Тест не показує вагітність – чому?

Зміст:

  Точність сучасних тестів на вагітність дуже висока: від 95 до 99%! Проте помилятися можуть усі, навіть тести на вагітність 🙂 

  Як правило, якщо тест показує позитивний результат, то ви точно вагітні. А ось якщо тест показує негативний результат, то ще не факт, що вагітності немає…

   

  Давайте розберемося, чому можуть обманювати тести на вагітність і як уникнути непорозумінь, щоб не втрапити в халепу.

  Тест зіпсований

  У тестів на вагітність є свій термін придатності (в середньому вони придатні близько двох років). Якщо термін придатності тесту збіг, то краще не випробовувати долю і купити новий. Також тест краще не використовувати при видимих пошкодженнях упаковки (тест має бути герметично запакованим).

  Неправильно зробили тест

  У проведенні тестів на вагітність немає нічого складного, вони всі доволі прості. Але уважно прочитайте інструкцію і зробіть все саме так, як там вказано. Звичайно ж, для отримання достовірного результату не можна використовувати несвіжу сечу, потрібно уникати потрапляння сторонніх речовин на зразок. Простіше кажучи, якщо ви збираєте сечу перед проведенням тесту, то слід використовувати лише чисту і суху тару. До реакційної зони тесту краще взагалі не торкатися руками (особливо мокрими або брудними).

  Дуже рано зробили тест

  Безглуздо й абсурдно бігти в аптеку за тестом на вагітність відразу після ночі кохання. Навіть найдорожчі та точні тести не покажуть наявність вагітності відразу після зачаття. У багатьох тест починає полосатитися не відразу! Як мінімум, потрібно почекати тиждень-десять днів з моменту передбачуваного зачаття. Поширеніші і недорогі тести здатні визначити вагітність не раніше першого дня затримки менструації. А ось через тиждень затримки менструації вагітність (якщо вона є) покажуть будь-які тести. 

  Багато випили рідини напередодні

  Домашні експрес-тести на вагітність працюють за простим принципом – вони реагують на гормон ХГЧ (хоріонічний гонадотропін людини) в сечі, який виробляється у жінок лише під час вагітності. Теоретично понизити концентрацію цього гормону можна, якщо перед проведенням тесту випити дуже велику кількість рідини або приймати сечогінні препарати. Для здобуття інформативного результату краще використовувати ранішню сечу (вона найбільш концентрована). Знову ж таки, не варто квапитися з проведенням тесту: у першому триместрі вагітності рівень ХГЧ збільшується удвічі кожні 2 дні і на 7-10 тижні цей показник досягає свого піку.  

  Слабка друга смужка означає, що ви вагітні, просто в даний момент ваш рівень ХГЧ ще не дуже високий.

  Пізня овуляція або пізня імплантація заплідненої яйцеклітини 

  Жіночий організм сповна здатний чудити, часом овуляція може бути дуже пізньою. Якщо в останньому менструальному циклі ваша яйцеклітина дозріла пізніше передбачуваного терміну, або довго добиралася до матки після запліднення, то гормон ХГЧ почне вироблятися із затримкою. Лише коли ембріон закріпиться в матці, рівень ХГЧ почне зростати в сечі (і крові) і тест покаже позитивний результат. 

  Порушення розвитку вагітності

  При деяких патологіях виробляється недостатня кількість гормону ХГЧ, і тест може показувати псевдонегативний результат. Низький рівень ХГЧ спостерігається при ранніх загрозах викидня, позаматковій вагітності, аномаліях у розвитку плоду, що завмер.

  При тривалій відсутності критичних днів у передбачений термін, навіть якщо тест показує негативний результат, краще відвідати гінеколога.  

  Захворювання серцево-судинної або сечовидільної систем

  При деяких хворобах серця і нирок гормон ХГЧ не виробляється в достатніх кількостях або не здатний проникати в сечу. У такому разі тест «не бачить» вагітності. Якщо у вас є подібні захворювання або недавно ви важко перехворіли, але є підозри на вагітність, то потрібно сходити до гінеколога, він випише скерування на УЗД. 

  Для достовірності результатів купуйте відразу декілька тестів на вагітність різних виробників. Якщо сумніви залишаються, краще здати аналіз крові на ХГЧ або сходити на УЗІ. 

  Вдалого всім планування!

  Автор: Мадам Ред

  Facebook Comments
  Анонс