Особливості перебігу вагітності у жінки після 30 років

Содержание:

  Як готуватися до вагітності у зрілому віці та як її виносити, дізнаємося у лікаря-гінеколога «Центру здорового материнства» Дуди Катерини Михайлівни.

  Рекомендації жінкам, які хочуть завагітніти після 30

  1. На момент планування вагітності необхідно пройти клініко-лабораторні обстеження. Жінка повинна бути добре поінформована про стан свого здоров’я та про здоров’я свого чоловіка.

  2. Здоровий спосіб життя (8-й годинний сон, мінімальний стрес, спокійний спосіб життя і т.д.).

  3. Повноцінне та раціональне харчування (білок, клітковина, складно засвоювані вуглеводи, різноманітний раціон).

  4. Оптимальний спорт.

  Особлівості вагітності у віці 30+

  У вагітних жінок, яким за 35 і більше, підвищується ризик виникнення вроджених генетичних захворювань та аномалій у плода. В тому числі, збільшується ймовірність народження дітей з синдромом Дауна. Тому при веденні вагітних жінок у віці 30+ значна увага приділяється діагностиці генетичного здоров’я плоду.

  У першому триместрі проводиться скринінг: ультразвукові та біохімічні маркери вводяться в комп’ютерну програму та розраховується ймовірність виникнення вроджених аномалій у дитини. Також проводитимуться визначення каріотипу плода, призначаються інвазивні процедури (біопсія хоріона, амніоцентез, кордоцентез) та неінвазивні методи (тест без внутрішнього втручання).

  Інвазивна процедура призначається жінкам від 35 років, жінкам з групи ризику та при поганих результатах інших обстежень. Це чималий аргумент на користь того, щоб в 30-32 роки активно займатися плануванням вагітності і не відкладати її на 35 років.

  Під час вагітності жінці необхідно вести якісний та спокійний спосіб життя. Продовжувати займатися спортом, злегка зменшуючи навантаження. Оптимізувати харчування — не можна недоїдати та переїдати, їсти необхідно дрібно та часто. Дотримуватися водного балансу — випивати 2,5-3 літра води на добу. Більше відпочивати, мати повноцінний сон.

  Виключати психоемоційні навантаження та мінімізувати фактори стресу. Останнє не потрібно недооцінювати, так як стрес негативно впливає на гормональний фон жінки. А тільки при здоровому гормональному фоні можливо нормально виносити вагітність. Постійний вплив факторів стресу на організм вагітної навантажує наднирники, в результаті йде викид стресових гормонів, які, в свою чергу, призводять до порушення статевих гормонів та до цілого ряду інших проблем. У тому числі і до порушення толерантності до глюкози та гестационному діабету. Тож бережіть себе!

  Особливості протікання пологів після 30 та відновлення організму жінки

  У вагітної жінки у віці 35 років та старше існує загроза виникнення слабкої родової діяльності. У цьому випадку, процес пологів протікає повільніше, і можуть виникати різні ускладнення. Але важливо розуміти, що вік не є показанням до кесаревого розтину, як це вважалося раніше. Якщо ніяких інших показань до кесаревого розтину не існує, пологи призначаються фізіологічні і в 30 років, і навіть в 40. Це безперечно більш корисно, як для жінки, так і для дитини.

  У 30 років організм після пологів відновлюється не гірше, ніж в 25. Статеві органи добре кровоснабжаются, м’язи добре скорочуються, і це сприяє загоєнню. Але після 35 років процес відновлення проходить гірше та повільніше. Це обумовлено тим, що знижується рівень гормонів, кровопостачання гірше, тканини менш податливі та менш стійкі до різного роду впливів.

  Відновлення після пологів також сильно залежить від того, наскільки жінка була фізично активна до вагітності та під час неї. Тому важливо займатися спортом, щоб м’язи були в тонусі. Якщо м’язи слабкі, то після пологів існує невеликий ризик опущення передньої стінки піхви та ризик, що гірше будуть гоїтися розриви, тріщини та інші пошкодження. А це все негативно впливає на якість статевого життя. Тому до вагітності потрібно готуватися та підтримувати своє тіло у формі.

  І підсумувати хочемо на позитивній ноті, що в 30 років можна успішно завагітніти, виносити та народити здорову дитину. Головне, заздалегідь подбати про це. Будьте здорові!

  Матеріал підготувала Олена Акопджанян

  Читай також на СвітМам Вагітність після 30-ти: думка гінеколога

  Facebook Comments
  Анонс