Коли і як починаються пологи

Про початок родової діяльності розповідає акушер-гінеколог Грицько Віктор Степанович, клініка репродуктивної медицини ISIDA.

Починаючи з 32-го тижня вагітна може спостерігати періодичний тонус матки, і ближче до 36-го тижня ці перейми, вірогідно, навідуватимуть її щодня. Може також трохи тягнути поперек. Це все – передвісники пологів.

Безперечною ж ознакою того, що пологи почнуться з дня на день, є слизові виділення з піхви на останньому місяці вагітності, інколи з кров’ю. У народі кажуть: це «відійшла пробка».

Медично ж початком пологів вважаються перейми – регулярні скорочення матки, які призводять до розкриття шийки матки. Кожна наступна перейма – довша та інтенсивніша, а інтервали між ними – скорочуються.

Ще однією ознакою пологів є відходження навколоплідних вод, після яких зазвичай і починаються перейми. Отоді вже можна телефонувати чоловікові, лікарю, і їхати в пологовий будинок. Не переживайте і не поспішайте – в середньому пологи тривають 16-18 годин, тож ви все встигнете. Поспішати потрібно в одному лише випадку, якщо наявна кровотеча.

Їдемо на пологи

На пологи ви можете взяти з собою когось близького. «Хоча більшій частині жінок хочеться побути самій, адже це дуже інтимний момент» – каже наш експерт, акушер-гінеколог Грицько Віктор Степанович.  

Отже, відійшли води, почалися перейми, ви зібрали сумку і їдете в пологовий будинок. Поради лікаря:

Візьміть один підгузник з вашої сумочки і скористайтесь ним, як прокладочкою, поки ви в дорозі. Так ви доїдете з більшим комфортом.

Не потрібно міняти вашу гігієну перед пологами, робіть все, як ви звикли. Не варто хапатися за бритву та клізму. Якщо ви робите епіляцію, то її можна робити і під час вагітності. Якщо ж ні, то не треба поспішати одразу братися за лезо. З цим вам можуть допомогти акушерки у пологовому. І зараз не сива давнина, все відбувається набагато гуманніше.

Якщо лікар вас оглянув та підтвердив, що пологи почалися, вас переведуть в передпологовий зал. Там ви будете весь час, поки триватимуть перейми. Не переживайте, слухайте себе, приймайте ті пози, які вам хочеться. Природні пологи протікають інтуїтивно для жінки і майже не потребують участі лікаря. З вами в цей час буде акушерка і періодично лікар, щоб перевірити, як протікає відкриття шийки матки, підтримати вас і допомогти.

Чи буде боляче?

Звісно, пологи – це процес болісний. Комусь болить більше, комусь – менше, але болить всім. Та сьогодні медицина використовує епідуральну аналгезію – місцеве знеболення. Є й інші способи зменшити неприємні відчуття. Тож, якщо ви відчуватимете, що біль нестерпний, і ви не хочете потерпіти заради дитинки, не соромтесь просити знеболення. Вам треба зберегти максимум сил, щоб тужитись.

Головний принцип пологів – не пручайтесь вашим відчуттям, інстинктам. Слухайте себе. Не затискайтеся. Намагайтеся дихати вільно. Все, що з вами відбуватиметься – природньо. Хочете плакати – плачте, кричати – кричіть, сварити чоловіка – сьогодні можна! 🙂 Говоріть з вашою дитинкою в процесі пологів – бо ж ви разом переживаєте цей процес і маєте підтримати одне одного.

Після повного розкриття матки починається другий період пологів – перейми та потуги. Саме в цей період народжується ваше диво. Зараз з вами постійно буде акушер-гінеколог і ваша «група підтримки», якщо ви її запросили.

Після народження

Малюка покладуть мамі на живіт. І через деякий час, коли пуповина перестане пульсувати, її переріжуть. Зараз це може зробити тато, зазвичай чоловіки потім цим дуже пишаються. Після цього наступає третій період пологів – народження плаценти, але це вже безболісний процес.

Не забувайте – основна задача лікарів, щоб пологи пройшли безпечно для жінки і дитини. Це основний пріоритет, тому про вас потурбуються.

І на останок… Всі кажуть, що одразу після пологів настає суцільне щастя. Часто це так, але народження дитинки – важкий процес і вам також потрібен час на відновлення, сон, душ і т.п. Не соромтесь просити про допомогу, говорити про свої відчуття, біль, невпевненість – це нормально, особливо в перші 10 днів.

Мушу сказати, що не народити у вас шансу немає. Тому підготуйтесь – ходіть на лекції, курси для вагітних, займайтесь його, спортом. Так, дехто може сказати, що в основний момент можна все забути, всю необхідну інформацію, але це не так. Інстинкти і мозок – зроблять свою справу. Щастя вам і вашим діткам!

Автор: Тетяна Котелкіна

Facebook Comments
Анонс
загальна
СВІТМАМ ЗМІНЮЄТЬСЯ

Педагогический прикорм: плюсы и минусы

Анонс Анонс Педагогический прикорм: плюсы и минусы

Как зарегистрировать новорожденного и оформить одноразовую помощь при рождении ребенка

Анонс Анонс Как зарегистрировать новорожденного и оформить одноразовую помощь при рождении ребенка