої точності можна почати відстежувати «сприятливі» дні за декілька місяців до планованого зачаття, тоді ти вже точно знатимеш тривалість циклу.

  Найбільш сприятливим для зачаття вважається період з 12 до 16 дня циклу, на який припадає овуляторна фаза. В цей час чутливість слизової шийки матки підвищується, що збільшує шанс сперматозоїдів на запліднення яйцеклітини, оскільки найчастіше це відбувається саме в середині менструального циклу.  

  Середина циклу

  Щоб збільшити шанси зачати дитину, можна також почати вимірювати базальну температуру. Вимірювати її можна звичайним термометром вранці (не встаючи з ліжка), в один і той самий час. Дані необхідно відзначити на графіку (вертикальна вісь – температура, горизонтальна, – день менструального циклу). На цьому графіку можна буде відстежити, що перед підйомом температури на 0,2-0,4С спостерігається короткий спад.

  Такий календар зачаття підкаже момент між спадом і підйомом, в цей період і повинна відбутися овуляція. Таким методом можна точно визначити час овуляції лише при постійному веденні графіка протягом декількох місяців. Отже, бери олівець і папір та кресли графіки. Це не буде зайвою роботою – у випадку потреби, дані твоїх графіків дуже знадобляться лікарю.

  Базальна температура 

  Якщо ти не хочеш рахувати дні та вимірювати базальну температуру, можна звернутися до фахівців і зробити ультразвукове дослідження. Цей метод дозволить простежити за зростанням і розвитком фолікула і визначити момент його розриву (овуляції) дуже точно.

  За допомогою спеціальних тестів ти зможеш навіть удома провести власне дослідження. Ці тести визначають наявність лютеїнізуючого гормону в сечі, проводити їх потрібно 2 рази на день з 9-го по 15-й день менструального циклу. Позитивний результат свідчитиме про настання овуляції через 16 – 28 годин.

  Скориставшись одним з цих методів, ти прискориш процес і радітимеш гарній новині. Можна ще трохи заглибитися в різні дослідження і спостереження для того, щоб вибрати найбільш сприятливий час зачаття малюка. Для тебе важлива пора року, коли дитинці прийде час з'явитися на світ? Тоді ще трохи терпіння – і можна буде спланувати свій календар зачаття.

  • Якщо маля буде зачатим навесні, його народження може стати новорічним або різдвяним дарунком. Але слід подумати про спекотне літо в другому триместрі й ожеледі в третьому триместрі вагітності.
  • У випадку якщо маля буде зачато восени, ти ще встигнеш отримати купу вітамінів і погуляти на свіжому прохолодному повітрі. А мінусом стане небезпека підхопити інфекційне захворювання.
  • У літній час на ранніх термінах вагітності ти почуватимешся добре, можна насолоджуватися свіжими фруктами та овочами, можна відправитися у відпустку, але трохи пізніше спека може зіпсувати самопочуття і призвести до набряків, час пологів у такому разі випаде якраз на холодну і не дуже суху погоду.
  • Зачаті взимку малята з'являться на світ в теплу пору року і встигнуть трохи зміцніти до настання поганої погоди, самопочуття мам теж встигне покращитися.

  Проте, не варто надавати великої уваги особливостям зачаття, пов'язаним з часом року, головне, щоб твоя дитина була здоровою.

  Автор: Ірина Кіпоренко

  Facebook Comments
  Анонс