Рейтинг@Mail.ru
главная опыт мам и экспертов планирование бесплодие вопросы и ответы Як визначити порушення...
Ольга Зірка
   6985
5

Як визначити порушення овуляції

 У яєчнику жінки відбуваються циклічні зміни, спрямовані на овуляцію - вихід зрілої яйцеклітини в черевну порожнину з можливим подальшим її заплідненням.

Порушення овуляції є однією з провідних причин жіночого безпліддя. При цьому можлива як нерегулярне овуляція - чергування ановуляторних менструальних циклів з овуляторним, так і ановуляція - відсутність овуляції взагалі.

Спектр змін менструального циклу при порушенні овуляції досить широкий: нормальний менструальний цикл по тривалості і характері менструальних виділень; відсутність менструації (аменорея); рідкісні менструації (олігоменорея), нерегулярний менструальний цикл за тривалістю;зміни характеру менструальних виділень (обсяг, тривалість); маткові кровотечі.
 

Виділяють прямі і непрямі методи визначення овуляції.

До прямих методів відноситься спостереження овуляції під час лапароскопічної операції. Як правило, лапароскопія з метою визначення саме овуляції не проводиться,оскільки існуємо багато інших методів - непрямі методи визначення овуляції.

До непрямих методів належать:

 1. Підтвердження овуляції при проведенні ультразвукового дослідження в середині менструального циклу жінки.При цьому оптимально проведення УЗД приблизно на 12-13 день циклу (при 28 - денному менструальному циклі) для визначення лідируючого фолікула, а потім через 2-3 дні для підтвердження самого факту овуляції.

 2.Підвищення в крові гормону прогестерону у другу фазу - приблизно на 20-21 день менструального циклу.

 3. Біопсія ендометрію - дослідження будови слизової оболонки матки у другу половину менструального циклу. У тому випадку, якщо у жінки відбувається овуляція, слизова оболонка матки повинна мати характерну будову.

 4. Вимірювання базальної температури протягом менструального циклу. Після овуляції базальна температура піднімається до 37-37.2 ° С.

На щастя, мені ніколи не доводилось досліджувати власну овуляцію, але маю подруг, які мучилися із такими маніпуляціями. Проте так і не було встановлено точно, чи є причиною безпліддя саме порушення овуляції. А що вам казали лікарі?

ответитьзадать вопрос
Смайлы
Добавить фото
11 комментариев
Oля Чумaк
Что излучаешь, то и получаешь
Да, у меня именно из-за сбоев гормональных наблюдались сбои овуляции.. В этом и была причина небольших проблем при попытках забеременеть.
При планировании пришлось измерять базальную температуру, а еще стимулировать овуляцию уколами "Овариума Композитума". 4 месяца трудов - и вуаля - долгожданные две полосочки!
Смайлы
Добавить фото
Александра Герасимова
1 мальчик и 2 девочки
то же самое коллега!

{ $nifTest}