Ускладнення після операції кесарського розтину

Содержание:

  Після кожної операції є ризик виникнення ускладнень, і кесарів розтин не є виключенням. Проте, якщо наявні абсолютні показання народжувати таким чином, то вагітній варто про них знати, аби потім не було сюрпризів. Тему кесаревого розтину ми продовжуємо обговорювати з Грицько Віктором Степановичем, акушером-гінекологом клініки ISIDA.

  Більшість лікарів виступають за фізіологічні пологи і цьому є низка обґрунтованих причин. Пологи – фізіологічний процес для жінки. Так, процес болісний, нестримно емоційний та виснажливий, але продуманий природою таким чином, щоб жінка не постраждала в процесі і швидко відійшла від пережитого. Зрештою, відновлення жіночого організму відбувається за декілька днів.

  Після природніх пологів жінка може сама встати, піти в душ та самостійно сходити в туалет. Набагато менша втрата крові, матка ціла, а можливі травми не такі значні, як після операції. А якщо виходу немає і єдина можливість народити здорову дитинку – кесарів розтин? Які можуть бути ускладнення?   

  1. Наслідки після знеболення. Як би далеко не пішла медицина, але у випадку операції доза наркозу вища і процес відновлення довший. Більше болить голова, спина і цей процес триває довше.
  2. Вищий больовий синдром. Досить великі розрізи на передній черевній стінці та матці – операція кесарського ростину прирівнюється до резекції шлунку. Одним словом – живіт болить більше.
  3. Більша втрата крові порівняно зі звичайними пологами.  
  4. Матка скорочується гірше, для покращення цього процесу жінці одразу вводять окситоцин.
  5. Можливий ризик гнійно-септичних ускладнень. Іншими словами – можливі запальні процеси.

  Проте, за останні роки техніка операції набагато вдосконалилася, що знизило процент виникнення ускладнень. На відміну від радянської практики, зараз шляхом кесарева можна народити і троє, і п’ятеро малюків.

  «Ускладнень після планової операції буде менше, ніж за термінової» – відмічає  Віктор Степанович. Також потрібно зауважити, що лікарі радять робити кесарів ростин не пізніше 40 тижня вагітності, оптимально у 39, і не чекати довше. 

  Перші 24 години після операції жінка знаходиться в палаті інтенсивної терапії, під пильним наглядом лікарів. Після цього маму переводять у післяпологове відділення разом малечею. 

  Потрібно бути готовою, що в цей же день, а точніше, у перші 8 годин, ви мусите сісти, встати і походити, оптимально — сходити в туалет, але це вдається не кожній. Обов’язково потрібен бандаж, який чоловік може купити одразу після закінчення операції, та компресійна білизна, яка потрібна буде і під час операції. З цього приводу варто порадитись із лікарем-флебологом.

  Дитинка також, як і після звичайних пологів, буде поруч із мамою. Приватні клініки, такі як ISIDA, забирають крихітку у дитяче відділення на першу ніч, даючи мамі можливість виспатись та відпочити. Проте у державному пологовому будинку така практика відсутня.

  На останок хочеться сказати, що не потрібно боятися операції. Народження вашого маленького дива має стати радісною подією для вас, яку ви будете відмічати кожен рік. Головне, це прийняти рішення, яке мінімізує ризики для вас і малюка.

  Автор: Тетяна Котелкіна

  Facebook Comments
  Анонс