Коли можна завагітніти?

Зміст:

  Пари, які мріють про дитину та активно її планують, часто цікавляться – які дні найкраще підходять для того, щоб жінка завагітніла? Крім цього важливо знати і безпечні для запліднення дні, щоб мати змогу тримати під контролем це питання. І це дійсно має сенс, так як існують дні, в які шанси завагітніти справді підвищуються. А в деякі дні, наприклад , перед самою менструацією, падають.

  Але треба мати на увазі, що кожний організм будь-якої жінки має індивідуальні властивості. Тому ми можемо тільки приблизно прорахувати свої шанси завагітніти у певний день. Але це можливо робити різними засобами, і навіть з допомогою лікарів, за потреби. Яким чином можна визначити дні, найкращі для запліднення, ми розповімо у цій статті.

  Ви дізнаєтеся:

  • навіщо рахувати дні свого циклу
  • як визначити день овуляції
  • в який день циклу можна завагітніти
  • коли вагітність малоймовірна
  • чи безпечний секс під час місячних
  • навіщо жінки міряють базальну (ректальну) температуру
  • про тести на овуляцію та метод УЗД

  Коли краще можна завагітніти?

  У місячному циклі жінки є дні, в які запліднення дуже ймовірно. Це декілька днів серед місячного циклу, коли відбувається овуляція і яйцеклітина виходить із фолікула. Якщо секс без контрацепції відбуваються у цей час, то вірогідність того, що настане вагітність, при умові що обидва партнера цілком здорові, дуже велика.

  Але самостійно точно визначити дні овуляції досить важко, тому що на це може впливати безліч факторів, наприклад стреси, втома, фізичні навантаження та інше. Овуляція може пересуватися та сильно залежить від гормонального фону жінки, а також від її самопочуття. Навіть бурхливий секс може викликати дозрівання фолікула та вихід яйцеклітини швидше, ніж звичайно.

  Жіноча математика

  Але спробувати приблизно визначити дні, коли це стається, можна, базуючись на регулярному менструальному циклі. Для цього потрібно слідкувати за ним, та записувати перший день місячних десь з півроку. Після цього, коли ви будете точно знати, скільки днів цикл продовжується, треба відняти від цієї цифри число 14. І те число, що вийде, і буде датою, коли настане овуляція.

  Рахувати потрібно від першого для місячних. Сучасні жінки використовують спеціальні календарі місячних, куди вносяться дата першого і останнього для менструації. Програма сама вираховує дні овуляції, підказує більш безпечні дні для запліднення і дні, в яких вірогідність вагітності висока. Такі календарі існують он-лайн, а також їх можна завантажити у свій телефон-смартфон.

  Коли завагітніти неможливо

  100% гарантію, що незапланована вагітність не станеться, якщо ви будете використовувати  ті, чи інші засоби контрацепції, не дає ніхто. Навіть у гормональних спіралей, оральних контрацептивів і презервативів є доля погрішностей. Календарний метод вважається одним з самих ненадійних, як і контрацепція за методом перерваного статевого акту. Річ у тому, що у предеякуляті, який виробляється залозами чоловіка, є маленька кількість сперматозоїдів. І шанси завагітніти таким чином досягають аж 20%.

  Якщо користуватися календарним методом, то крім того, що у вас повинен бути дуже чіткий цикл, треба ще враховувати можливість декількох овуляцій на місяць, а також всі чинники, які можуть змінити ваш гормональний фон. Це різні лікарські засоби, стреси, алкоголь, паління тощо.

  Що може вплинути на овуляцію?

  • стрес
  • шкідливі звички
  • особливо інтенсивні статеві стосунки
  • ліки

  Також впливає вік жінки. У молодих дівчат овуляція ще не має чіткого графіку, у жінок старшого віку вона може взагалі «пропускати» деякі місяці.

  Якщо казати про неможливість завагітніти перед чи зразу після менструації, то тут теж немає гарантії. У більшості жінок за декілька днів перед місячним починається відторгнення внутрішньої оболонки матки, яка потім повинна вийти разом з кров’ю. Отже в цей час навіть запліднена яйцеклітина не буде мати змоги прикріпитися. Але неможливо, як ми вже казали вище, завжди точно визначити перший день менструації.

  Крім того може статися ще одна овуляція у кінці циклу, що дасть змогу завагітніти. Перший тиждень після закінчення місячного вважаться більш безпечним. Але слід враховувати, що сперматозоїди можуть жити у матці десь біля тижня, і якщо вони дотерплять до овуляції, то запліднення цілком може статися. Крім того вірогідність завагітніти після місячних підвищуються у жінок, в яких короткий менструальний цикл, та схильних до кількох овуляції за місяць.

  Під час місячних завагітніти складніше всього, але такі випадки теж трапляються. Відбувається це таким же чином, як при сексі після них. Сперматозоїди можуть дочекатися овуляції і запліднити яйцеклітину.  Крім того, місячні можуть йти на декілька днів менше, ніж зазвичай. Тому, якщо ви не бажаєте завагітніти, треба використовувати ефективну контрацепцію будь-коли.

  Крім того, займатися сексом без презервативів  у дні менструації, дуже не рекомендовано з точки зору гігієни. До матки можуть попасти бактерії зі статевого члену, які можуть спричинити запалення. І взагалі у ці дні жінкам краще відпочивати чи практикувати секс без пенертраціїї.

  Як визначити оптимальні дні для вагітності?

  Календарний метод дійсно має свої погрішності. Але якщо у вас дуже чіткий менструальний цикл і за останні півроку не було ніяких збоїв, ви можете визначити дні овуляції, спираючись на нього.

  Вимірювання базальної температури

  Але є ще інші методи визначення часу овуляції. Один з них – це вимірювання базальної температури. Це робиться скляним термометром кожного дня вранці до того, як ви встанете з ліжка, окремим термометром у анальному отворі. Коли температура буде  37-37.3 , це буде означати, що сталася овуляція.

  Цей метод доволі точний, але потребує дисципліни і щоденного вимірювання температури. Треба звертати увагу і на загальне самопочуття, а також на загальний стиль життя. Бо секс, хвороба, алкоголь, а також недосипання може сказатися на температурі. Якщо вести календар температур, то можна зрозуміти, яка є ваша звичайна температура тіла. Тому при підвищенні її на декілька градусів ви будете знати, що в вас овуляція.

  Цей метод вимагає уважності – варто щодня заносити показники у спеціальний зошит.

  Тести на овуляцію та метод УЗД

  Крім цього, в допомогу жінкам існують домашні тести на овуляцію. Вони працюють подібно тестам на вагітність. Смужка такого тесту реагує на гормон, який жіночій організм виробляє вже за добу до овуляції. Щоб правильно визначити овуляцію, треба у той час, коли ви підозрюєте у себе її початок, починати робити тести, занурюючи тест у сечу, як показано у інструкції. Зазвичай, це робиться декілька днів поспіль у один і той же час. Цей спосіб доволі точний, бо його засновано на гормональному статусі.

  В репродуктивних клініках, звісно, існує набагато ширший арсенал методів дослідження овуляції та впливу на цей процес. Тож парам, які планують свідомо, варто скористатися послугами перевірених репродуктологів.

  Коли пара довго не може завагітніти та звертається до лікарів, вони можуть назначати УЗД для того, щоб спостерігати за розвитком фолікула та виходом яйцеклітини з нього.

  Також багато жінок відчувають дні овуляції по невеликому болю з одного боку живота, там, де знаходяться яєчники та по підвищеному сексуальному бажанню. Також у ці дні спостерігаються  прозорі виділення, які практично без запаху.

  Чи можна зачати дівчинку чи хлопчика в залежності від дня овуляції?

  Є багато народних порад, які кажуть, що можливо спрогнозувати стать дитини. Але медицина вважає, що це залежить від чоловічих сперматозоїдів, і ніяк не контролюється. Тому не треба робити ніяких спеціальних вправ, дотримуватися дієт чи робити щось інше. Після запліднення дитина буде розвиватися і її стать можна буде побачити на плановому УЗД чи вже після народження.

  Автор: Наталка Блок

  Facebook Comments
  Анонс