Найкращий вік для батьківства

Зміст:

  Ми звикли до міркувань і порад лікарів, психологів, коли краще ставати матір'ю. Тепер розгляньмо, коли ж у чоловіків настає ідеальний вік, щоб ставати татами.

  Як не дивно, але дехто впевнений, що вік чоловіка, якщо він здоровий, абсолютно не є важливим при зачатті дитини. Прибічники цієї теорії люблять посилатися на те, що сильна половина людства зберігає репродуктивні здібності до самої старості, ледь не до 90 років. Тут навіть можна навести приклад знаменитого коміка Чарлі Чапліна, який останній раз став батьком в 72 роки! І Пола Маккартні, який черговий раз став татком в 61 рік.

  Медичні аспекти

  Проте виявляється, що біологічний годинник працює не лише в жіночому, але і в чоловічому організмі. Багато досліджень учених доводять, що якість чоловічої сперми після 30 років починає погіршуватися. Вважається, що після 35-ти років не в кращий бік відбуваються істотні зміни фізичних властивостей і ступінь активності сперматозоїдів. Хоча на кількість сперматозоїдів і масу сім'яної рідини вік не впливає, але рухливість сперматозоїдів починає поступово знижуватися. Це означає, що чоловікам, старшим за 35 років, щоб запліднити жіночу яйцеклітину, буде потрібно більше сил і часу.

  Лікарі радять сильній статі не відкладати батьківство в довгий ящик також через те, що в парах, де чоловік старший 40 років, збільшується ризик викидня і ризик появи спадкоємця з генетичним захворюванням.  

  Психологічні аспекти

  Ніхто не заперечить, що в 16-18 років звалювати на себе тягар батьківства дуже рано. Молодий чоловік ще сам в душі дитина і виявляється зовсім не готовим до нової ролі й такої відповідальності. Виходить, що з медичного боку все чудово – сил, здоров'я, активності вистачає, але мозок не готовий до нової ролі.

  Сьогоднішня статистика показує, що ставати татами більшість чоловіків вирішують ближче до 30 років. Але також неухильно зростає відсоток тих, хто стає батьками після 40 років. Тут вже виходить на перший план інший неприємний момент – люди не завжди спокійно реагують на немолодих татусів. Потрібно бути психологічно готовим до того, що хтось раптом назве замість «тата» «дідусем». Знайдуться «доброзичливці», які нагадають, що чоловіки в нашій країні живуть менше, ніж жінки. Важливо буде встигнути підняти свою дитину на ноги, дати їй освіту.

  Але з іншого боку, дорослі чоловіки упевнено стоять на ногах, вони готові до відповідальності та невеликих ризиків. До того ж на практиці тати у віці виявляються більш люблячими і уважними, ніж молоді татки. А пізні діти часто народжуються талановитими, обдарованими і, звичайно, оточеними турботою своїх батьків.

  Головне – це бути щасливими батьками, і не важливо, в якому віці!

  Автор: Мадам Ред

  Facebook Comments
  Анонс