4-12 месяцев (3314) / путешествие с ребенком (10)
главная опыт мам и экспертов 4-12 месяцев путешествие с ребенком статьи экспертов Документи для перетину...
Tanya Kur
   2928
6

Документи для перетину державного кордону з дитиною: Крим

У багатьох громадян України є родичі, які проживають в різних областях країни, в тому числі і на території Автономної Республіки Крим. Тож є доцільним детально розглянути питання в’їзду та виїзду на цю тимчасово окуповану територію України.

Документи для перетину державного кордону з дитиною: Крим

Нас ще в школі вчили, що Україна є суверенною і незалежною державою, кордони якої визначено. Важко було б повірити, що в 21 столітті наші державні кордони будуть порушені та частину нашої суверенної і незалежної Держави 20 лютого 2014 року буде тимчасово окуповано. На даний час територія є окупованою, але вона залишається невід’ємною частиною  України, на яку поширюється дія Конституції та законів України.

Тож розглянемо актуальне для багатьох питання – перетин адміністративного кордону тимчасово окупованої території України. 

Нормативні акти

Після окупації Верховною радою та урядом України було прийнято ряд нормативно-правових актів, які визначили понятійну базу та питання регулювання порядку в’їзду на тимчасово окуповану території України та виїзд з неї.

Так, тимчасово окупованою територією визначається сухопутна територія Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, внутрішні води України цих територій; внутрішні морські води і територіальне море України навколо Кримського півострова, територія виключної (морської) економічної зони України вздовж узбережжя Кримського півострова та прилеглого до узбережжя континентального шельфу України, на які поширюється юрисдикція органів державної влади України відповідно до норм міжнародного права, Конституції та законів України; повітряний простір над вищевказаними територіями.

Це законодавче визначення, а для нас, пересічних громадян, це територія України, яка тимчасово контролюється Російською Федерацією внаслідок анексії Криму.

Місце перетину адміністративного кордону

Громадяни України, іноземці та особи без громадянства можуть перетнути адміністративний кордон з тимчасово окупованою територією через контрольні пункти. В даному випадку, контрольний пункт – це спеціально відведена територія на автомобільному шляху або на залізничній станції.

На таких контрольних пунктах здійснюються прикордонний, митний та інші види контролю та пропуск осіб, що в’їжджають на тимчасово окуповану територію України або виїжджають з неї. Для автомобільного сполучення контрольними пунктами є  «Каланчак», «Чаплинка», «Чонгар», а для залізничного – «Херсон», «Мелітополь», «Вадим», «Новоолексіївка».

Хто має право та за якими документами можна перетинати адміністративний кордон?

Громадяни України мають право на вільний та безперешкодний в’їзд на тимчасово окуповану територію і виїзд з неї через контрольні пункти за умови пред’явлення документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України. Такими документами є:

  • паспорт громадянина України,
  • тимчасове посвідчення громадянина України,
  • паспорт громадянина України для виїзду за кордон,
  • проїзний документ дитини,
  • дипломатичний паспорт,
  • службовий паспорт,
  • посвідчення особи моряка.

В’їзд іноземців та осіб без громадянства допускається лише за пред’явленням паспортного документа та спеціального дозволу, що був виданий територіальним органом державної міграційної служби або територіальним підрозділом державної міграційної служби у Новотроїцькому чи Генічеському районі Херсонської області.

Перетин кордону з дітьми

Якщо ж порядок перетину адміністративного кордону повнолітніми особами є зрозумілим, то щодо перетину кордону з дітьми виникає ряд питань. Тому на них ми зупинимось більш детально.

Отже, повнолітні громадяни України перетинають адміністративний кордон з паспортом громадян України, а неповнолітні діти – на підставі проїзного документу дитини або ж закордонного паспорту дитини.

Зверну увагу батьків, що на даний час свідоцтво про народження дитини не дозволяє перетнути кордон з тимчасово окупованою територією України (Крим).

Якщо при перетині кордону з дитиною присутній лише один з батьків, то від другого батька необхідно отримати нотаріально посвідчену згоду. Є непоодинокі випадки, коли дитину супроводжує бабуся, дідусь або інші особи. В  такому випадку необхідно мати нотаріальну згоду від обох батьків та проїзний документ дитини або закордонний паспорт дитини.

Хочу нагадати, що паспорт для виїзду за кордон оформляється особам, які не досягли шістнадцятирічного віку – на чотири роки; а особам, які досягли шістнадцятирічного віку – на 10 років.

З 01 квітня 2015 року відмінена норма, за якою можна було  вклеювати фотокартки дітей до закордонних паспортів батьків та зупинено виготовлення проїзного документу дитини.

Тобто, той з батьків, хто до вказаної дати оформив проїзний документ дитини або вніс дані про дитину у свій закордонний паспорт, то може користуватися такими документами. Ті ж з батьків, хто вирішить перетнути кордон з дітьми та не встиг оформити вищевказані документи до 01 квітня 2015 року, можуть оформити лише закордонний паспорт дитині.

Маю надію, що викладена інформація буде корисна для батьків, які планують подорож з дітьми до Криму.

Автор: юрист Ірина Павлик

ответитьзадать вопрос
Смайлы
Добавить фото
3 комментариев
Маруся Денищенко
планирую
Ездили летом.
На пункте пропуска Чонгар - 2 границы. С украинской стороны и с Крымской. Для пересечения украинской границы с ребенком нужен загран, в который ребенок был вписан ранее, или отдельный загран паспорт для ребенка. Мама и папа могут пересекать границу по внутреннему украинскому паспорту. Если едет один из родителей - доверенность от нотариуса обязательна.

есть один важный момент: пограничники требуют, чтоб в доверенности было написано: в Крим, на тимчасово окуповану територію. Просто в Россию не катит. У нотариусов таких стандартов нет. Можно сделать универсальное разрешение типа: за кордон.

На рос. границе для пересечения достаточно украинских внутренних паспортов и свидетельства о рождении ребенка. Если вы показываете свой загран, то в него могут поставить отметку о въезде. Если оно вам не надо, то лучше внутренний показать)


Состояние на 16 ноября 2015 - лучше вообще остаться дома. Пункты пропуска Чонгар и Армянск окружены странными полубандитскими группировками, помимо основных легальных пограничников, в нескольких километрах от границы на территории Украины стоят блок-посты, которые "потрошат машины"(((( Вываливают все на землю, что ищут непонятно, разговаривают очень грубо, вооружены автоматами. Они вас, может, и пропустят, но нервы потреплют. Выборочно отбирают еду и ценности. На одном из блок-постов люди представляются "правым сектором". На втором - партизанами
Смайлы
Добавить фото
Tanya Kur
Sweet Mom
Маруся, спасибо за ценный коммент
Роман СПАМ
Видавець. Шеф-редактор дитячого журналу для розвитку та розваг "Равлик".
Шановні батьки! Передплатити журнал "Равлик" ви можете у всіх поштових відділеннях "УКРПОШТИ". Сторінка з інформацією про передплату у Каталозі на 2016 рік - 149. Інфомація про видання є в Каталозі - в тематичному та алфавітному показчику.. Індекси: - помісячний - 86655: 17,27 грн. на місяць - пільговий (на рік) - 86677: 172,47 грн. на рік (за 12 місяців) Передплатити видання з жовтня ви можете онлайн. Для цього зайдіть на сторінку http://presa.ua/ravlik.html?___SID=U Далі за інструкцією. Запам'ятайте: якщо ви передплачуєте "Равлика" на рік за пільговою ціною, то у кожній графі з 12 місяців буде "V". Редакційна передплата! Меценати можуть подарувати журнал "Равлик" дітям - сиротам за знижкою 7 %. Але передплата має бути від 15 виданнь одному чи більше сиротинським закладам на рік. (сума однієї редакційної передплати складатиме 160,40 грн. на рік). Для зручності, заявки на знижку відправляйте на окрему електронну скриньку редакції: ukr.ravlik@ukr.net Увага батькам! З кожного передплаченого вами видання 1 гривня піде на передплату "Равлика" для дітей сиріт.
Смайлы
Добавить фото

{ $nifTest}