главная опыт мам и экспертов I триместр образ жизни статьи экспертов Як підвищити свій...
Tanya Kur
   802
6

Як підвищити свій імунітет під час вагітності

Усім відома істина – щоб не хворіти, треба підвищувати імунітет. У період вагітності це питання постає більш гостро, адже хвороба може завдати серйозної шкоди як майбутній мамі, так і малюкові. Що таке імунітет, чи змінюється робота імунної системи під час виношування дитини і як можна у цей період імунітет підвищити – розповідає акушер-гінеколог, репродуктолог, лікар ультразвукової діагностики, заступник головного лікаря клініки «Вікторія» Ірина Атаманчук

Як підвищити свій імунітет під час вагітності

Виклики для імунної системи вагітної жінки

Імунна система – це сукупність органів, клітин і тканин, робота яких направлена на захист організму від хвороб різного походження – вірусних, бактеріальних, грибкових. Отже, коли імунна система дає збій, вірогідність захворювань зростає.

Що відбувається в організмі вагітної жінки? Половина клітин плода є для жіночого організму чужорідними, отже, мають відторгатись. Щоб цього не сталось, імунітет жінки під час вагітності пригнічується, особливо у термінi 6-8 тижнів (коли організм лише пристосовується до нового стану, а хоріон виділяє у кров біологічно активні речовини) та 20-28 тижнів (коли у малюка активно починають рости всі органи та системи, використовуючи всі сили материнського організму). Ці періоди є небезпечними із точки зору вразливості вагітної до різних хвороб.

Цей небезпечний TORCH

Окремо варто виділити імунітет жінки до так званих TORCH-інфекцій: токсоплазмоз, краснуха, цитомегаловірус, герпес, сифіліс, вітряна віспа, гепатити, хламідіоз. Якщо жінка перехворіла на котрусь із них до настання вагітності – вона має пожиттєвий імунітет. Якщо ж організм раніше не зустрічався із цією інфекцією і аналізи показали високу вірогідність зараження – жінка має постійно моніторити наявність антитіл в організмі, адже зараження під час вагітності, особливо в першому триместрі, може вартувати життя і здоров’я дитини. 

Пігулкам – ні!

Підвищувати імунітет можна за рахунок ведення здорового способу життя і правильного харчування та регулярного прийому різних імуностимуляторів. Проте, на сьогодні немає жодного препарату, який можна рекомендувати вагітним. Річ у тім, що їхня дія на плід до кінця не вивчена, а вагітність – не найкращий час для експериментів. Лікар, який спостерігає вагітність, може лише призначити вам полівітамінні комплекси, які теж опосередковано підвищують імунітет жінки.

Наше здоров’я – у кишківнику

Виходить, що єдиним, надійним для вагітних, методом підвищити опір хворобам, є здоровий спосіб життя. Причому, бажано починати вести його задовго до настання вагітності. Під час виношування дитини – це регулярні прогулянки на свіжому повітрі, помірні фізичні навантаження (зі спортом перегинати палицю не варто, тим паче починати активні заняття вже «при надії», достатньо сну, провітрювання приміщення, здорове харчування.

До речі, роль харчування у формуванні імунітету почасти несправедливо занижена. Тим часом дві третини імунних клітин знаходиться саме у кишківнику, тому під час вагітності так важлива його правильна робота. У кишківнику постійно має підтримуватись нормальна мікрофлора, яка визначається наявністю біфідо- та лакто-бактерій. Вагітних жінок часто непокоять закрепи, які призводять до порушення мікрофлори кишківника і знижують продукування у ньому імуноглобуліну. Тому забезпечення чіткої роботи кишківника – це підтримка загального імунітету організму.

Щодо здорового харчування

Білки (м’ясо, сир, яйця) та амінокислоти є будівельним матеріалом для нових клітин, у тому числі – клітин імунного захисту. Натомість різного роду підсилювачі смаку та консерванти пригнічують імунну систему. Очевидно, чим натуральнішу їжу вживає вагітна жінка, тим кращі захисні функції її організму.

Автор: Марина Балабан

ответитьзадать вопрос
Смайлы
Добавить фото
6 комментариев
Оля
беременна на 20 неделе
Минус 15 кг за 2 месяца http://bit.ly/15kg2m
Смайлы
Добавить фото
Оля
беременна на 20 неделе
Минус 15 кг за 2 месяца http://bit.ly/15kg2m
Смайлы
Добавить фото
Маша пузатик
планирую
Мне врач для повышения иммунитета выписывал витамины для беременных и фолиевую кислоту. Не знаю, точно ли они повышают иммунитет, но хуже не будет ))
Здоровое питание, физическая активность и сон тоже играют очень важную роль в нашей жизни. И в укреплении иммунитета так же. А уж если человек не высыпается, то никакие витамины не помогут.
Смайлы
Добавить фото
Ірина Замкова
1 девочка
Я перші два місяці харчувалась виключно здоровою їжею..боялась навіть з'їсти щось зайве)) Але так мучив токсикоз, що поступово почала їсти все, чого хотілось)
Від профілактичних медичних засобів відмовилась повністю.
Для мене основою хорошого самопочуття стали здоровий сон, відпочинок на свіжому повітрі, позитивні емоції (майстер-класи, театр, кіно, виставки), вправи на фітболі та контрастний душ.
Особиста гармонія душі та тіла - найліпше підвищення імунітету)
Всім міцного здоров'я!
Смайлы
Добавить фото
Grinch (ᵔ.ᵔ)
Модератор СвітМам
И я такого же мнения! Важно мыслить позитивно, питаться по возможности правильно (пищевая в пирамида в помощь), спать не менее 8 часов в сутки, иметь достаточную физическую активность и много свежего воздуха в наличии)).
Даже если при таких условиях заболеваешь, то есть все шансы, что болезнь пройдет быстро и без последствий.
Oля Чумaк
Главный модератор СвітМам
Очень сложно не согласиться. Здоровое питание, прогулки на свежем воздухе, душевное равновесие и положительные эмоции - залог здоровья как беременных, так и не очень)

{ $nifTest}