Передвісники пологів

Зміст:

  Гормональний фон протягом всієї вагітності керує її ходом. Майже 10 тижнів визначальним є гормон прогестерон, а перед самими пологами в крові підвищується рівень естрогенів, що служить сигналом для початку дії передвісників. Отже, варто лише прислухатися уважно до свого стану, і можна визначити, що от-от має з’явитися на світ ваш малюк.

  подготовка

  Зміна емоцій

  Час від часу, поки ви виношували свою дитину, ви відчували бурі емоцій, які не завжди могли контролювати. Наприкінці вагітності вони набувають особливого характеру, виникає так званий «синдром гніздування» – майбутня мама направляє всі свої сили та думки на влаштування кімнати для малюка, підшукує йому одяг, в квартирі розводиться генеральне прибирання тощо. При цьому пам’ятайте, що надмірні фізичні навантаження у цей час для вас не є дуже корисними і намагайтеся залучати до «гніздування» й майбутнього татуся.

  Опущення живота

  Приблизно на 38-му тижні голівка малюка притискається до входу у малий таз, нижній сегмент матки стає м’якшим. Внаслідок цього змінюється висота живота, що під час огляду має відмітити й лікар, вимірявши висоту розташування дна матки. Зазвичай після опущення живота складається таке враження, що стає легше дихати. Якщо ви маєте стати мамою не вперше, то живіт може опуститися безпосередньо перед самими пологами.

  «Тренувальні» перейми

  Після того, як мине 30-й тиждень вагітності, матка активізується – можуть з’явитися так звані «тренувальні» перейми. Такі перейми короткочасні, не більше 1-2 хвилин, супроводжуються тягнучим болем унизу живота та затвердінням матки. Перейми ж, що є передвісниками, виникають за 5-7 днів до пологів. Матка при цьому починає скорочуватися та розкриватися, а біль стає, на відміну від тренувальних переймів, значно більш відчутним. Якщо перейми вже мають регулярний характер, час між ними скорочується, а сама їх тривалість збільшується – починайте збиратися в пологовий будинок.

  Зниження ваги

  Безпосередньо перед пологами організм специфічним чином «очищується» від води та шлаків, що призводить до зниження маси тіла в середньому на 1-2 кг: більш інтенсивно працює кишечник та сечовивідна система. Також і апетит у цей період може дещо знизитися. Однак, якщо втрата апетиту супроводжується рвотою, простудою, іншими хворобами, то слід негайно звернутися до лікаря.

  Вихід слизової пробки

  Слизова пробка – це згусток слизу червонуватого, зеленуватого або темно-коричневого, який захищає внутрішнє середовище матки від небезпечних бактерій. Перед пологами шийка матки стає м’якою, періодичні її скорочення призводять до відходу слизової пробки, яка легко відділяється від стінок в ці дні. Деколи вихід пробки залишається й непоміченим, адже це лише невелика кількість слизу, деколи із кров’янистими включеннями. Після виходу пробки пологи можуть початися в будь-який момент – як через декілька днів, так і через декілька годин.

  Відхід навколоплідних вод

  Навколоплідні води – це природне середовище твого малюка в період його перебування у животику. Ця рідина захищає його, сприяє обміну речовин. Наприкінці вагітності навколоплідних вод стає приблизно літр у об’ємі, які, через збільшення тиску в порожнині матки, виливаються після розриву амніотичної оболонки. Води можуть і бурхливо хлинути, і потрошку підтікати. Дуже важливо зафіксувати час відходу вод і одразу їхати у пологовий будинок – тривале перебування малюка в зневодненому середовищі дуже небезпечне для нього.

  Легких пологів!

  Автор: Ольга Джеджера

  Facebook Comments
  Анонс