Нічні ігри: з темрявою на «ти»

– Ярославе, порадь мені якихось ігор, в які можна грати вночі?

Мій шестирічний син одразу видає кілька пропозицій, які включають переодягання в зомбі (лице фарбуємо у болотний колір!), втілення в грі нічних кошмарів, людей в страшних масках, які приходять і будять сонних дітей… і діти виграють, якщо не злякаються. 🙂

Проте я не така садюга, як малий Ярослав, тож опишу більш гуманні ігри, в які можна гратися, коли настає ніч.

Взагалі темрява – це місточок між світом буття і небуття. Тому вона завжди так лякала і приваблювала таємничістю. Трепет перед темрявою є нашим загальнолюдським архетипом, який заклався у масову свідомість ще тоді, коли людство вважало, що в темний час доби в наш світ проникають потойбічні істоти. А сон – це маленька смерть. Містично, чи не так?

 Нічні ігри

Гра зі свічками

Ніч – ідеальний час для фантазування! Запаліть свічку, поставте на підлогу, сядьте всі довкола… І почніть розповідати по черзі всілякі історії. Можна навіть страшні. Тільки слідкуйте, аби діти сприймали «лякалки» адекватно. У напружені моменти можна посміятися або перевести «страшну» тему на якийсь комічний сюжет.

Розпитайте, чого бояться діти. Тепер ці страхи можна пропустити через сміх. Не смійтеся з безглуздості страхів. Раціоналізуйте страхи, пояснюйте, чому дитині нічого не загрожує. Зустріньтеся з «жахастиками» лицем до лиця!

Ще можна зробити різні ліхтарики. Можна розписати баночки кольоровими вітражними фарбами і поставити туди свічку. Можна виготовляти ліхтарики з кольорового паперу, лишаючи у них різні за формою отвори. Або вирізати різні паперові фігури і наклеїти на прозору банку, аби на стіні були гарні тіні.

За допомогою двох дзеркал можна збудувати тунель у безкінечність. Поставте дзеркала одне навпроти одного, а посередині між ними – свічку. Пофантазуйте з дітьми про світ задзеркалля і його мешканців.

Гра з ліхтариком

Чудова нагода навчитися показувати фігури з тіней руками. Подивіться в Інтернеті, як це зробити. Також можна повигадувати фігури самотужки. Колись у Кракові на центральній площі ми знайшли прожектор, який освітлював цілу стіну. Ото вже ми з дітьми відірвалися!

Ще одна гра також пов’язана із «жахастиками». Заховайте ліхтарик під простирадло, аби його промінь приглушувала тканина. Посадіть дітей навпроти і почніть говорити від імені ліхтарика, наче це якась неземна істота. Вогник може плавати туди-сюди у такт слів. Властивості ока такі, що скоро діти бачитимуть суто вогник, а весь світ довкола поглине темрява. Враження буде таке, наче це справді одноокий прибулець з потойбіччя щось розповідає.

Гра в привиди

Начепіть собі на голову біле простирадло – привид готовий! Тепер можна «літати» по квартирі і ловити дітей. Або всім разом переодягнутися і почекати тата з роботи, наприклад.

Привиди можуть ховатися по квартирі і чатувати на «перехожих», а потім вилітати з таким «Ууууууууууу!», що холонутиме кров в жилах.

 

Гра навпомацки

Спробуйте зорієнтуватися в квартирі, нічого при цьому не бачачи. Батьки можуть давати дітям завдання, які треба робити навпомацки: наприклад, віднайти улюблену іграшку чи піти у ванну і принести рушник.

Або так: вимкніть світло і грайтеся у «Море хвилюється раз…». Щойно ведучий вмикає світло – як учасники мусять знерухоміти у тих позах, у яких їх застала лампочка.

Небо

А є ж іще небо! Навіть якщо ви в місті і у вас немає карти зоряного неба, то можете скачати на мобільний Google Sky Map. За допомогою цього додатку, наводячи телефон на будь-яку частину неба, ви будете бачити назви зірок, планет і сузір’їв. А тут якраз час поговорити про космос і планети. В Інтернеті можна відшукати назви і зображення супутників планет нашої Сонячної системи або інформацію про чорні дірки, пульсари і галактики.

Але найчарівніше небо у сезон персеїдів! Заплануйте виїзд за місто, подалі від вогнів, і десь на природі, у лісі, лежіть горілиць і рахуйте зорі, що падають. Хто більше нарахує – той переміг! Решті – здійснення усіх загаданих бажань! 🙂

Автор: Настя Мельниченко

Facebook Comments
Анонс
загальна
СВІТМАМ ЗМІНЮЄТЬСЯ

Педагогический прикорм: плюсы и минусы

Анонс Анонс Педагогический прикорм: плюсы и минусы

Как зарегистрировать новорожденного и оформить одноразовую помощь при рождении ребенка

Анонс Анонс Как зарегистрировать новорожденного и оформить одноразовую помощь при рождении ребенка