I триместр (1599) / проблемы со здоровьем (126)
главная опыт мам и экспертов I триместр проблемы со здоровьем статьи экспертов Біль у спині: як його...
Tanya Kur
   1130
6

Біль у спині: як його подолати?

Біль у спині та попереку – частий супутник вагітних жінок та молодих мам. Причини цієї проблеми відомі та зрозумілі – непропорційне та тривале навантаження на хребет, коли мама носить дитину спочатку в животику, а потім на руках. Також незручне положення під час сну, незручне сидіння під час грудного вигодовування. А ще стреси, переохолодження та перевтома.

Ситуацію погіршують слабкі та нетреновані м`язи спини жінки та можливі проблеми з хребтом, які виникають у кожної з нас із віком (грижі, протрузії, остеохондроз тощо). Щодо спорту та здорового фізичного навантаження, яке допомогло б укріпити м`язи, то молода мама часто не може приділити собі достатньо часу для відпочинку та вправ.

Біль у спині: як його подолати?

Що ж робити, якщо біль виникає регулярно? Як його подолати та уникнути в майбутньому? 

Причини болю

Як ми вже сказали, основними причинами болю у різних ділянках спини є процеси деградації у хребті, які посилюються непропорційним навантаженням, яке часто супроводжує життя молодої мами. Часто загострення виникають у холодну пору року, адже переохолодження призводить до спазму м`язів.

Що робити при перших ознаках дискомфорту у спині та попереку?

  1. Прибрати зайву рідину з організму. Вона провокує венозний застій в організмі. Як видалити рідину? Можна скористатися препаратом «фуросемід». Якщо ж ви вагітна чи мама на ГВ – допоможе зелений чай, медичні препарати вам можуть бути протипоказані.
  2. Розслабити м`язи спини. Проблеми у міжхребетних дисках виникають внаслідок перенапруження м`язів, які розташовані навколо хребта. Що допоможе розслабити ці м`язи: відпочинок, тепла постіль, тепла ванна, можна з морською сіллю. Також можна використати препарат «сирдалуд» (якщо ви не вагітна, не мама на ГВ, та  у вас нема інших протипоказань до вживання медичних препаратів).
  3. Вдягнути ортопедичний пояс – жорсткий корсет. Якщо ви маєте проблеми з попереком та хребтом, такий пояс варто придбати ат періодично носити. Підібрати його можна за вашим розміром в аптеках чи мережі інтернет. Прочитайте інструкцію та використовуйте пояс за необхідністю у разі загострення та для профілактики.

Користуватися ортопедичним поясом потрібно, коли:

а) ви отримуєте непропорційне навантаження на спину, що призводить до болю та дискомфорту,

б) є необхідність кілька годин провести у незручному положенні – сидіти за робочим столом, їхати в авто тощо; і ви знаєте, що зазвичай це призводить до дискомфортних відчуттів,

в) сталося різке похолодання.

Якщо біль не минає, зверніться до лікаря – невролога чи вертебролога. Можливо, вам буде рекомендоване консервативне лікування.

Що таке остеохондроз хребта та кому він загрожує?

Те, що ми звикли називати «радикулітом», в медицині має назву «остеохондроз».Остеохондроз – це захворювання кісток. Він з`являється з віком та загрожує всім, кому вже є 30 років, хоча може проявитися і раніше.

Людина росте до 27-28 років, і до цього віку завершується процес формування кісток нашого скелету. І одразу починається зворотній відлік. Запас міцності наших кісток є досить великим, але такі фактори, як неправильне харчування, зайва вага та відсутність здорового навантаження сприяють тому, що остеохондроз починає даватися взнаки.

З 76 неврологічних синдромів, що супроводжують остеохондроз хребта, 75 – супроводжуються сильними больовими відчуттями.

Отже, остеохондроз не скорочує життя, проте суттєво впливає на його якість. Кожен, хто хоч раз відчував різкий біль у попереку, коли неможливо навіть поворухнути кінцівками, знає – з остеохондрозом жартувати не варто.

Подбайте про себе

Щоб проблеми з хребтом, які вже виникли, не турбували вас у майбутньому, перегляньте свої звички та спосіб життя. Зверніть увагу на правильне та повноцінне харчування, не вживайте такі напої , як шампанське, вино та пиво (ці напої викликають застій крові у хребті, що загострює хворобу). Також з цієї причини з обережністю треба вживати свіжу малину та листя салату.

Будьте завжди уважні до себе, не робіть різких рухів. Особливо треба бути обережними, коли є ожеледиця! Подбайте про безпечне взуття для цієї пори року і взагалі, частіше відмовляйтеся від взуття на високих підборах, яке не покращують стан здоров`я ваших ніг та хребта.

Якщо вам доводиться піднімати та носити дитину, знову ж таки, намагайтеся уникати різких рухів та непропорційного навантаження. Піднімайте важке правильно – з прямою спиною. Для носіння дитини користуйтеся ортопедичними рюкзаками та слінгом, який підійде саме вам. Зрештою, тривале(та правильне!) носіння дитини може натренувати ваші м`язи не гірше, аніж регулярні вправи у спортзалі J

Автор: Тетяна Кур

ответитьзадать вопрос
Смайлы
Добавить фото
4 комментариев
Виктория
Воспитываю доченьку!
После родов от боли в спине спас только остеопат!
Смайлы
Добавить фото
Mariia
Мама Варюси
Интересно, что доктор рекомендует пить зеленый чай, тогда как в моей ЖК чай стоит в черном списке. Надеюсь, что родив, часть новоприобретенных болей в спине и ноге уйдут (у меня до Б обнаружили 2 грыжи, одна из которых операбельная ;( ). Думала сразу после роддома начать ходить в корсете/бандаж/трусы-пояс послеродовой, так вчера наткнулась на статью, где пишут, что для мышц живота, такие вещи лучше начать носить спустя 1-2 месяца, что бы не травмировать мышцы и внутренние органы, которые должны встать на свои места обратно. Держу кулачки!
Смайлы
Добавить фото
Таня Смирнова
Второй сын подрос, вдруг поняла, что нам срочно нужна лапочка-дочка )
Це правда, необхідно звертатись до остеопатів та профільних лікарів. Я була у Бєк Ту Хелс, що в Києві, там дуже уважний до всіх обставин спеціаліст Павло мені дуже допоміг. Провів діагностику, виявив причини болю і розказав, які вправи необхідно робити вдома, щоб позбавитись болю. Якщо треба, залишу лінк на контакти тут.
http://back2health.com.ua/kontakty/
Смайлы
Добавить фото
Татьяна Ермакова
Я не ождидала, что после родов ТАК будет болеть спина. Проблему удалось снять повисев на доске Евминова. Впечатление, что позвоночник расправился. Проблемы решились после нескольких сеансов.
Смайлы
Добавить фото

{ $nifTest}