Таїнство народження: фізіологічні пологи

З того самого моменту, як жінка дізнається, що вагітна, і протягом 9 місяців її турбує питання – як пройдуть пологи? Хтось із нетерпінням та радістю готується до цього дня, хтось із острахом. Адже не секрет, що більшість страхів вагітної пов’язані саме із днем пологів. Як же все відбуватиметься у день пологів? І чи виправдані наші страхи?

Я не знаю, як у вас, але для мене вислови «менше знаєш, краще спиш» і «якось воно буде» – не працюють. Тому у пошуках відповідей я звернулась до спеціаліста – акушера-гінеколога Грицько Віктора Степановича, клініка ISIDA

Перш за все – що таке вагітність? Яка роль лікаря у цьому процесі?

Це природній процес, який у здорової пари настає сам по собі, без докладання особливих зусиль. Багато розуму для цього не треба 🙂 Чудово, коли це ще й трапляється несподівано 🙂 При настанні вагітності (ми зараз говоримо про природній процес) нічого особливого робити не потрібно. Вона протікає сама по собі і завершується пологами. Втручання лікаря в даному випадку не потрібно.

Пологи, як і сама вагітність, – процес фізіологічний для жінки, а отже і протікати в нормі вони мають природньо, без загрози для здоров’я мами.

Пам’ятаєте, скільки раніше ходило розповідей, як жінки народжували в полі, а потім продовжували роботу. Власне, так і було… колись. Проте, за останні 20-30 років жінки стали народжувати в рази важче, ніж раніше. Чому так? Середній вік мам змінився, і становить 30-35 років, натомість раніше це було 20-25 років. Ми все частіше ведемо сидячий, малоактивний спосіб життя, що впливає на процес протікання пологів, адже це спричиняє збільшення ваги немовлят. Якщо раніше вага діток переважно складала 2500-3300 гр, то зараз новонароджені важать 3800-4500 гр.

Основна задача лікаря сьогодні – вчасно побачити ускладнення, виявити можливі ризики та попередити їх. Якщо ж проблеми вже виникли – вилікувати, або хоча б мінімізувати їх негативний вплив. І привести жінку до пологів, даючи їй змогу народити.

Коли настає час пологів

За прийнятих сьогодні норм, пологами вважаються ті, що наступили не раніше 22 тижня вагітності. Тобто, якщо вагітність переривається у термін від 22 до 37 тижнів – фахівці це вважають передчасними, але пологами. Нормальними ж, строковими, пологами називають ті, що почалися у термін від 37 повних тижнів вагітності.

Більша частина жінок в наш час народжує на 40-му тижні вагітності. Але пологи можуть прийти і в 37, і в 39, і в 40 тижнів. Якщо пологи не починаються на 41-му тижні, може постати питання про штучний виклик пологів.

Як зорієнтуватися, коли саме у вас відбудеться побачення з малюком?

Відповідь шукайте у вашій генетиці. Попитайте свою маму і бабусю, може, сестру, коли народжували вони. Не зайвим буде спитати і маму чоловіка, бо ж він тепер теж причетний до процесу. Приблизно у той самий термін пологи наступлять і у вас.

Проте, сигнал до початку пологів вам дасть дитинка. Не настроюйте себе на якусь конкретну дату. Просто тримайте в голові, що у вас є 40 тижнів, і не переживайте: з пологами ви точно не розминетесь. Гарантовано! 

Автор: Тетяна Котелкіна

Facebook Comments
Анонс