Відновлення після кесаревого розтину вдома або в палаті

Содержание:

  Перші дні після операції кесаревого розтину ти проведеш під уважним наглядом лікарів. Тобою пройдений великий шлях! Наберись терпіння, і скоро ти повністю відновишся.

  Кесарів розтин: відновлення організму

  Весь період відновлення після кесаревого розтину триває стільки ж, скільки і після природних пологів – півтора місяці. Але перша доба буде особливо напруженою. Її ти проведеш у палаті інтенсивної терапії. У цей час важливо стежити за станом після наркозу, можливими змінами артеріального тиску, станом шва, скороченням матки. Відповіді на питання, пов’язані з післяопераційним періодом, тобі напевно допоможуть.

  Коли можна зводитись на ноги після операції?

  За 6-8 годин після операції можна потихеньку сісти на ліжку, а потім і зробити декілька кроків по палаті. Це зовсім не так просто, як здається: може запаморочитись у голові, ноги стають, немов ватяні. Тому, не соромлячись, проси допомоги у медсестри. При ходьбі старайся триматись рівніше. Щоби зменшити больові відчуття біля шва, скористайся спеціальним бандажем.

  Чи треба приймати ліки після операції?

  У перші три дні лікар призначає знеболювальні препарати. Вони вводяться внутрішньовенно. В такому разі варто орієнтуватись на індивідуальні особливості та свій больовий поріг. Область шва, звісно, буде давати про себе знати. Але можливо вийде впоратись і без знеболення. Крім того, лікарі після розтину призначають жінці антибіотики. Їх також вводять внутрішньовенно через 12 і 14 годин після операції.

  Кесарів розтин: як загоюється шов після операції?

  Медсестра обробляє шов антисептиками раз на день і заклеює стерильною пов’язкою. Приблизно на 5-6-й день можна зняти скоби чи шов. Але частіше за все використовують нитки, які самі розсмоктуються. До повного загоювання рубець не можна мочити. До цього часу акуратно мийся, схилившись над ванною. Як правило, за тиждень від рубця відділяється корочка, що його покриває. Значить, шов загоївся і тепер можна буде спокійно прийняти душ. Все ж не поспішай терти шов мочалкою – зачекай іще тиждень.

  Що можна їсти після операції кесаревого розтину?

  Заздалегідь приготуй собі пляшку мінеральної води без газу (можеш додати сік лимону). У першу добу після кесаревого розтину можна пити тільки її. Наступного дня додай у меню бульйон, домашній сир зі сметаною, відварне м'ясо, кефір. І на третій день можна повернутись до повноцінного харчування. Звісно, виняток становлять продукти, що несумісні із грудним вигодовуванням (копчене, солене, жирне, смажене, солодке, сирі овочі та фрукти). Тобі потрібно багато енергії для відновлення після вагітності та кесаревого розтину, а також для вироблення молока. Тому харчуйся добре! Приблизна норма – 2800 калорій на день.

  З якими проблемами можна зіткнутися після операції?

  Самостійно сходити у туалет після операції навряд чи вийде. Тому у першу добу тобі можуть поставити катетер. Також доволі часто після кесаревого розтину (як і після природних пологів) виникає проблема закрепу. У цей період кишечник «лінується» і відмовляється виконувати свої обов’язки, як раніше. Тому зазвичай на другий день після операції ставлять очищувальну клізму. Також тобі допоможуть кисломолочні продукти, які містять корисні живі бактерії та, за необхідності, м’які проносні препарати, які дозволені мамам, що годують.

  Чи можливо налагодити грудне вигодовування після операції?

  Звісно, можливо! Вироблення молозива, а потім і молока після кесаревого розтину не відрізняється від такого ж процесу після самостійних пологів. Молоко буде, тільки можливо пізніше. Якщо операція збіглася з початком пологового процесу, то молоко з’явиться уже на 3-4 добу. В інакшому разі – на 5-8 добу. Головне, ні про що не хвилюйся! Твій душевний спокій та впевненість у власних силах – головні умови успішної лактації.

  Facebook Comments
  Анонс