Чи може брехати чи помилятися тест на вагітність?

Зміст:

  Тест – найпростіший спосіб визначити вагітність.

  Як працюють тести на вагітність?

  Всі тести на вагітність діють за однаковим принципом. Вони визначають рівень хоріонічного гонадотропіну людини в сечі. ХГЛ – гормон, який виробляється під час розвитку плаценти. У невагітних жінок він знаходиться в межах 0-5 мЕд/мл. З першого тижня вагітності його концентрація підвищується.

  Тести на вагітність діляться на два типи по чутливості:

  • Ті, що визначають концентрацію ХГЛ від 10 мЕд/мл. Такі тести можуть визначити вагітність вже на 5-7 день після запліднення. Увага! Запліднення відбувається пізніше зачаття.
  • Ті, що визначають концентрацію ХГЛ від 25 мЕд/мл. Такі тести зазвичай дешевше, вони можуть визначити вагітність на більш пізньому терміні.

  Типи тестів

  Тест-смужки
  Найдоступніший вид тестів. Для використання тесту-смужки потрібно зібрати сечу в чистий сухий посуд, опустити смужку на 20 секунд до зазначеної відмітки, оцінити результат через 3-5 хвилин.

  Планшетні тести
  Кажуть, що ці тести більш надійні в порівнянні з тест-смужками, оскільки реактив захищений пластиковою коробкою. Для використання тесту все одно доведеться збирати сечу в посуд, а потім спеціальною піпеткою (що входить в комплект) капнути трохи у віконце на тесті. Результат оцінити через 5 хвилин.

  Струменеві тести
  Найсучасніші тести. Для їх проведення не потрібно збирати сечу, досить на кілька секунд підставити тест під струмінь – і готово.

  Коли робити тест на вагітність?

  Тест на вагітність краще робити вранці, коли концентрація ХГЛ в сечі найбільша.

  При проведенні тесту потрібно чітко дотримуватися інструкції, щоб уникнути помилкових результатів.

  На який день тест показує вагітність?

  Тести з чутливістю 10 мЕд/мл можуть визначити (а можуть і не визначити) вагітність, починаючи з 7-10 дня після зачаття. Тому робити тести раніше 10 днів після зачаття не має сенсу. Навіть високочутливий тест може не визначити вагітність до затримки, якщо рівень ХГЛ в сечі не досяг необхідного рівня.

  Підтвердити відсутність вагітності може тест, зроблений на 2 і більше день затримки менструації.

  Чи може тест помилятись?

  Якщо на тесті з’явилася друга полоска – вагітність є з імовірністю 99%. Слабка смужка на тесті на вагітність вважається позитивним результатом, просто концентрація ХГЛ в сечі невисока.

  Іноді тести можуть давати хибнопозитивний результат. Наприклад, при прийомі специфічних медикаментів, наявності пухлин.

  Негативний тест на вагітність частіше може бути помилковим. Тест може бути псевдонегативним, якщо:

  • концентрація ХГЛ в сечі не досягла діагностичного рівня, тобто тест був проведений дуже рано,
  • є порушення роботи нирок, при якому ХГЛ не потрапляє у сечу,
  • випито багато рідини – є ймовірність, що рідина «розмиє» ХГЛ до низької концентрації.

  Тобто, якщо тест позитивний – помилка виключена. Якщо негативний, а при цьому є інші ознаки (затримка, наприклад) – помилка можлива.

  Безкоштовний онлайн-тест на вагітність

  Неможливо визначити вагітність на відстані, задаючи будь-які питання. У вас можуть бути всі можливі ознаки вагітності, але при цьому ви не будете вагітні. А може не бути жодного – і будете.

  У такому серйозному питанні не варто покладатися на ствердження автоматичної програми, якими б вони не були. Скористайтеся краще аптечним тестом на вагітність і зверніться до лікаря.

  Позитивний тест на вагітність

  Якщо на тесті з’явилася друга смужка, ви вагітні з імовірністю 99%. Навіть слабка друга смужка говорить про вагітність.

  Facebook Comments
  Анонс