4-12 месяцев (3313) / развивающие занятия (19)
главная опыт мам и экспертов 4-12 месяцев развивающие занятия статьи экспертов Чим зайняти дітей...
Tanya Kur
   1392
7

Чим зайняти дітей різного віку: мамині секрети

Коли я тільки стала мамою, мені здавалося, що діти вже з раннього дитинства повинні вміти самі себе займати: самі придумувати ігри, розваги та тихо грати десь в сторонці, поки мама робить свої справи. А коли мама закінчить, тоді приділить дітям свою увагу. Не знаю звідки такі думки – можливо, тому що я в дитинстві постійно бачила граючих самостійно дітей і пам'ятаю мало моментів, коли зі мною грали батьки.

Чим зайняти дітей різного віку: мамині секрети

Ставши мамою в еру раннього розвитку дітей та буму развивашок, цей міф в моїй родині був уже дуже скоро розвіяний. Я зрозуміла, що дітей дійсно потрібно займати: організовувати простір для ігор, вчити гратися та обов'язково грати з ними самій. Тому мій особистий секрет – це підтримувати порядок та баланс в цих сферах. Зараз поясню детальніше.

Мова піде про дітей дошкільного віку, бо ж я сама – мама двох дошкільнят і маю більше досвіду спілкування саме з дітками такого віку. Школярі вже вміють себе займати, та й завдань у них більше: школа, гуртки, секції, друзі, частково сформовані захоплення. На вихідних з такими дітьми важливо проводити час разом, бо в будні зайняті і батьки, і школярі. Це може бути спільне приготування їжі, настільні ігри, перегляди фільмів, спілкування, або спорт, виїзди на природу, в парки розваг, кіно, театри, цирк і т.д.

Мої несекретні секрети, чим і як зайняти дітей:

Необхідно створити простір для ігор, щоб діти могли гратися самі

В першу чергу, це іграшки. Дитині повинно бути легко їх самій знайти та дістати. Звичайно ж, не всі іграшки повинні бути у вільному доступі, так як малюк буде губитися та розкидати їх. Але частина, так – ті ігри та іграшки, які добре відповідають віку та потребам розвитку дитини. Батькам потрібно періодично міняти іграшки на нові, підкидати ідеї для ігор з ними та прибирати на місце (можна і дітей залучати до цього процесу).

Для дошкільнят дуже добре працюють коробочки, розставлені в кожній кімнаті та наповнені всякими цікавими дрібницями: природними матеріалами, іграшками, каструльками, кубиками, прищіпками тощо. Дітям дуже складно пройти повз, щоб не перевірити, що ж там цікавого лежить. Їх вміст також доведеться періодично міняти та прибирати іграшки на місце.

На спортивний інвентар (спорткомплекс, батут, м'ячі та інше) хочу звернути особливу увагу. Зараз існує величезний вибір спортивних товарів: різних типів і розмірів, тому їм можна знайти місце навіть в дуже маленькій квартирі. Правильно підібраний спортивний інвентар ідеально займає дітей. Плюс – це дуже добре для фізичного розвитку.

Мої діти зі спорткомплексу не злазять практично цілий день. В комплекті до нього ще є гойдалка, кільця, гірка, мотузкові сходи. Спорткомплекс у нас уже 2 роки і своєї актуальності не втратив взагалі. Це найкраща іграшка! А ще він легко перетворюється в будиночок і місце для усамітнення, де діти з радістю грають самі. Спеціальний невеликий батут для квартири – також у нас незамінна річ. А ще м'ячі – абсолютно різної форми і текстури: починаючи з найменших та закінчуючи м'ячем для фітнесу.

Найкраща дитяча кімната – це та, де можна побігати, пострибати, покувиркатися, повисіти та полазити. Це дуже природно для дітей, і завдання батьків – зробити дитячу функціональної та безпечною.

Періодично батькам потрібно самим грати з дітьми

Якщо ви бачите, що дитина вередує, але при цьому не сонна, здорова і не голодна, скоріше за все, їй не вистачає вашої уваги – пограйте з нею. Батьки – найкращі партнери для дитини в грі. Це дуже зближує емоційно та сприятливо впливає на розвиток дитини. У нас в родині ми регулярно граємо з синами: в ті ігри, що вони вигадують самі або пропонуємо свої. Це можуть бути і предметні гри, рухливі, творчі, логічні та різні розвиваючі заняття. Знайти їх можна як в інтернеті, так і в друкованих виданнях. Або вигадати самому. У наш час – це не проблема.

Необхідно залучати дітей до справ дорослих

Ще один мій секрет в тому – це активно залучати дітей до своїх справ. Тим більше, що найкращі іграшки для дітей – це речі батьків. Малюки з радістю беруть участь у дорослих заняттях. Звичайно ж, все залежить від віку і можливостей дитини, але чим старшою вона стає, тим більш широкий діапазон допомоги батькам.

Звичайно, не завжди виходить залучати дитину до своїх справ: часто потрібно зробити щось дуже швидко або це може бути небезпечно, але іноді, треба обов'язково! Я вірю, що привчати малюка до допомоги дорослим потрібно вже з раннього дитинства, обережно та через гру. Якщо дитині не давати можливості бути помічником в 2, в 3 роки, то, скоріше за все, в шкільному віці вона уже багато чого не захоче робити. Дошкільнята з радістю допоможуть дістати білизну з пральної машини, пропилососити (це ж найцікавіше заняття в світі), замісять тісто, помиють овочі, пластиковий посуд і не тільки.

Бажаю всім веселих ігрових буднів і обов'язково поділіться в коментарях вашими секретами, чим і як ви займаєте ваших діток.

Автор: Альона Акопджанян

ответитьзадать вопрос
Смайлы
Добавить фото
8 комментариев
Оля Пастух
Признаюся, мені так нецікаво бавитися з дітьми Ніколи цього не любила. Може, тому що у них хлопчачі ігри. Але принаймні тепер дійсно добре розумію, як це важливо. Хто, як не батьки, найкраще навчать дитину вигравати чи програвати?
А ці навички - на ціле життя...
Смайлы
Добавить фото
Tanya Kur
Mom
Олю, це справді тому що це хлопці)) Мені з Ніною набагато цікавіше проводити час, бо ж я її краще розумію та можу щось запропонувати) Але сенс у думках автора є - треба вчитися і нам самим, і знаходити час для дітей, і грати з ними - користі від того буде)
Оля
беременна на 20 неделе
Минус 15 кг за 2 месяца http://bit.ly/15kg2m
Смайлы
Добавить фото
Оля
беременна на 20 неделе
Минус 15 кг за 2 месяца http://bit.ly/15kg2m
Смайлы
Добавить фото
Оля
беременна на 20 неделе
Минус 15 кг за 2 месяца http://bit.ly/15kg2m
Смайлы
Добавить фото
Оля
беременна на 20 неделе
Минус 15 кг за 2 месяца http://bit.ly/15kg2m
Смайлы
Добавить фото
Оля
беременна на 20 неделе
Минус 15 кг за 2 месяца http://bit.ly/15kg2m
Смайлы
Добавить фото
Ирина Л..... 世界
Я люблю тебя, жизнь! Ну,а ты меня снова и снова...
а мне мешает "профессиональная привычка".15 лет методика\цели\задачи очень сильно повлияли...я НЕ могу ПРОСТО играть с сыном.во ВСЕХ играх проскальзывает чему учит\что узнать\наблюдение...это очень мешает просто весело провести время с ребенком...
Смайлы
Добавить фото

{ $nifTest}