I триместр (1591) / посещение женской консультации (70)
главная опыт мам и экспертов I триместр посещение женской консультации вопросы и ответы Аналізи в першому...
Катя Барбаш
   16484
6

Аналізи в першому триместрі вагітності

Перший аналіз вагітності ти вже пройшла: тест зроблено (і не раз, як правило), він вкотре показує позитивний результат, а отже рівень ХГЛ (хоріонічний гонадотропін людини, який синтезується одразу після прикріплення плоду до матки і значно підвищується у крові) свідчить про те, що ти носиш малюка.

анализі и беременность

Тепер постає питання про наступні дослідження і аналізи, як необхідно пройти, щоб пересвідчиться, що все гаразд із малюком, що стан твого організму готовий до вагітності на цьому ранньому етапі.

Як правило, акушер-гінеколог у жіночій консультації під час першого візиту, коли станеш на облік, призначить тобі їх цілий список. В рідкісних випадках у лікаря знайдеться час, щоб докладно розповісти про кожен аналіз, дослідження, його призначення та необхідність, а знати це дуже корисно.


Отже, тобі обов’язково призначать:

 • Загальний аналіз крові – щоб продіагностувати можливу анемію та можливі вогнища інфекції в твоєму організмі. Такий аналіз, як правило, повторюють на 25-м3, 32-му та 38-му тижні вагітності без спеціальних показів. Якщо є покази, тоді лікар призначить додатковий аналіз крові у той термін, який необхідно.
   
 • Аналіз на визначення групи крові та резус-фактору. Такий аналіз здається із метою виявлення можливості виникнення резус-конфлікту із малям. Якщо ж такі передумови існують, аналіз необхідно буде здавати щомісяця у другій половині вагітності для перевірки рівня антирезусних або групових антитіл.
   
 • Аналіз крові на цукор – роблять з метою виявлення цукрового діабету або ризику розвитку діабету у вагітних. Такий аналіз в подальшому призначають повторно лише при наявності виявлених передумов до хвороби.
   
 • Коалугорама – аналіз, який визначає стан звертання системи крові та виявляє схильність до тромбоутворення або кровоточивості. Коалуграму також повторюють, якщо є показання та виявлено відхилення від нормативного значення.
   
 • RW (реакція Вассермана) – аналіз, який призначений для виявлення або відсутності сифілісу. Даний аналіз обов’язково повторюють у 30 та 36 тижнів вагітності.
   
 • Аналіз крові на ВІЛ. Сучасні препарати дозволяють попередити зараження дитини. Навіть якщо тест позитивний. Крім того, під час пологів можливо попередити зараження малюка, якщо провести пологи у варіанті кесарського розтину до тієї пори, поки відійдуть води. 
   
 • Аналіз крові на HBs-антиген -  визначає наявність або відсутність гепатиту В. Наявність  HBs-антигену може свідчити як про гостру форму гепатиту В, так і про інкубаційний період чи термін першого місяця клінічного періоду.  Цей аналіз обов’язково повторюють на 30-му тижні вагітності.
   
 • Загальний аналіз сечі – робиться з метою оцінити стан сечовивідної системи та продіагностувати наявність чи відсутність гестозу (токсикозу). Цей аналіз тобі доведеться здавати щоразу перед тим, як відвідуватимеш жіночу консультацію.
   
 • Мазок із піхви на флору – здається для оцінки стану пологових шляхів, наявності чи відсутності місцевих інфекцій, запальних процесів. Мазок повторюють на 30-му та 36-му тижні вагітності.
   
 • Посів з носа на золотистий стафілокок – визначає його наявність чи відсутність з метою попередження зараження дитини.
   
 • Аналіз калу на яйця гельмінтів. Варто пам’ятати, що під час вагітності вилікуватися від паразитів неможливо – це надто небезпечно. Однак притримуватися засобів безпеки необхідно дуже ретельно.

 

Якщо існує підозра на наявність ЗПСШ (захворювання (інфекції), що передаються статевим шляхом), додатково можуть призначити мазок із піхви, уретри, анусу та посів із піхви на ЗПСШ.

Також можуть призначити біохімічний скринінг І триместра – аналіз крові на β-ХГЧ (гормон, що виробляється плацентою, високий рівень якого свідчить про визначені вроджені вади) та PAPP-A (білок в крові, низький рівень якого свідчить про вади розвитку) з метою діагностики можливих вроджених дефектів у дитини

Щасливої вагітності та гарних результатів аналазів! 

Автор: Ольга Зірка 

Дивись відео в СвітМам: "Перший триместр"!

ответитьзадать вопрос
Смайлы
Добавить фото
1 комментариев
Оля Пастух
Хай завжди будуть мами!
Нарешті аж тут я побачила саме той список, по якому колись ішла сама. А то коли чуєш від інших, то так виглядає, що тепер здають значно більше всього, ніж кілька років тому
Смайлы
Добавить фото

{ $nifTest}