Штучне запліднення (ЕКЗ)

Зміст:

  Досягнення сучасної медицини дозволяють людям, в яких з тих або інших причин порушена репродуктивна функція, мати дітей. Історія досліджень у сфері штучного запліднення налічує вже близько 50 років. Сьогодні фахівці з упевненістю говорять про 30% успіху.

  Як правило, штучне запліднення є крайнім заходом, якому передує повне обстеження пари і постановка діагнозу «безпліддя». Не менш серйозною підставою для такої процедури є як жіноче, так і чоловіче безпліддя, а також непрохідність маткових труб, пошкодження статевих органів, імунологічна несумісність.

  Дитина з пробірки

  Існує декілька способів штучного запліднення. Напевно, всі чули про ЕКЗ або екстракопоральне запліднення, кажучи мовою науки. У чому суть цього методу? Штучне запліднення ЕКЗ можна проводити практично при всіх формах жіночого безпліддя. Слід бути готовою до того, що це досить тривала процедура. В організм жінки вводять ембріон, тобто злиття клітин відбувається в лабораторних умовах.

  Штучне запліднення складається з декількох етапів: на першому етапі за допомогою спеціальних препаратів стимулюється ріст статевих клітин в яєчниках; на другому – проводиться операція під загальним наркозом, під час якої з яєчників дістають зрілі яйцеклітини. Після цього відбувається забір сперматозоїдів, потім статеві клітини поміщають в «інкубатор» і чекають злиття яйцеклітини із сперматозоїдами.

  Ембріони, які утворилися, перевіряють на відсутність дефектів, а потім переносять у матку, де вони повинні розвиватися так само, як при природній вагітності. При такій процедурі в матку поміщають декілька запліднених яйцеклітин. З одного боку, це значно підвищує шанс завагітніти, але з іншої – підвищує ймовірність народження не одного малюка, а декількох.

  Два методи

  Не обійдемо увагою і таку процедуру, як ІКСІ (інтрацитоплазматичну  ін'єкцію сперматозоїдів). Найчастіше її застосовують при чоловічому безплідді. Спеціальною мікроголкою сперматозоїди вводять відразу в яйцеклітину. Це приводить до запліднення навіть у тих випадках, коли є всього один життєздатний сперматозоїд. Коли це зробити неможливо, проводять мікрооперацію і витягують сперматозоїд безпосередньо з яєчок. Після цього ембріон пересаджують до порожнини матки.

  Ще одним методом штучного запліднення є метод штучної інсемінації. Суть цієї процедури полягає в тому, що сперматозоїди очищують від домішок, концентрують і вводять безпосередньо в порожнину матки, подальший розвиток відбувається природним чином. Штучну інсемінацію найчастіше призначають, коли сперматозоїди не можуть самостійно дістатися до яйцеклітини.

  Успішний старт

  Як би важко це не звучало, але при успішному настанні вагітності, всі пережиті страхи і муки забуваються. Залишається лише найважливіше – чекання народження дива. І якщо немає іншого виходу, а люди страждають через те, що не можуть мати дітей, штучне запліднення дійсно допомагає. Звичайно, існує безліч «за» і «проти», та врешті-решт, це особиста справа кожного: звертатися за такою допомогою чи ні.

  Гадаю, сьогодні багато сімей можуть сказати «дякую» тим фахівцям, які допомогли їхнім малюкам з'явитися на світ. Дитина «з пробірки» нічим не відрізняється від своїх однолітків. Методи штучного запліднення допомагають відчути радість материнства. Адже щастя бути батьками нічим не заміниш.

  Автор: Ірина Кіпоренко

  Facebook Comments
  Анонс