Не боюсь пологів!

Зміст:

  Фізіологічний та психологічний стан вагітної жінки із перших миттєвостей зародження нового життя набуває якісних змін. Закономірно, що з’являються нові думки, сумніви, страх перед невідомим.

  25ене

  Психологами виділено 4 основних страхи вагітних:

  1. страх пологів;
  2. страх не справитися із роллю матері;
  3. страх власної роздратованності;
  4. страх того, що із появою дитини життя докорінно і безповоротньо зміниться.


  Чи справді страх пологів?

  В першу чергу, необхідно з’ясувати, чи це взагалі страх процесу пологів, чи дещо інше.  У нашому суспільстві помилково вважа’nmcz, що боятися пологів – нормально, але боятися материнства чи дитини – соціально неприйнятно. Саме тому ці два види страхів можуть плутатися та маскуватися.

  Існує простий спосіб виявити природу свого страху: намалювати два малюнки. Один малюнок має зображувати післяпологову ситуацію, якою її бачить майбутня мама – «Я і моя дитина»; а інший малюнок – «Пологи».

  Оцінивши малюнки, можна побачити, де саме гніздиться страх: якщо дитинка після пологів добре промальована, так само добре промальована мама, то, швидше за все, страх не пов’язаний із материнством і дитиною. Якщо ж на малюнках або дитини немає, або вона намальована дивно, або відсутня мама, то, ймовірно, що саме страх материнства маскується під страхом пологів.

  Також важливо зрозуміти, чи насправді є реальний привід для страхів перед пологами. Адже буває так, що власний негативний досвід пологів, або досвід рідних, знайомих може вплинути на виникнення і посилення почуття страху. В таких випадках із цими страхами допоможе справитися психолог. 

  Найпершим та найбільш важливим кроком до позбавлення страху пологів є отримання повної, реальної інформації. Однією із функцій страху є диктування стратегії поведінки, оскільки ця емоція розвивається при відсутності достатньої інформованості, що необхідна людині для захисту від загрози з боку біологічного або соціального середовища.  

  Більшість жінок в першу чергу виділяють страх болю, що передавався із  покоління в покоління. Однак історією доведено, що існує можливість майже безболісних пологів. Так, звичайно, пологи – це важка робота, багато в чому дискомфортна, але вона є нормальною людською «роботою». Окрім того, при пологах біль присутній лише в момент переймів. І цей біль особливий – у нього немає наслідків. Якщо ж при пологах щось дійсно йде не так, виникає патологія, то на такий випадок завжди є знеболююче, що можуть застосовувати у всіх сучасних пологових будинках.


  Чи існує можливість нейтралізувати вплив болю
  ?

  Так! Звести біль до мінімуму допоможуть прості, звичайні, на перший погляд, але дуже дієві моменти:

  1. Психологічна установка. Якщо людина заздалегідь налаштовується на стан «пологи супроводжуються сильним болем», то, дуже ймовірно, що так воно й станеться. Напруження від страху викликає больовий синдром, що пояснюється порушенням кровообігу в матці, підвищеним напруженням маткової мускулатури, перешкоджанням розслабленню між переймами. Отже – сміливо можна посміхатися до себе, щоразу дивлячись у дзеркало: «Мої пологи пологи пройдуть якнайкраще! Без болю!»

  2. Фізична підготовка до пологів. Як відомо, не всі жінки затяті спортсменки і лише дехто займається спортом дорослому віці. Але цей факт не є перешкодою до того, щоб із самого початку вагітності готувати своє тіло до пологів, щодня виконуючи комплекс вправ, спеціально розроблений для вагітних жінок. Тим паче, що це дає заряд бадьорості і привносить впевненість у власну привабливість.

  3. Дихальні вправи. Досвідом мільйонів жінок доведено, що правильне дихання під час переймів значно послаблює больові відчуття та сприяє насамперед насиченню крові киснем, що в свою чергу впливає на ефективність роботи маткової мускулатури. Такі вправи бажано починати виконувати вже за декілька місяців до пологів, щоб мати можливість запам’ятати, засвоїти та довести до автоматизму набуті знання. Адже так важливо у Великий День не розгубитися, не забути, мобілізуватися, коли всі думки будуть направлені на бажання швидше побачити своє маля!

  4. Психологічна підготовка. Візуалізація, аутотренінг (аффірмації), релаксація та медитації – це «кити», які здатні підтримати і гідно допомогти у процесі пологів та підготовки до них. Ці техніки не вимагають суттєвих зусиль, багато часу та напруження для засвоєння, а натомість, наприклад: силою уяви можливо створити позитивні образи, які сприяють досягненню потрібного ефекту; аутотренінг допомагає здійснити керування своїми емоціями, набути впевненості у собі , зберегти спокій та позитивний настрій; за допомогою будь-якої з технік релаксації майбутня мама може досягнути стану глибинного спокою, розслабити м’язи свого тіла, відволіктися віз зовнішніх подразників та зосередитися на контакті із малюком, який от-от з’явиться на світ.

  5. Умови при пологах. У більшості сучасних пологових будинках обладнані індивідуальні пологові зали, які вже не пригнічують своїм стерильним холодом, луною та височенним кріслом. У будь-якому випадку краще заздалегідь ознайомитися із умовами, в яких Ви плануєте народжувати, зі ставленням медперсоналу та особисто познайомитися із лікарем і акушерками. Такі дії дадуть вам змогу оцінити обстановку та відповідно до неї підготуватися, уникнувши зайвих переживань та страхів.

  6. Присутність близьких. Дотепер проводяться дискусії щодо користі партнерських пологів. Можна зауважити, що присутність рідної (близькою, дружньої) людини в один із найважливіших моментів Вашого життя вже є суттєвою перевагою. Окрім того, як фізична, так і морально-психологічна підтримка чоловіка (мами, сестри, подруги), піклування про Вас та навіть просто знайомий голос, який питає, чи не хочете Ви води, вмить здатні заспокоїти і надати нових сил.

  Геть страхи! Ми ВМІЄМО із ними боротися!:)

  Гарних і незабутніх Вам пологів!

  Автор – Ольга Зірка

  Facebook Comments
  Анонс