Вакцинація: «за» і «проти»

Содержание:

  Пристрасті навколо щеплень точаться вже багато років, час від часу спалахуючи з новою силою. «Вакцинувати або вбивати!» – кричать палкі прихильники щеплень. «Вакцинувати – і вбивати!» – заперечують такі ж палкі противники щеплень.

  Що ж воно таке – щеплення?

   156056131

  Вакцинація – це введення в організм медичного препарату – вакцини. У відповідь організм виробляє особливі клітини – специфічні антитіла, які і захищають людину від тієї чи іншої хвороби.

  Кожна вакцина має свої показання, протипоказання і терміни застосування. У деяких випадках одного щеплення цілком достатньо для вироблення тривалого імунітету. В інших необхідні багаторазові введення – вакцинація і ревакцинація.

  Про користь вакцинації

  Якщо уважно та вдумливо прочитати дані, наведені у відкритих джерелах, то стає зрозумілим, що вакцинація врятувала життя не одному мільйону дітей в світі і не одній тисячі в Україні!

  Однак останнім часом почали з’являтися дослідження про вакцинацію і не зовсім райдужні.

  Надмірна вакцинація підвищує дитячу смертність! Саме до таких висновків прийшли автори дослідження Ніл З. Міллер і Гері Голдман, Вони впевнено доводять, що найбільше вакцин протягом першого року життя отримують американські діти – загалом 26 доз, і на кожну тисячу дітей 6 не доживають до однорічного віку. І порівнюють дані по Швеції та Японії, де за перші 12 місяців життя немовлята одержують 12 вакцин, і там помирає 3 дитини на тисячу.

  США, де найбільша вакцинація в світі від грипу, має і найвищий в усьому світі рівень смертності від цієї хвороби – від 20 до 50 тисяч смертей на рік!

  Звідси вчені роблять висновки: надмірна вакцинація або отруює організм, або послаблює його, робить більш вразливим перед інфекціями (зворотний ефект).

  Однак будемо чесні: що нам до США? Нас хвилюють не їхні тисячі, а наші поодинокі (поки що) випадки, коли веселу, здорову дитину привели на щеплення, після чого через два дні вона померла. І тільки людина, що захищає «честь» свого халата, заперечуватиме очевидний факт залежності наслідку і причини – щеплення і летального результату.

  Що слід знати українцям, які захотіли вакцинуватися в нашій країні

  1. Вакцинуватися треба в міру! У нашої країни є план заходів з вакцинації проти тих чи інших хвороб, розроблений фахівцями МОЗ. Його і варто притримуватися. Не ведіться на всілякі пропозиції приватних фірм і центрів на зразок того, що вони дістали супер-пупер-вакцину, яка зробить вас вічно здоровим. Згадайте нещодавній скандал у Росії, коли там забракували велику партію дорогої вакцини для «крутих».

  2. Вакцина має бути якісною. Звичайно, краще б її виготовляли в нашій країні – щоб усе можна бвло тримати під потрійним контролем: і виробництво, і розподіл, і саму вакцинацію, і всі позаштатні випадки, з нею пов’язані.

  Сьогодні ж закуповують викцини третього сорту дідько зна у кого, що при жадібності і дурості деяких наших чиновників рано чи пізно може привести не до поодиноких смертей від проведеної вакцинації, а сотень або тисяч.

  Один мій друг, який живе в Німеччині, каже: «Я і мої діти отримують найкращі в світі ліки, тому я не боюся вакцинації». А от я боюся, і багато хто з вас, знаю, теж боїться…

  3. Перед вакцинацією дитина або дорослий повинен бути здоровий і не мати протипоказань до щеплення. І батькам, і лікарям необхідно оцінити стан здоров’я (температура, захворювання, запалення тощо), і точно визначити, чи можна вакцинуватися.

  Після вакцинації також треба дотримуватись певних правил

  1. Гуляти, але не переохолоджуватися.

  2. Намагатися трохи недогодовувати (при наявності апетиту) або годувати тільки по апетиту (якщо апетит знижений або відсутній).

  3. Більше пити – мінеральна вода, компот із сухофруктів, зелений, фруктовий, ягідний чай.

  4. Чисте прохолодне вологе повітря.

  5. Максимально обмежити спілкування з людьми!

  6. При підвищенні температури тіла й істотному порушенні загального стану – огляд лікаря.

  Ці поради підійдуть і для дітей, і для дорослих.

  Але у нас же все знову не так. Які там пояснення, які поради від лікаря – давай, не затримуй чергу…

  Випадок із життя – розмова пацієнта і лікаря перед вакцинацією.
  Лікар: Зайдіть до мене, треба дещо підписати.

  Пацієнт: Що тут треба підписати? (Бере в руки, читає.)

  Лікар: Нічого особливого – я читала, там усе нормально.

  Пацієнт: Як нічого особливого – згідно з цим документом, ви знімаєте з себе всяку відповідальність за будь-які побічні дії?!

  Лікар: Так.

  Пацієнт: Чому?

  Лікар: Тому що все буде нормально.

  Пацієнт: Навіщо тоді знімати відповідальність?

  Лікар: Чого ви тут істерику влаштували, он всі прищеплюються, черга в кабінет, тим більше що щеплення безкоштовне. Так, підписуйте або… валіть звідси!

  Пацієнт пішов. А хто б не пішов після такого пояснення?

  Америку не відкрию – далеко деяким нашим лікарям до того, щоб їх вважали фахівцями. Багато хто з них нагадує неардентальців у білих халатах.

  Інформація для тих, хто вакцинуватися не хоче

  Як ви думаєте, від чого захворює людина? Від мікробів, вірусів, паличок? Та якби це було так, людство вже б давно вимерло, бо найпростіших у кожному з нас хоч греблю гати. Проте ми живемо, працюємо, народжуємо і ростимо дітей, і при цьому лише деякі з нас помирають від страшних інфекційних хвороб. Інші ж продовжують жити і бути здоровими. У чому ж різниця між тими, хто помер, і тих, хто продовжує жити попри всі віруси? У вакцинації? Ні! В імунітеті! (Тобто в нас самих.)

  Що ж таке людський імунітет і від чого він залежить? Це стан несприйнятливості організму до інфекції або чужорідного речовини. Він зумовлений усією сукупністю спадкових і набутих реакцій і пристосувань, що перешкоджають проникненню в організм і розмноженню в ньому мікробів і вірусів, а також дії продуктів, що виділяються мікроорганізмами (наприклад, токсинів). Кажучи простіше, імунітет – це стан здоров’я на цей момент. І ви повинні знати, що всередині вас загинуть усі віруси і палички, якщо ви добре почуваєтесь, сильні тілом і духом.

  Імунітет людини слабшає від надміру роботи, їжі, тренувань, сексу, а також від сильних тривалих стресів, перегрівання чи переохолодження, від нестачі або надлишку вітамінів, при різних захворюваннях і від довгого спілкування з людьми хворими, від алкоголю і куріння.

  А зміцнює імунітет усе, що в міру і вчасно! Їжа, робота, відпочинок, фізичні навантаження і т.д.

  Якщо ви можете підтримувати свої захисні сили на належному рівні, то вам не страшні ніякі інфекційні захворювання! Проте варто тільки вам ослабнути, як ГРВІ, грип або щось подібне тут як тут…

  Якщо ви батько (мати), то повинні знати: здоров’я ваших дітей безпосередньо залежить і від вашого. Помічено це було давно (спочатку захворює мама, а відразу за нею дитина, або навпаки). Тема ця нова, і в рамках однієї статті її не висвітлити. Тому скажу коротко: на батьків лягає пряма відповідальність не лише за власне здоров’я, а й за здоров’я своїх дітей! Запам’ятайте це, будь ласка, якщо зібралися жити без вакцин!

  Приклад. У мого друга жінка померла від туберкульозу. Лікарі відразу діагностували захворювання й у двох його дітей, і запропонували покласти їх у лікарню. Друг уже не вірив лікарям і сказав «ні». Написав розписку, що повністю бере відповідальність за їхнє здоров’я. Навчив дітей здорового способу життя – вони вже виховують своїх дітей, його онуків, і ніхто з них не захворів, хоч і не вакциновані вони жодного разу. Відразу скажу, що таких у нас не люблять, усіляко намагаються перешкодити їхньому життю. Однак такі люди навчилися обходити ці проблеми і при вступі дітей у садок і до школи. Але це вже зовсім інша історія.


  Резюме

  Вакцинуватися чи ні – вирішувати вам. Якщо ви готові взяти відповідальність за здоров’я своє і своїх дітей на себе – не вакцинуйтеся! А відчуваєте, що не потягнете, – краще не резикуйте! Зрештою, побічні явища від щеплень, якщо дотримуватися всіх правил, не такі вже і жахливі, як їх описують противники вакцинації. Однак завжди пам’ятайте: для одних вакцинація – це боротьба за здоров’я, а для інших – багатомільярдний бізнес. А бізнес не завжди буває чесним.

  Автор: Микола Река

  Facebook Comments
  Анонс