I триместр (1599) / проблемы с зубами (7)
главная опыт мам и экспертов I триместр проблемы с зубами статьи экспертов Чи можна лікувати зуби...
Tanya Kur
   1082
7

Чи можна лікувати зуби вагітним?

За кожну вагітність жінка «розплачується» зубами. Це означає, що вони страждають у цей період чи не найбільше за інші органи і системи. Особисто я після двох вагітностей підряд, з яких друга була «подвійна», залишилась майже без власних зубів. Мені довелось не лише лікувати, а й видаляти зуб. Бо в моєму особистому випадку ризик подальшого інфікування організму був набагато більшим, ніж небезпека анестезії. Чому псуються зуби під час вагітності, як правильно їх лікувати та які маніпуляції із зубами не бажані в цей період – розповідає акушер-гінеколог, головний лікар медичного центру «Верум» Олександр Попков

Чи можна лікувати зуби вагітним?

Чому зуби у вагітних псуються?

У період вагітності на зуби жінки впливають кілька факторів. По-перше, це підвищення активності обмінних процесів і вимивання кальцію з кісток, по-друге, імунна перебудова, яка вражає ясна. 

Річ у тім, що гормональний фон, який змінюється, прискорює майже всі процеси у ротовій порожнині, у тому числі руйнівні. Саме через гормональні зміни та перебудову імунної системи у вагітних часто з'являтєься кровоточивість ясен, вони припухають, може відчуватись неприємний запах з роту. Це – гінгивіт вагітних, який зазвичай проходить після пологів. Жінки побоюються травмувати ясна, менш ретельно чистять зуби, що в свою чергу лише загострює проблему. Це замкнене коло може розірвати лише стоматологічна допомога.

Не просто біль, а й небезпека

У період активного росту малюк потребує багато кальцію, який зазвичай «відбирається» у зубної емалі жінки. Порушення шару емалі призводить до розвитку карієса. Будь-який інфекційний процес у ротовій порожнині – запалення ясен, карієс чи пульпіт – супроводжується виділенням токсинів в організм. Для вагітної жінки це небезпечно потраплянням їх у травневу систему, що провокує токсикоз. А також тим, що на їхню нейтралізацію «відтягуються» сили імунної системи.

Ще один аргумент за обов'язкове лікування зубів під час вагітності – необхідність у здоровому харчуванні. А про яке здорове пережовування твердої їжі – м'яса, фруктів, овочів – може іти мова із хворими зубами?

І, нарешті, мало хто може терпіти довготривалий зубний біль. А вживання знеболювальних у стані вагітності допускається лише в екстренних випадках, і обов'зково після консультації з лікарем.

Особливості лікування і видалення зубів у вагітних

Багато вагітних жінок побоюються лікувати зуби через шкідливу дію анестезії. Тут варто знати, що місцеве знеболення – не загальний наркоз, який дійсно може нанести шкоду дитині. Анестезія ж діє лише на ту ділянку, яку необхідно знеболити. Навіть якщо препарати проникнуть у кров, їх зупинить так званий плацентарний бар'єр між організмом матері і дитиною.

І все ж таки будь-які лікувальні маніпуляції бажано проводити у другому триместрі вагітності. І обов'язково попередити лікаря заздалегідь про наявність вагітності та її термін.

Що стосується видалення зуба– тут слід співставити ризик подальшого інфікування організму та проведення такої операції. Якщо можна почекати до післяпологового періоду – краще відтермінувати видалення, адже для цього необхідна більш сильна анестезія, тим більше, коли мова йде про зуб мудрості.  Якщо ж зуб болить нестерпно чи коли існує ризик прогресуючого запального процесу – краще позбутись його негайно.

Небажані процедури

Рентген під час вагітності відноситься до небажаних процедур, хоча він і не заборонений. Якщо без нього зовсім не обійтись  – робити можна, обов’язково захистившись екрануючим фартухом. А ще краще буде знайти більш сучасний аппарат – радіовізіограф, який дає набагато менше опромінення, ніж звичні рентген-апарати.

Також не бажана під час виношування дитини така стоматологічна процедура, як вставляння зубів чи імплантація, хоча прямих протипоказань до неї немає. Відсутність одного  чи кількох зубів за умови здорової порожнини рота нічим не загрожує матері чи дитині. А от будь-яке хірургічне втручання, тим більше, необов'язкове, може бути небезпечним.

Автор: Марина Балабан

ответитьзадать вопрос
Смайлы
Добавить фото
9 комментариев
Grinch (ᵔ.ᵔ)
Модератор СвітМам
Лучше полечить зубки во время беременности, ведь после рождения малыша сделать это будет гораздо сложнее. Да, и время может быть упущено.
Смайлы
Добавить фото
Оля
беременна на 20 неделе
Минус 15 кг за 2 месяца http://bit.ly/15kg2m
Смайлы
Добавить фото
Наталія
беременности в разлетом в три года и после 4го года ГВ таки начали сыпаться зубы.
Смайлы
Добавить фото
Мадам Ред
Я какая-то загадочная...
Во время беременности лечить зубки нужно обязательно! Родственница боялась делать анестезию, удалять нервы в проблемном зубе, рассчитывала, что уже после беременности все сделает и поставит коронку. Но время было упущено, когда пришла к стоматологу через год, можно уже было только вырвать зуб (( А имплантация... на нее еще деньги насобирать нужно ((
Смайлы
Добавить фото
Джон
Важлива стаття
Смайлы
Добавить фото
Оля
беременна на 20 неделе
Минус 15 кг за 2 месяца http://bit.ly/15kg2m
Смайлы
Добавить фото
Ірина Замкова
1 девочка
Безперечно, під час вагітності, лікувати зуби просто необхідно. На власному досвіді зрозуміла це запізно. Під час вагітності так і не пішла до стоматолога, а після пологів було відчуття того, що я лишилась всіх зубних пломб. Раджу з цим не зволікати.
Міцних та здорових вам зубів!
Смайлы
Добавить фото
Оля
беременна на 20 неделе
Минус 15 кг за 2 месяца http://bit.ly/15kg2m
Смайлы
Добавить фото
Oля Чумaк
Главный модератор СвітМам
Зубы лечить нужно всегда. И беременность - не исключение. А, может, и наоборот, ввиду бОльшей нагрузки на организм и "высасывание" витаминов. А после беременности ведь еще идет период грудного вскармливания. Поэтому - не запускайте!
Смайлы
Добавить фото

{ $nifTest}