Коли і як починаються пологи

Зміст:

  Про початок родової діяльності розповідає акушер-гінеколог Грицько Віктор Степанович, клініка репродуктивної медицини ISIDA.

  Починаючи з 32-го тижня вагітна може спостерігати періодичний тонус матки, і ближче до 36-го тижня ці перейми, вірогідно, навідуватимуть її щодня. Може також трохи тягнути поперек. Це все – передвісники пологів.

  Безперечною ж ознакою того, що пологи почнуться з дня на день, є слизові виділення з піхви на останньому місяці вагітності, інколи з кров’ю. У народі кажуть: це «відійшла пробка».

  Медично ж початком пологів вважаються перейми – регулярні скорочення матки, які призводять до розкриття шийки матки. Кожна наступна перейма – довша та інтенсивніша, а інтервали між ними – скорочуються.

  Ще однією ознакою пологів є відходження навколоплідних вод, після яких зазвичай і починаються перейми. Отоді вже можна телефонувати чоловікові, лікарю, і їхати в пологовий будинок. Не переживайте і не поспішайте – в середньому пологи тривають 16-18 годин, тож ви все встигнете. Поспішати потрібно в одному лише випадку, якщо наявна кровотеча.

  Їдемо на пологи

  На пологи ви можете взяти з собою когось близького. «Хоча більшій частині жінок хочеться побути самій, адже це дуже інтимний момент» – каже наш експерт, акушер-гінеколог Грицько Віктор Степанович.  

  Отже, відійшли води, почалися перейми, ви зібрали сумку і їдете в пологовий будинок. Поради лікаря:

  Візьміть один підгузник з вашої сумочки і скористайтесь ним, як прокладочкою, поки ви в дорозі. Так ви доїдете з більшим комфортом.

  Не потрібно міняти вашу гігієну перед пологами, робіть все, як ви звикли. Не варто хапатися за бритву та клізму. Якщо ви робите епіляцію, то її можна робити і під час вагітності. Якщо ж ні, то не треба поспішати одразу братися за лезо. З цим вам можуть допомогти акушерки у пологовому. І зараз не сива давнина, все відбувається набагато гуманніше.

  Якщо лікар вас оглянув та підтвердив, що пологи почалися, вас переведуть в передпологовий зал. Там ви будете весь час, поки триватимуть перейми. Не переживайте, слухайте себе, приймайте ті пози, які вам хочеться. Природні пологи протікають інтуїтивно для жінки і майже не потребують участі лікаря. З вами в цей час буде акушерка і періодично лікар, щоб перевірити, як протікає відкриття шийки матки, підтримати вас і допомогти.

  Чи буде боляче?

  Звісно, пологи – це процес болісний. Комусь болить більше, комусь – менше, але болить всім. Та сьогодні медицина використовує епідуральну аналгезію – місцеве знеболення. Є й інші способи зменшити неприємні відчуття. Тож, якщо ви відчуватимете, що біль нестерпний, і ви не хочете потерпіти заради дитинки, не соромтесь просити знеболення. Вам треба зберегти максимум сил, щоб тужитись.

  Головний принцип пологів – не пручайтесь вашим відчуттям, інстинктам. Слухайте себе. Не затискайтеся. Намагайтеся дихати вільно. Все, що з вами відбуватиметься – природньо. Хочете плакати – плачте, кричати – кричіть, сварити чоловіка – сьогодні можна! 🙂 Говоріть з вашою дитинкою в процесі пологів – бо ж ви разом переживаєте цей процес і маєте підтримати одне одного.

  Після повного розкриття матки починається другий період пологів – перейми та потуги. Саме в цей період народжується ваше диво. Зараз з вами постійно буде акушер-гінеколог і ваша «група підтримки», якщо ви її запросили.

  Після народження

  Малюка покладуть мамі на живіт. І через деякий час, коли пуповина перестане пульсувати, її переріжуть. Зараз це може зробити тато, зазвичай чоловіки потім цим дуже пишаються. Після цього наступає третій період пологів – народження плаценти, але це вже безболісний процес.

  Не забувайте – основна задача лікарів, щоб пологи пройшли безпечно для жінки і дитини. Це основний пріоритет, тому про вас потурбуються.

  І на останок… Всі кажуть, що одразу після пологів настає суцільне щастя. Часто це так, але народження дитинки – важкий процес і вам також потрібен час на відновлення, сон, душ і т.п. Не соромтесь просити про допомогу, говорити про свої відчуття, біль, невпевненість – це нормально, особливо в перші 10 днів.

  Мушу сказати, що не народити у вас шансу немає. Тому підготуйтесь – ходіть на лекції, курси для вагітних, займайтесь його, спортом. Так, дехто може сказати, що в основний момент можна все забути, всю необхідну інформацію, але це не так. Інстинкти і мозок – зроблять свою справу. Щастя вам і вашим діткам!

  Автор: Тетяна Котелкіна

  Facebook Comments
  Анонс