Сон малят від 6 до 9 місяців

Содержание:

  У перші місяці життя діти досить багато сплять, але з часом період сну зменшується. Сон немовлят можна умовно поділити на триместри: від 0 до 3 місяців, від 3 до 6 місяців, від 6 до 9 місяців та від 9 місяців до рочку. Кожен із цих періодів має певні особливості. Про них корисно знати, щоб зберегти здоров`я та нерви собі, чоловікові та дитині.

  Більше про сон малят дізнаємось у Райфурак Світлани Василівни, педіатра клініки ISIDA

  В цей період тривалість сну дитини продовжує поступово зменшуватись і вже становить 13-15 годин на добу, з яких 10-12 годин основного нічного сну і 3-5 годин – денного.

  Батькам важливо продовжувати дотримуватись обраного режиму і ритуалів сну за будь-який обставин. Дітки особливо цінують послідовність, тому не міняйте її. З часом і ви, і ваша дитина вже зможете оцінити результати докладених зусиль.

  Обов’язково давайте малюкові можливість заснути самостійно. Вкладайте його в ліжечко ще сонного, але до того, як він заснув остаточно. Не бійтесь лишити дитину в цей час саму. Якщо досі не вдалося позбутися негативних асоціацій, продовжуйте працювати в цьому напрямку. Все відбудеться поступово.

  Це важко, але потім буде іще важче. Дитина не повинна залежати від зовнішніх факторів (заколисування, годування), і, тим паче, думати, що це обов’язкова умова для сну.

  Можливі труднощі:

  До негативних асоціацій та труднощів із засипанням додаються підйоми серед ночі, навіть у тих діток, які раніше таким не «страждали». Пізнання світу відбувається зараз у малят шаленими темпами. Купа всього нового навколо. Малеча вже тримає іграшки, пробує нову їжу, предмети, коротше кажучи – її очі розбігаються, активно розвиваються всі відчуття. Пам'ятаєте, у фільмі «Кейт і Лео», коли його з 19 століття закинуло у 2000-ні. Так і дитинка – новий Всесвіт навколо неї, як тут спати спокійно?

  Нерідко трапляється, що малюк у цей час прокидається вночі, щоб посидіти, перевернутися, повзати, він може навіть встати. Тільки не робіть круглі очі 🙂 Це для вас сидіти – це звична справа, а для вашого чада – це досягнення.

  Буває, що маленькі дослідники прокидаються вночі, сідають або встають і не можуть самі лягти, отут наступає веселуха. Манюня прокидається остаточно і починає кликати маму, ну як кликати – плакати 🙂 Але «Спакойствіє» (с), як казав наш друг Карлсон.

  Ваша задача – заспокоїти маленького дослідника або дослідницю і вкласти назад в ліжечко. Спробуйте вкладатися трошки раніше, щоб уникнути перевтоми дитини чи її непотрібної активності.

  Автор: Тетяна Котелкіна

  Читай також на СвітМам статтю Сон малят від 9 місяців до року

  Facebook Comments
  Анонс