общая (3416) / юридические вопросы (401)
главная опыт мам и экспертов общая юридические вопросы вопросы и ответы Я одинокая мать сыну...
Инна
   1457
0

Я одинокая мать сыну 6.5 лет,вышла замуж,ребенок не усыновлен.Муж прописан отдельно,входит ли муж в наш состав семьи и берутся ли доходы мужа при оформлении одинокой мамы

ответитьзадать вопрос
Смайлы
Добавить фото
12 комментариев
Ирина Павлик
Юрист
Відповідно до постанови Пленуму Верховного Суду України від 06.11.92 року N 9 "Про практику розгляду судами трудових спорів", одинока матір - це жінка, яка не перебуває у шлюбі і у свідоцтві про народження дитини якої відсутній запис про батька дитини або запис про батька зроблено в установленому порядку за вказівкою матері, вдова, інша жінка, яка виховує і утримує дитину сама.
Згідно ст. 18 1 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" право на допомогу на дітей одиноким матерям мають одинокі матері (які не перебувають у шлюбі), одинокі усиновлювачі, якщо у свідоцтві про народження дитини (рішенні про усиновлення дитини) відсутній запис про батька (матір) або запис про батька (матір) проведено в установленому порядку державним органом реєстрації актів цивільного стану за вказівкою матері (батька, усиновлювача) дитини.
Згідно вимог ст. 22 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" одержувачі державної допомоги зобов'язані повідомляти органи, що призначають і здійснюють виплату державної допомоги, про зміну всіх обставин, що впливають на виплату допомоги. Суми державної допомоги, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку громадян (у результаті подання документів із свідомо неправдивими відомостями, неподання відомостей про зміни у складі сім'ї, приховування обставин, що впливають на виплату державної допомоги тощо), стягуються згідно з законом.
На даний час є неоднозначною практика щодо визначення особи як матері одиначки, яка перебуває у зареєстрованому шлюбі не з батьком дитини. Тому, тут є спірне питання й щодо отримання такого статусу. Оскільки, як визначено вище, одинока матір не перебуває у шлюбі. Тому, думаю, що в отримані статусу буде відмовлено із урахуванням визначення поняття.
Разом з тим, постанова КМ України, від 27.12.2001, № 1751 "Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми", визначає, що середньомісячний сукупний дохід сім'ї визначається згідно з Методикою обчислення сукупного доходу сім'ї для всіх видів соціальної допомоги на підставі довідки про доходи і декларації про доходи та майновий стан осіб, що звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги. До складу сім'ї особи, що звертається за призначенням зазначеної допомоги, включаються чоловік (дружина); рідні, усиновлені та підопічні діти віком до 18 років, а також діти віком до 23 років, які навчаються за денною формою у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах I - IV рівня акредитації і не мають власних сімей незалежно від місця проживання або реєстрації; неодружені повнолітні діти, які визнані інвалідами з дитинства I та II групи або інвалідами I групи і проживають разом з батьками; непрацездатні батьки чоловіка та дружини, які проживають разом з ними і перебувають на їх утриманні у зв'язку з відсутністю власних доходів; жінка та чоловік, які проживають однією сім'єю, не перебувають у шлюбі, але мають спільних дітей. До складу сім'ї не включаються особи, які перебувають на повному державному утриманні.
Тому, враховується дохід всіх членів родини.
Смайлы
Добавить фото
TiLi Peace
Мир в Украине, блага людям, смерть врагам
да. уже не одинокая
Смайлы
Добавить фото
Ксюша Касьяненко
1 мальчик и 1 девочка
даже если мама живёт гражданским браком, всё равно учитывается доход всех. А здесь тем более, теперь законы новые.
Смайлы
Добавить фото
Олег
КАкие справки мне нужны для того что б получать пособие на ребенка как мать одиночка но я вышла замуж муж ребенка не усыновлял
Смайлы
Добавить фото
Антонина Вин
1 девочка
а вообще пособие матери-одиночки получают женщины, которые НЕ состоят в браке http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/T281100.html Стаття 18-1. Право на допомогу на дітей одиноким матерям Право на допомогу на дітей одиноким матерям мають одинокі матері (які не перебувають у шлюбі), одинокі усиновлювачі, якщо у свідоцтві про народження дитини або документі про народження дитини, виданому компетентними органами іноземної держави, за умови його легалізації в установленому законодавством порядку (рішенні про усиновлення дитини), відсутній запис про батька (матір) або запис про батька (матір) проведено в установленому порядку органом державної реєстрації актів цивільного стану за вказівкою матері (батька, усиновлювача) дитини.
Смайлы
Добавить фото
Ариада :)))
1 девочка
нужно было не расписываться
Смайлы
Добавить фото
Олеся @Olesya
1 мальчик
А почему? Ребенок же не усыновлен. Естественно помощь как одинокой маме должна быть. Она составляет 1560 грн.( это в том случае если вы не работаете или ваш доход составляет не более 2400). Но все-равно нужно обратиться в соц. за кансультацией.
Смайлы
Добавить фото
Ариада :)))
1 девочка
какая ж она одиночка ? если за мужем ..
Смайлы
Добавить фото
Олеся @Olesya
1 мальчик
Ну не знаю. Насколько мне объясняли, если мама одиночка выходит замуж, а её муж ребёнка не усыновливает, то на этого ребёнка она должна получать помочь. А если ребёнок усыновливается новым мужем -тогда нет
Смайлы
Добавить фото
Ариада :)))
1 девочка
а если законный так скажем отец против усыновления данного ребёнка ..
Смайлы
Добавить фото
Антонина Вин
1 девочка
он не законный отец, раз она мать-одиночка и его мнение никак не может быть учтено. Вот когда он подаст в суд и установят его отцовство, его запишут законным отцом, тогда он и будет законным отцом и может что-то иметь против усыновления

{ $nifTest}