“Маленька Америка”: весела англійська для дітей

Коли ми вчилися в школі, то не зовсім розуміли, навіщо нам взагалі вчити іноземні мови. Більшості людей виїзд за кордон не був доступний (хіба що вдавалося поїхати до Польщі чи Болгарії на відпочинок). Нашим батькам для роботи англійська чи німецька потрібна не була. Минали роки, і раптом ми всі зрозуміли, що без англійської – нікуди. Що весь цивілізований світ нею говорить, а ми, як то кажуть, «ні бе, ні ме».

Зараз багато людей підтягнули англійську на спеціальних курсах, мучачись зі словами та граматикою. І згадуючи, як легко те саме вчилося в школі, коли мозок ще був юний та гнучкий. Наших дітей завбачливі ми віддаємо на англійську мало не з пелюшок. Ставимо їм «Бебі Ейнштейн» та Peppa Pig в оригіналі, і обираємо школу з «поглибленим вивченням».

В Україні існують школи англійської мови, які пропонують послуги дітям дошкільного віку. Власне, майже у кожному дитячому клубі є такі заняття. Але щоб викладання велося системно і доступно, то таких шкіл справді небагато.

Сьогодні мова йтиме про лінгвістичний центр «Маленька Америка» (надалі МА), який приймає на навчання малюків від 3 років. Це міжнародна школа, яка має філії також у Литві, Китаї, Мексиці та Росії. В Україні наразі вона доступна лише для мешканців столиці.

Ольга Дергоусова, координатор філії на Позняках, розповідає, що з дітьми тут працюють виключно носії мови. Це молоді активні волонтери, які приїздять до України спеціально задля того, щоб поширювати рідну мову серед молоді інших країн.

Основний напрямок МА – засвоєння англійської як другої розмовної мови. За тим же принципом, за яким діти сприймають свою рідну мову. Власне, це не стільки системне навчання, скільки живе невимушене спілкування. І вже після кількох занять батьки можуть почути від своєї 3-річної малечі щось на кшталт Hi, mom! чи Please, give me a pencil.

Викладачі проживають у сім’ях тих дітей, що вчаться в школі. Тож, якщо є бажання, можна зробити спілкування цілодобовим:)

Заняття у школі МА проходять з поділом на вікові групи. Найменші учні мають відвідувати школу щодня, по годині. З 4-х років заняття стають тривалішими і займають уже 2 години.

Кухня, драма, творчість, спорт

Але не подумайте, що діти цілу пару сидять на місці, звісно ні! Навчання проходить в ігровій формі. За ці 2 години минає три «уроки», які ведуть три різні викладача. Кожен урок має свою тему. Наприклад, кухня – діти готують собі сніданок, вивчають назви продуктів, спілкуються та жартують.

Або урок «драма». Тут учні займаються театром. У темі «gym» багато рухливих ігор та спорту, у «art and craft» займаються творчістю. Є заняття, на яких умовно «ходять до магазину». Усі пояснення та коментування робочого процесу лише англійською, звісно.

В МА існує принцип No Russian! Діти з першого дня розуміють, що всі запитання, пояснення тощо можливі лише англійською. Але їх це зовсім не відлякує;) Навчання відбувається у малих групах, тобто кожній дитині викладачі приділяють достатньо уваги. Групи для найменших нараховують до 5 учнів.

Методика змінюється, коли діти ідуть до школи і починають читати. Учні віком 7 – 14 років вже займаються тричі на тиждень, у них з’являються домашні завдання. А навчальний тиждень побудований так, що один урок присвячений лише письму, інший лише читанню, а третій стосується будь-яких тем. Наприклад, може бути прочитаний будь-який шкільний урок, але – англійською мовою.

«Маленька Америка» у відгуках батьків

Якщо до школи приходять старші діти, котрі не мають підготовки з англійської, то вони мають весь перший рік займатися із носієм мови, а не з однолітками, які вже пишуть та читають англійською. Саме цей пункт викликає невдоволення деяких батьків. Наскільки зрозуміло з відгуків, адміністрація школи не пояснює, навіщо потрібен такий крок.

Ось пару відгуків з популярного інтернет-порталу. Користувач santa пише: «МА дала нам гарну базу. У нас позитивний досвід, але я знаю одну матусю, яка привела свою дочку в МА, і їм не сподобалося. Каже, що дочку (тоді першокласницю) направили до групи, де були діти-дошкільнята, тобто визначили в групу за рівнем мови, а не за віком. Дівчинка себе некомфортно почувала і відмовилася ходити.» Користувач Gracy: «Синові сподобалося дуже, а мені – не дуже, бо в групі дітки маленькі – 5-6 років від сили, тільки мій Дімка і ще один хлопчик були старші».

Як пояснила Ольга Дергоусова, дітей визначають у групу із молодшими, аби зняти психологічний бар’єр у спілкуванні і дати основи мови, якщо вони раніше мову не вчили.

Тікети та поінти

У школі діє система заохочення. Для малюків це так звані «тікети», які діти отримують за відповіді на уроці. «Тікети» треба збирати, щоб згодом щось придбати за них у спеціальному магазинчику. Старші учні з цією ж метою заробляють «поінти». Система заохочень так працює, що діти аж починають сперечатися, хто перший відповів, розповідає Ольга. «Поінти» і «тікети» неможливо втратити за погану поведінку, наприклад.

Окремий звіт про успіхи дитини надається її батькам. При чому, при оцінюванні вчителі враховують особливості характеру дитини.  Адже є діти більш охочі до спілкування, і менш. Звісно, екстраверт буде говорити більше, ніж закрита в собі дитина.
Цікаво, що самі викладачі гроші за роботу не отримують. Вони – ентузіасти, волонтери, які «поширюють цінний дар англійської мови по світу». Йдеться про організацію ILP (International Language Programs), яку представляє навчальний центр МА.

Але попри це, охочим відвідувати курси, доведеться заплатити за навчання чималу суму. Деяких батьків це не влаштовує, адже на відміну від інших мовних курсів, тут немає особливих матеріалів, підручників та звичної системи оцінювання. Однак інші батьки стверджують, що результати «Маленької Америки» цього варті.

Автор: Настя Мельниченко

Facebook Comments
Анонс
загальна
СВІТМАМ ЗМІНЮЄТЬСЯ

Педагогический прикорм: плюсы и минусы

Анонс Анонс Педагогический прикорм: плюсы и минусы

Как зарегистрировать новорожденного и оформить одноразовую помощь при рождении ребенка

Анонс Анонс Как зарегистрировать новорожденного и оформить одноразовую помощь при рождении ребенка