Вагітність: за планом чи без?

Зміст:

  Є жінки, які місяцями планують вагітність, ретельно до неї готуються, і на момент зачаття вони вже чітко мають свій образ матері і план життя на найближчі 18 років. А є жінки, які стають вагітними, бо «так вийшло». Як би там не відбулося зачаття, але якщо дитину лишили, то вона все-таки бажана. Що ж, давайте порівняємо плановану та неплановану вагітність.

   Вагітна непланована

  Нежданчик

  У вас у самому розпалі  магістерський диплом, в качалці ви впевнено йдете на номінацію фітнес-бікіні, а на літо вже запланована поїздка в Гватемалу чи Бразилію, а ще краще Індію (щоб антисанітарії побільше). І тут раптово сталося! Що робитиме людина у такий момент? Адекватна – розридається, розлютується і психоне. Так, це нормальна реакція людини, якій на найближчі -надцять років поламали усі плани.

  Але є в такій реакції і плюс! Здорова агресія – це не значить піти і бити комусь писки. Здорова агресія – це ваш мотор і стимул щось робити. Так, довчитися і захиститися попри все (навіть тягаючи дитину на захист і годуючи її при всіх професорах груддю). Так, повернутися в качалку через півтора місяці після пологів і таки стати моделлю «фітнес-бікіні». Так, поїхати в Індію під час вагітності.

  Вагітність – це нормальний фізіологічний стан, а не хвороба. І жінка може продовжувати функціонувати з нею практично так само, як би робила це, не бувши вагітною. Здорова агресія допомагає якраз максимально довго не вибиватися з протореної колії життя. Є жінки, у яких до 9 місяця не видно живота, бо вони крутяться, як білки в колесі, вагу не набирають, по-качиному не ходять і взагалі ніяк себе не виказують.

  Незапланована вагітність – гарний стимул для того, аби визначитися із подальшим життям. Дізнавшись про неї, шановні чоловіки або в паніці тікають, кинувши жінку саму, або беруть шлюб. Якщо «татусь» вас кинув – ну і хай біжить, вам достатньо своєї дитини, а вихованням здорового дядька має займатися його мама.
  Якщо ж стаєте до шлюбу – то чудово! Якраз встигнете одягнути сукню, поки не видно живота. І ніхто не знатиме вашої таємниці, крім найближчих людей.

  Неочікувана вагітність допоможе визначитись і вам. Так ще невідомо, скільки ви б «морально готувалися» до такої кардинальної зміни в житті, а тут РРАЗ – і все вже сталося. І не відкрутишся. Життя ставить перед фактом, і треба цей факт прийняти.

  Але головний плюс такої вагітності у тому, що у вас буде дитина! Є люди, які планують-планують, а все ніяк не складається… а у вас так легко все вийшло!

  Але є і відчутні мінуси такої вагітності. Перш за все, жінка може бути не готовою за станом здоров’я. Наприклад, мати проблеми з зубами або затяжну хворобу, яка потребує серйозного медикаментозного лікування. Жінка може пити антибіотики, ще не знаючи про те, що понесла дитину. Не кажучи вже про зловживання нікотином, алкоголем чи марихуаною в момент зачаття або на ранніх термінах.
  Якщо таке було – не панікуйте. Зазвичай на початку вагітності щось несумісне із життям зародку призводить до того, що зародок і не лишається. Якщо ж вагітність збереглася, то, скоріш за все, все буде гаразд. Просто повідомте своєму лікарю про можливі ризики: перенесену хворобу чи вживання агресивних ліків.

   Вагітна планована

  Жданчик

  Планована вагітність, звісно, має більше плюсів, ніж мінусів

  Мінус, здається, один – небезпека «втратити себе», розчинитися у материнстві. Коли всі інтереси починають зводитися виключно до пелюшок і одягу, методик раннього розвитку і читання мамських форумів, в якийсь момент ваші друзі не знайдуть поруч ту жінку, із якою товаришували багато років. Це сумно. Насправді під час вагітності і після пологів, попри гормональні бурі і через «не хочу», все ж слід змушувати себе цікавитися чимось, окрім мамських тем і серіалів. Бо діти рано чи пізно виростуть, а от цікава багатостороння жінка вже може не повернутися на місце заклопотаної мами.

  Плюсів запланованої вагітності багато. Перш за все, майбутні батьки мають змогу підтягнути здоров’я: залікувати усі можливі хвороби, пропити курс вітамінів та мінералів, покинути шкідливі звички – хоча б за півроку до зачаття.

  Також жінка готова до материнства психологічно! А це дуже важливий аспект батьківства.

  Важливо також подбати про свою фізичну форму, особливо жінкам. Зверніть увагу на вправи для м’язів тазового дна, особливо якщо це не перша ваша дитина. Качати ці м’язи необхідно для профілактики опущення матки. Така проблема досить поширена серед жінок, котрі народили двох і більше дітей, і може завдати багато прикрощів у подальшому житті, особливо статевому.

  По-друге, є час потурбуватися про матеріальне забезпечення. Замислитися про житло, ремонт, машину для сімейства. Чоловіки мають час знайти гарну роботу. Жінки – забезпечити собі місце після виходу з декрету або знайти таку роботу, аби працювати після пологів. Хоча на це я б не сподівалася: все одно не вийде!

  Та якою б не була вагітність – після народження маляти все стає на свої місця: ця дитина прийшла в правильне місце і в правильний час! Адже однієї для всіх правильної відповіді нема, особливо в питаннях, пов’язаних із появою нового людського життя…

  Автор: Настя Мельниченко

  Facebook Comments
  Анонс