Чому потрібні вітаміни для вагітних?

Содержание:

  Вітамін А (ретинол) — під час вагітності забезпечує ріст плода. При його дефіциті в матері виникає сухість внутрішніх покривів піхви, знижується імунітет, спостерігається схильність до бронхолегочним захворювань. Крім того, недолік вітаміну А негативно позначається на зовнішньому вигляді: з'являються вугрова висипка і фурункули, порушується структура волосся, уповільнюється їхній ріст. Норма — 1-1,2 мг на добу.

  Вітамін С (аскорбінова кислота) — покращує засвоєння заліза, зміцнює імунітет.Її недолік супроводжується постійним відчуттям втоми. Фізіологічний рівень вітаміну С в крові вагітної важливий для формування плаценти. Норма — 90-100 мг на добу.

  Вітамін Д (кальциферол) необхідний для засвоєння організмом кальцію і фосфору, без яких неможливе формування кісток і зубів. Попереджає розвиток рахіту у новонароджених. При його недоліку у вагітних спостерігаються підвищена нервова збудливість, судоми литкових м'язів, руйнування зубів. Норма — 10 мкг на добу.

   Вітамін Е (токоферол) — захищає від стресів, м'язової слабості й анемії. Норма — 10-15 мг на добу.

   Вітамін К бере участь у згортанні крові й обміні речовин кісткової тканини. При його недоліку в породілей можливі рясні кровотечі, а в немовлят — розвиток геморагічної хвороби. Особливо важливий на останній стадії вагітності. Норма — 65 мкг на добу.

  Вітамін В1 (тіамін) — необхідний вагітним для підтримки нормального апетиту і сну, забезпечення енергією м'язових і нервових тканин плода. При його недоліку спостерігається дратівливість, м'язова слабкість, швидка стомлюваність. Можливі набряки й порушення роботи серця. Норма — 1,5-1,мг на добу.

   Вітамін В2 (рибофлавін) — захищає від анемії, сприяє нормальному розвитку плоду. Недолік приведе до передчасних пологів і появи в дітей вроджених аномалій. У вагітних при дефіциті вітаміну В2 може з'явитися себорейний дерматит. Норма — 1,6-2,0 мг на добу.

  Вітамін В6 (піридоксин). Його недостача найчастіше позначається токсикозами на ранніх стадіях вагітності. Особливо важливий для жінок, пользовавших до вагітності оральними контрацептивами, які виснажують запас піридоксину в організмі. При його недоліку в немовлят спостерігаються судороги й порушення процесів гальмування центральної нервової системи. Норма — 2,0-2,2 мг на добу.

   Вітамін В12 (кобаламін) — необхідний для нормального розвитку в плода нервової і кровоносної систем. При його недоліку в майбутніх мам спостерігаються запаморочення, слабкість, недокрів'я, порушення серцебиття. Норма — 4 мкг на добу.

   Вітамін РР (ніацин) — важливий для розвитку нервової системи, м'язової тканини. Бере участь у забезпеченні організму матері й плода енергією. Недолік ніацину у вагітної супроводжується втратою апетиту, порушенням стільця, вираженою блідістю, зниженням ваги. Норма — 19-20 мг на добу.

   Фолієва кислота — забезпечує потрібну швидкість росту і розвитку плоду. Фолієва кислота призначається лікарем всім вагітним незалежно від раціону харчування. Норма — 600 мкг на добу.

   Пантотенова кислота — бере участь в обміні жирів і вуглеводів, регулює утворення статевих гормонів. При її недоліку можливо раннє посивіння і випадання волосся,лущення шкіри Норма — 4-7 мг на добу.

   Біотин — нормалізує обмін жирів і вуглеводів. При його недоліку у вагітних підсилюються нудота й втрата апетиту спостерігаються сонливість і млявість. Норма — 30-100 мкг на добу.

  Я так розумію, у мене був брак вітамунів Д та В1…

  Лікарка із ЖК спочатку приписала Прегнавіт: "Найкращі полвітаміни!". Черз місяць — інші "Найкращі полівітаміни!". І так щомісяця… Я втомилася купувати нові "найкащі" упаковки (а ми знаємо, що це задоволення не з дешевих;)) і шукати логіку у лікарняних приписах — так і "сиділа" на Прегнавіті.

  Які вітаміни Вам до вподоби?

  Facebook Comments
  Анонс