Три причини затримки місячних, окрім вагітності

Зміст:

  Жіноче здоров’я має багато індикаторів: шкіра, волосся, нігті… Та часто ми забуваємо про найбільш важливий серед них – менструальний цикл. Сучасні технології здатні замаскувати слабкі місця в зовнішності жінки – кожна з нас може наклеїти штучні вії та нігті та виглядати здоровою та привабливою. А от погана робота репродуктивної системи – це те, що не приховаєш за гарним манікюром та досконалим макіяжем.   

  Про що ж говорить порушення жіночого менструального циклу, що може стати причиною цього та що треба робити жінці з порушеннями, розкаже Наталія Сіліна, кандидат медичних наук, акушер-гінеколог вищої категорії, старший науковий співробітник ДУ «ІПАГ», засновниця навчального проекту «Школа жіночого здоров’я доктора Сіліної» та завідуюча жіночої консультації клініки «Центр здорового материнства».

  «Безумовно, для жінки основним критерієм здоров’я є саме регулярний цикл. Будь-які його збої, а особливо тривала затримка свідчать про те, що в жіночому організмі відбуваються якісь порушення.

  Найперше, що потрібно зробити в такій ситуації, виключити вагітність, як в матці, так і поза нею. У випадку позитивного тесту обов’язково треба піти на УЗД. Якщо ж вагітність виключена, то причиною затримки циклу може бути гормональний збій, причинами якого є:

  Стреси та втома  

  Хронічний стрес, недосипання, неправильно організований режим роботи та відпочинку широко розповсюджені сьогодні серед українок. Саме це стимулює підвищення в організмі жінки гормона стреса, що в свою чергу викликає збої менструального циклу, болі та збільшення молочних залог, як під час місячних.

  Різка втрата ваги

  В наш час культу ідеальної фігури та розпіарених шаблонів краси, чимало дівчат виснажують себе дієтами, а то і голодуванням, не задумуючись про те, що  стрімка та надмірна втрати ваги може призвести до зупинки менструацій. Якщо ви хочете схуднути «до літа» 🙂 , це доречніше робити під наглядом професійного дієтолога та тренера, або хоча б з ними проконсультуватись.

  Порушення роботи щитовидної залози

  Щитовидна залоза – надважливий орган, особливо для жінки. Вона відповідає за працездатність, настрій, пам’ять, а також за здоров’я репродуктивної системи жінки. Тому, якщо в жінки наявні порушення, затримки або скорочення тривалості менструального циклу – це привід звернутись до ендокринолога.

  Пані Наталя також звертає увагу, що неправильні або надмірні фізичні навантаження можуть порушити роботу гормональної системи жінки.

  Як правило жіночий цикл коливається в межах 26-28 днів. Якщо ж ви помітили, що звичний період став довшим на кілька днів, перегляньте для початку ваш режим роботи та відпочинку. Для жінки важливо засинати не пізніше 23:00 в повністю темному приміщенні, щоб ніщо не порушувало нервову систему і організм мав можливість максимально відновитися.

  Ну, і звісно, у випадку регулярних затримок рекомендовано звернутись за консультацією до гінеколога-ендокринолога.

  Бережіть ваше здоров’я і сили, менше нервуйтесь і любіть себе. Гармонія та баланс у всьому – формула, якої варто дотримуватись. І пам’ятайте старий анекдот «Тихіше, діти, я роблю вам щасливу маму!»

  Автор: Тетяна Котелкіна

  Експерт: Наталя Сіліна

  Facebook Comments
  Анонс