4-12 месяцев (3312) / проблемы со здоровьем (373)
главная опыт мам и экспертов 4-12 месяцев проблемы со здоровьем статьи экспертов Дитина втрачає свідомість
Оля Пастух
   1549
1

Дитина втрачає свідомість

Завжди хотіла розказати про випадок, який відбувався з моєю подругою. Точніше, її дитиною.

Отже, дитина починала ходити, вік 9-10 місяців, гарненька, міцна, здорова дівчинка. І стало відбуватися з нею щось тривожне: буває, не втримається на ніжках, впаде на попку і... втрачає свідомість, перед тим трошки сплакнувши.

Мама почала звертатись до лікарів. Страшно все-таки! І теж така штука... Місто на 100 тисяч населення, а в дитячих поліклініках немає жодного дитячого невролога! Приїжджає тільки двічі на місяць з обласного центру. Можете уявити, що там твориться тоді в черзі.

На цьому фоні прекрасно почуваються приватні неврологи. І пішла моя подруга до приватного невролога, який, в принципі, не приховує, але й не афішує, що він - для дорослих, без дитячої кваліфікації. Ну, як почав він їй виписувати ліків!!! Включно з тими, що йдуть від епілепсії. Словом, можете уявити.

У той час я читала одну книжку австралійського доктора Гріна (не реклама, бо навіть назви не пам"ятаю). І вичитала й подрузі просто розказала. Словом, у дуже багатьох дітей таке буває. Це спрацьовує САМОЗАХИСТ мозку від відчуття болю. 

До речі, я в дитинстві такою не була, а от в дорослому віці теж відчуваю, що й сама можу втрачати свідомість від трошки сильнішого порізу, наприклад. Від побутової рани. Багато хто саме з цієї ж причини втрачає свідомість також при сильному стресі. У дітей - так само. Тим більше, що мама цієї дівчинки  (а дівчинка також мліла саме тоді, коли падала і вдарялась) - ніжна вразлива особа.

До речі, діти навіть можуть ніби навмисне впадати в такий стан, знаючи, як це впливає на маму, добиваючись максимуму уваги. 

Що автор радив робити? Пригадую щось таке: тримати ситуацію під контролем, але не піддаватись. Іншими словами, спостерігаючи з-за дверей, продемонструвати дитині, що глядачів насправді немає. І не робити паніки з цього. Ніби нічого не стається.

ответитьзадать вопрос
Смайлы
Добавить фото
4 комментариев
Наталия Дорошенко
Многодетная и это гланое!
меньшая на крике теряла сознание, как раз в таком возрасте, мы проходили разные обследования и анализы, что б исключить все нехорошое, ничего не нашли, мы принимали успокоительные, но ничего такого серьезного слава Богу не назначили, где то за год прошло и забыли об этом. Совет найти хорошего невролога и обследоваться!!
Смайлы
Добавить фото
Іра Разгуляєва-Литвишко
планирую
у моей Ани тоже были такие аффективно-респираторные приступы, после 3-х лет прошли, тоже пили только успокоительные
Оля Пастух
Хай завжди будуть мами!
ПС. Подруга мала достатньо причин і розуму, щоб погодитися, що її випадок якраз належить до такого самозахисту. Плюнула на всі ліки - дитина зовсім скоро перестала мліти.
Смайлы
Добавить фото
Оля Пастух
Хай завжди будуть мами!
Звичайно, хочеться виключити щось серйозне, але як усе залежить від лікаря! Одні ще більше можуть налякати, інші, нічого не встановивши, виписують море ліків (((
Смайлы
Добавить фото

{ $nifTest}