Безпека дітей в інтернеті

Зміст:

  Подобається нам чи ні, але сучасні діти живуть в інтернеті. І перше несподіване знайомство з мережею може статися вже у 2-3 рочки, коли жваве малятко натискає кнопки маминого смартфона чи таткового ноутбука.

  За статистикою Microsoft, 94% наших дітей мають доступ до різноманітних онлайн-сервісів. В середньому, вже з 8-річного віку діти починають ними активно користуватися. При чому, 74% батьків не контролюють процес спілкування дитини в інтернеті та часом навіть не уявляють, коли дитина заходила в інтернет та що саме вона там робила.

  В то же час всі ми знаємо про сучасні загрози з боку всесвітнього павутиння – шахрайство, сайти для дорослих, сексуальне насильство та збочення, віруси…

  Про роль інтернета в житті дитини Світ Мам розповідають фахівці – психолог Любов Лоріашвілі та експерт Microsoft Тетяна Марушевська.

  Як навчити дитину користуватися інтернетом?

  Психолог Любов Лоріашвілі підготувала 5 порад:

  1. Знайомте дитину з інтернетом поступово

  Не чекайте, поки дитина сама відкриє для себе інтернет, але й не поспішайте знайомити її з віртуальним світом. Ваш малюк бачить, що ви проводите час у мережі. Йому цікаво, тому поступово пояснюйте, що i навіщо ви робите.

  1. Попереджайте дитину про небезпеки

  Поясніть дитинi, що не всьому, що є в інтернеті, можна довіряти і що не всі люди налаштовані доброзичливо.

  Коли дитина підросте, навчіть її перевіряти достовірність інформації за допомогою пошукових систем. Розкажіть про комп’ютерні віруси та інші загрози у зрозумілій та доступній формі.

  1. Спілкуйтесь з дитиною та зберігайте її довіру

  Приділяйте час своїй дитинi та цікавтеся її справами в інтернеті – слідкуйте за тим, які сайти вона відвідує, з ким спілкується. Дуже важливо зберігати довіру у стосунках з дитиною, щоб вона завжди могла поставити будь-яке питання, що її турбує. Заохочуйте дитину ділитися з вами своїм досвідом та перебувайте поруч, коли вона проводить час в інтернеті. Пам’ятайте, що дитину до 7-8 років без нагляду залишати в мережі не можна!

  1. Діліться з дитиною лайфхаками

  Навчіть дитину створювати та регулярно змінювати паролі скрізь, де вони потрібні, – в електронній пошті, електронних гаманцях, особистих кабінетах i т. д.

  1. Організуйте дозвілля своєї дитини

  Намагайтесь зробити дозвілля дитини максимально різноманітним та цікавим. Щоб дитина знала, чим іще, окрім телевізора та гаджетів, можна наповнити свій вільний час. Будьте уважними до поведінки дитини за комп’ютером: слідкуйте, чи не з'явилася залежність, чи не проводить вона час в інтернеті більше дозволеного.

  Батьківський контроль

  Експерти «Майкрософт Україна» рекомендують використовувати налаштування сімейної безпеки, які вбудовані у Windows. За допомогою цих інструментів можна встановити обмеження часу використання комп'ютера дитиною, обмежити доступ до підозрілих сайтів, а за потреби – навіть отримувати звіти про дії дитини за комп'ютером.

  При цьому експерти відзначають, що дуже важливо встановити довірливі відносини в родині та наперед домовлятися з дитиною про правила користування комп'ютером.

  Налаштування сімейної безпеки вбудовані в кожну систему Windows. Їх не потрібно додатково завантажувати, встановлювати і купувати.

  Як налаштувати функцію безпеки на своєму комп’ютері

  1. На комп’ютері з Windows 10 натисніть кнопку «Пуск», потім оберіть «Настройки» – «Облікові записи» – «Сім’я та інші користувачі». Вам необхідно виконати вхід у Windows під обліковим записом Microsoft. Якщо у вас на комп’ютері стоїть Windows 7 або Windows 8, то оновлення до останньої версії Windows 10 є безкоштовним.
  2. Виберіть пункт «Додати члена сім’ї» та оберіть «Додати дитину» або «Додати дорослого»
  3. Введіть адресу електронної пошти користувача, щоб надіслати запрошення. Якщо в користувача немає адреси електронної пошти, попередньо створіть її на навчіть дитину користуватися скринькою.
  4. Після отримання запрошення, що буде надіслане електронною поштою, користувач має ввійти до  Windows 10 за допомогою цієї адреси.

  Підготувала Яна Білецька

  Facebook Comments
  Анонс