Терапевт для вагітної

Содержание:

  Під час вагітності жінок скеровують до різних спеціалістів, в тому числі й до терапевта. Давайте розберемось, навіщо вагітним потрібен огляд лікаря-терапевта? Коли треба йти до нього на прийом? Чим терапевт може допомогти жінкам, що планують вагітність і тим, що вже є вагітні? Та з якими скаргами вагітна може звертатись до терапевта.

  Роль терапевта для вагітної

  Саме терапевт займається усіма проблемами майбутніх мам, пов’язаними із захворюваннями внутрішніх органів, які не стосуються гінекології. Терапевт для вагітних – це лікар, який пройшов спеціальне навчання, фахівець з екстрагенітальної патології. У поліклініці не завжди є такий лікар. Але, зазвичай, до нього можна звернутись у жіночій консультації, у пологових будинках і приватних клініках.

  Роль терапевта за вагітності досить значна. Адже від його рекомендацій, в першу чергу після акушера-гінеколога, значною мірою залежить, як почуватиметься жінка наступні 9 місяців.

  Під час вагітності навантаження на всі внутрішні органи зростає багаторазово. І тому у жінок часто загострюються хронічні хвороби та інколи виникають нові захворювання. Проконтролювати зміни та попередити будь-які ускладнення – задача терапевта.

  Огляд у лікаря-терапевта полягає у визначенні загального стану здоров’я жінки. Тобто, у вас зміряють тиск та температуру, розпитають про всі скарги, перенесені хвороби, операції та хронічні захворювання. До того ж, лікар вивчить всі дані аналізів, можливо, призначить додаткові дослідження та вже на основі огляду дасть рекомендації.

  Коли вагітній треба звертатись до лікаря-терапевта? 

  Терапевт консультує вагітних стосовно всіх скарг, які не стосуються гінекології. Тобто, вагітним варто йти на прийом до лікаря-терапевта при різних болях з боку шлунково-кишкового тракту, при токсикозі, з болями у попереку чи суглобах, при головних болях, підвищенні артеріального тиску, пришвидшенні серцебиття, набряках, закрепах, болісному сечовипусканні та інших питаннях.

  «Терапевт допоможе попередити деякі ускладнення та підібрати правильне лікування при проблемах, що вже виникли», – розповідає лікар-терапевт для вагітних, спеціаліст у екстрагенітальній патології Центру здорового материнства Вадим Жежера, – «Якщо буде виявлено специфічну патологію, то лікар скерує на консультацію до вузького спеціаліста».

  При різноманітних застудах та ГРВІ вагітній також краще звертатись до терапевта, а не до гінеколога. Цей лікар призначить ефективне та безпечне лікування, простежить за станом здоров’я майбутньої мами. Прийом ліків має проходити тільки під контролем лікаря, щоби не нашкодити здоров’ю вагітної жінки та малюка.

  Окрім лікування та профілактичних заходів, лікар-терапевт дасть і рекомендацію з харчування, прийому вітамінів, дотримання режиму дня (достатній відпочинок та повноцінний сон), підкаже, як уберегти себе від простудних захворювань.

  Планові огляди вагітної у терапевта

  Але навіть за відсутності скарг вагітних жінок скеровують до терапевта двічі – уперше при постановці на облік, вдруге – перед виходом у декрет. Перший раз лікар проведе огляд, встановить, чи є хронічні захворювання, проконсультує, як попередити їх загострення та призначить профілактичні заходи.

  Відвідування терапевта на ранніх строках вагітності може попередити патології та ускладнення, які могли б виникнути на пізніх термінах», – пояснює Вадим Жежера.

  На другій консультації терапевт проконтролює, як протікала вагітність до 30 тижнів. А також з’ясує, чи нема гострих захворювань; дасть рекомендації з профілактики та лікування. До того ж, лікар підкаже, як приготувати організм до пологів і що робити у післяпологовому періоді.

  При патології внутрішніх органів вагітні жінки потребують ведення терапевта до і під час всієї вагітності, а також після пологів.

  Тобто, навіть до вагітності, ще під час планування, варто відвідати лікаря-терапевта. Це потрібно для того, щоби попередити загострення хронічних хвороб та виникнення гострих захворювань та вчасно отримати профілактичну терапію. Тоді зростає імовірність того, що ваша вагітність буде легкою і без ускладнень.

  Автор: Антоніна Беженар

  А ви звертались до терапевта під час вагітності?

  Facebook Comments
  Анонс