Ідеальні батьки. Як ними стати?

Зміст:

  «Ідеальні батьки» – це ті батьки, котрі враховують вікові особливості та зміни дитини, ростуть разом з дитиною, люблять та поважають дитину незалежно від її віку та особливостей.

  Ця тема зачіпає всіх і кожного. Багато людей є батьками, та всі ми – чиїсь діти. Коли діти маленькі, батьки для них – верх досконалості. Вони приймають їх ідеали та цінності, норми моралі та поведінки.

  Та з віком часто відбувається перебудова взаємин з дорослими. Чим доросліша дитина – тим критичніше її ставлення до батьків. Це призводить до непорозумінь. Адже багатьом хочеться і надалі бути хорошими батьками, іноді навіть «ідеальними».

  Відносини з однолітками

  Спілкування з однолітками є дуже важливою для дітей сферою життєдіяльності. Активно спілкуючись, дитина дивиться на себе очима інших, отримуючи зворотний зв’язок від однолітків. Вона формує власне уявлення про себе, свої потреби, можливості, життєві плани.

  Прагнучи уникнути «поганого впливу» однолітків, деякі батьки обмежують спілкування дитини з товаришами, складають для неї такий насичений розклад різноманітних занять, який не залишає дитині ні часу, ні сил на свої інтереси та спілкування з однолітками.

  При цьому дитина може володіти високо розвиненими здібностями, багатою ерудицією, але поступатися одноліткам в умінні вибудовувати відносини. «Ідеальні батьки» розуміють:

  • Дитина має право на особисте життя, таємниці, вибір друзів.
  • Для дитини дуже важлива її компанія, однолітки, друзі.
  • Особистість дитини та її вчинки в присутності інших людей обговорювати небажано.

  Ставлення до навчання

  При всій важливості спілкування, основу соціальної ситуації розвитку сучасної дитини складає навчання. Найбільш масовою причиною поганого засвоєння знань дітьми є відсутність адекватної до мотивації навчання, тобто небажання вчитися.

  Батьки повинні пам’ятати – щоб зацікавити дитину в отриманні знань, необхідно знайти те місце, де вона зможе здійснити цю активність. Це можуть бути заняття у різноманітних гуртках і секціях, участь в олімпіадах та тренінгах. Важливими є підтримка і створення ситуації успіху – тобто діяльності, в якій дитина може показати свої здібності і таланти.

  «Ідеальні батьки» в цій ситуації:

  • Надають допомогу дитині в правильній організації свого часу.
  • Хвалять дитину за її зусилля, досягнення.
  • Заохочують участь дитини в шкільних та громадських заходах.
  • Регулярно розмовляють з учителями про успішність дитини, поведінку і взаємини з іншими дітьми.

  Якості «ідеальних батьків»:

  1. Любов та прийняття дитини такою, якою вона є. Незалежно від її успішності, особливостей, відповідності очікуванням та уявленням про те, якими батьки хочуть бачити свого сина чи дочку.
  2. Послідовність та узгодженість у діях, заборонах і дозволах. Принципове значення для виховання будь-якої дитини має послідовність дій, заохочень і покарань.
  3. Вміння чути і розуміти дитину. Пам’ятайте, що дитина зовсім не зобов’язана бути такою, якою ви її хочете бачити. Вона повинна вирости сама собою.
  4. Врахування вікових особливостей. Необхідно рости разом з дитиною, враховуючи, що перед дітьми та підлітками на різних етапах розвитку стоять різні завдання. Таким чином, «ідеальні батьки» ростуть та розвиваються разом з дитиною.

  Ідеальні батьки – це значимі дорослі, мама, тато, інші близькі родині, які супроводжують дитину по життю, даючи їй зразки поведінки в суспільстві, і в той же час зберігаючи в собі дитинство та вміння дивитися на світ очима дитини.

  Автор: Ярослав Драб

  Facebook Comments
  Анонс