TORCH-інфекції при вагітності: які бувають і показання для обстеження на наявність інфекції

Зміст:

  Аналіз на ТОРЧ-інфекції не є обов’язковим (і безкоштовним), але лікарі радять здати його ще за два-три місяці до планування вагітності, щоб дізнатися, хворіли ви подібними інфекціями раніше чи ні. Також його часто призначають після постановки на облік до жіночої консультації.

  Які бувають TORCH-інфекції

  Під абревіатурою TORCH мають на увазі інфекції, які можуть стати небезпечними для майбутнього малюка, якщо інфікування станеться під час вагітності. Це чотири основні інфекції: токсоплазмоз, краснуха, цитомегаловірус, герпес і деякі інші.

  Показання для обстеження:

  • Якщо не хворіли на краснуху в дитинстві, не щепилися вакциною КПК (від кору, краснухи і паротиту) з подальшою ревакцинацією.
  • Деякі лікарі наполягають на ТОРЧ-аналізі, якщо майбутня мама контактує з котами, оскільки вважають, що є вірогідність зараження токсоплазмозом. Якщо ви завели свого першого котика в цей період, почали підгодовувати бездомних кішок, то така небезпека існує. Проте якщо все життя контактуєте з домашніми котами, то ризики вперше заразитися мінімальні.
  • Якщо могли вживати заражені продукти, неналежним чином приготоване м’ясо тварин. Популярний міф, що вірогідність зараження токсоплазмозом є у прихильниць стейків із кров’ю та суші. Все ж сире і погано просмажене м’ясо і сиру рибу дійсно краще не вживати.

  У багатьох жінок є імунітет до цих інфекцій, оскільки вони перехворіли ними в дитинстві або підлітковому віці. Упевнитися чи все в порядку, чи хворіли ви раніше, чи виробився у вас імунітет, можна просто здавши аналіз.

  Небезпека ТОРЧ-інфекцій

  Серйозні наслідки виникають лише якщо такі захворювання вперше з’явилися під час вагітності. Збудники цих інфекцій можуть проникати до плоду через плацентарний бар’єр і пагубно впливати на органи плоду, тканини і нервову систему. Це збільшує ризик завмирання вагітності, може спровокувати викидень на ранньому терміні або привести до природжених аномалій розвитку. За медичними показаннями лікар може призначити переривання вагітності.

  Оцінка результату аналізу на TORCH-комплекс

  Розшифрує і пояснить результат аналізів лікар, не бійтеся ставити йому питання! Досліджуючи вашу кров, можуть бути виявлені антитіла класів М і G:

  • Виявлені антитіла (імуноглобуліни) класу G означають, що зараження сталося досить давно. У вашому організмі встиг сформуватися імунітет до даного збудника, значить, зараз захворювання не представляє небезпеки ані для вас, ані для малюка.
  • Якщо в аналізах знайдуть імуноглобулін М-коду, то має місце недавнє зараження. Такий результат свідчить про гостру фазу хвороби, навіть якщо немає жодних ознак інфікування.
  • Коли антитіла до збудника не виявлені, ви на такі інфекції не хворіли раніше і не хворієте, й імунітету до них організм не має.

  Слід враховувати, що більшість ТОРЧ-інфекцій протікають безсимптомно і можуть не позначатися на самопочутті. Тому завжди краще перестрахуватися і здати аналіз крові на TORCH-комплекс в одній із приватних лабораторій.

  Вікторія Дідок

  Facebook Comments
  Анонс