Рейтинг@Mail.ru
главная опыт мам и экспертов 2-3 года детский сад вопросы и ответы Допомога...
Олена
   81
0

Допомога малозабезпеченим сім'ям

Добрий день! Мене звати Олена, я одинока мати двух близнюків хлопчиків, їм скоро два роки і я хочу їх віддати в дитячий садок, я також оформляла документи як допомога малозабезпеченим сім'ям. В дитячому садочку мені вказали на те що платитиму я як і інші. Чи є якась допомога до дошкільного віку, та які документи мені потрібно оформити, зібрати?? Допоможіть будь ласка. Дякую за відповідь!.
ответитьзадать вопрос
Смайлы
Добавить фото
2 комментариев
Ирина Павлик
Юрист
Частина 5 Статті 35 ЗУ "Про дошкільну освіту" передбачає, що батьки або особи, які їх замінюють, вносять плату за харчування дітей у державному та комунальному дошкільному навчальному закладі у розмірах, визначених органами місцевого самоврядування або відповідними органами управління.

Пільгові умови оплати харчування дітей у дошкільних навчальних закладах для багатодітних та малозабезпечених сімей та інших категорій, які потребують соціальної підтримки, надаються за рішенням органу місцевого самоврядування за рахунок коштів місцевого бюджету.

Від плати за харчування дитини звільняються батьки або особи, які їх замінюють, у сім’ях, у яких сукупний дохід на кожного члена сім’ї за попередній квартал не перевищував рівня забезпечення прожиткового мінімуму (гарантованого мінімуму), який щороку встановлюється законом про Державний бюджет України для визначення права на звільнення від плати за харчування дитини у державних і комунальних дошкільних навчальних закладах. За харчування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, плата не справляється.

Органи місцевого самоврядування та місцеві органи виконавчої влади забезпечують безкоштовним харчуванням дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей-інвалідів, дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям", які навчаються у державних і комунальних дошкільних навчальних закладах.

Крім того, п. 2.4 Порядку встановлення плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернатних навчальних закладах Від плати за харчування дітей відповідно до Закону України "Про дошкільну освіту" ( 2628-14 ) звільняються батьки або особи, які їх замінюють, у сім'ях, в яких сукупний дохід на
кожного члена за попередній квартал не перевищував рівня забезпечення прожиткового мінімуму (гарантованого мінімуму), який щороку установлюється законом про Державний бюджет України для визначення права на звільнення від плати за харчування дитини у державних і комунальних дошкільних навчальних закладах, а також
батьки дітей та особи, які їх замінюють, із сімей, що отримують допомогу відповідно до Закону України ”Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям” ( 1768-14 ). Підставою для звільнення є довідка про призначення такої допомоги, видана
органами праці та соціального захисту.
Отже, Ви занесіть довідку про те що родина малозабезпечена до дитячого садка.
Смайлы
Добавить фото
Оля Пастух
Хай завжди будуть мами!
Це вирішується на рівні області, але вперше чую, щоб малозабезпечені платили, як і всі. Якщо в садок принесете вже готову цю довідку про те, що сім"я малозабезпечена, вони змушені брати з вас стільки, як постановила обласна/міська рада. Наскільки мені відомо, всюди це половина з того, що встановлено. Другу половину садок платить НЕ зі своєї кишені, так що їм все одно.
Смайлы
Добавить фото

{ $nifTest}