Симптоми вагітності

Содержание:

  Жіноча інтуїція настільки чутлива, що може одразу звернути твою увагу на перші ознаки вагітності: «В організмі почались зміни. Час готуватись до материнства!». Дослухайся до себе і перевір, чи правий твій внутрішній голос.

  Деяким спеціалістам досить подивитись на вираз обличчя жінки, щоби зрозуміти: вагітна вона чи ні. Адже майбутню маму видає погляд – він стає м’яким та променистим. Такий тест на вагітність можна назвати відносним. Щоби бути впевненою на всі сто відсотків, довірся більш вагомим аргументам. Симптоми вагітності можуть бути різними.

  Перший сигнал

  Насамперед визначення вагітності починається із відсутністю менструації. Щоби виключити можливість звичайної затримки, пов’язаної із інфекційним захворюванням, гормональним збоєм чи нервовим напруженням, проконсультуйся із лікарем. Адже порушення у циклі може бути викликане навіть сезонним авітамінозом.

  Під час вагітності об’єм рідини в організмі збільшується, нирки несуть підвищене навантаження, тому в туалет хочеться ходити частіше, ніж раніше. Більш часте сечовипускання вважається однією з ознак вагітності та може непокоїти приблизно з 6-8 тижнів.

  Розмір грудей росте

  Груди міняються одразу ж після зачаття і з перших днів починають активно готуватись до лактації. Молочні залози помітно збільшуються у об’ємі, стають чутливішими та дещо болять при дотику. Ареоли навколо сосків забарвлюються у темний колір. Ці ознаки вагітності кажуть про те, що в організмі почалась гормональна перебудова. Ще одне підтвердження – постійне відчуття втоми. Вся справа у підвищеному вмісті гормону прогестерону. Саме через нього у перші місяці вагітності хочеться спати у будь-якому місці та за будь-яких обставин.

  Може бути, а може і ні

  Є цілий список: ймовірні ознаки вагітності. Особливість їх в тому, що з’являються вони не у всіх. У однієї жінки майже з перших же тижнів починається токсикоз, а інша – так і не дізнається, що це таке. Може виникнути підвищене слиновиділення, головний біль та підвищення температури до 37-37,2С. Інколи у майбутніх мам загострюється нюх. І тоді, як ніколи раніше, починаєш звертати увагу на запахи. Більшість із них дратує. Швидкі зміни настрою, плаксивість і навіть відчуття тривоги також підказують про новий «статус». Про капризи майбутніх мам не дарма ходять легенди. З ними не треба боротись – треба приймати себе такою, яка є. Тягне поплакати? Будь ласка! За п’ять хвилин хочеться сміятись? Чудово!

  Якщо дуже хочеться…

  Наполегливе бажання з’їсти щось солоне чи кисле – поширений симптом вагітності, але так буває не у всіх. Може з’явитись непереборна потреба у якомусь продукті або ж у незвичному поєднанні (наприклад морозива з огірками). Інколи бажання майбутньої мами виходять за звичні рамки. Раптом захочеться вкусити крейду або погризти глину. Не варто лякатись! Так організм дає зрозуміти, що йому бракує мікроелементів та вітамінів. Краще поповнити їх дефіцит звичними продуктами.

  Якщо внутрішній голос підказує про те, що під серцем починає розвиватись дитина, варто прийти на прийом до гінеколога. Визначення вагітності пов’язане з формою матки та забарвленням слизового входу до піхви. За цими ознаками лікар може визначити вагітність на ранніх термінах.

  Facebook Comments
  Анонс