главная опыт мам и экспертов роды роддом статьи экспертов Як влаштований...
Катя Паньків
   11271
3

Як влаштований пологовий будинок?

Перед пологами майбутнім мамам дуже важливо дізнатися всю інформацію про пологові будинки, щоб вибрати відповідний.

Докладна інформація про внутрішній устрій пологового будинку, яка допоможе майбутнім мамам почувати себе спокійніше і впевненіше при пересуванні з відділення у відділення.

Усі пологові будинки в нашій країні влаштовані по-різному в залежності від того часу, коли вони були побудовані, і їх профілю роботи, але, тим не менш, існує деяке загальна структура для всіх таких медичних установ.

У пологовому будинку зазвичай є:

* Приймальне відділення
* Пологове відділення фізіологічне
* Обсерваційне пологове відділення
* Післяпологове відділення
* Відділення патології вагітності
* Відділення анестезіології та реанімації
* Дитяче відділення
* Дитяча реанімація.

Приймальне відділення

Сюди потрапляє будь-яка пацієнтка, переступивши поріг пологового будинку. Тут жінку в будь-який час дня і ночі зустрічає акушерка, яка вислуховує скарги і викликає лікаря. Лікар оглядає вагітну, слухає серцебиття дитини і вирішує, в яке відділення вона надійде.

* Якщо почалися перейми або відійшли навколоплідні води, то пацієнтка надійде відразу в пологове відділення.
* Якщо перейми ще не справжні (поки що це лише передвісники пологів), жінку госпіталізують у відділення патології вагітності, а якщо вона хоче чекати початку пологів вдома, її можуть відпустити після письмової відмови від госпіталізації.

Але при будь-яких проблемах – тенденції до переношування вагітності, занадто великих або навпаки маленьких розмірах плоду, багато-або маловодді, тазовому або косому положення плоду, гестозі, лікар буде наполягати на тому, щоб пацієнтка залишилася в пологовому будинку, де буде призначено лікування і за станом мами і дитини буде вестися спостереження.

Акушерка приймального відділення візьме документи пацієнтки. На пологи при собі треба мати обмінну карту, страховий поліс ОМС і паспорт. Акушерка оглядає шкірні покриви пацієнтки (не повинно бути гнійників, ран), нігті, вимірює температуру тіла, зріст і вагу вагітної, також окружність живота і висоту стояння дна матки.

У приймальному відділенні звертають увагу на наявність кашлю, нежиті та інших ознак інфекції, і залежно від цього вирішують, в якому відділенні буде народжувати жінка: фізіологічному або обсерваційному. Для вирішення цього ж питання акушерка уважно вивчає обмінну карту, перевіряючи наявність усіх аналізів і їх результати. Далі проводиться санітарна обробка: якщо вагітна надходить на пологи, їй роблять клізму й голять надлобкову область (зі зрозумілих причин, краще зробити це вдома).

Пологове відділення

Це, напевно, головне місце в пологовому будинку, адже тут з’являються на світ малюки. Воно складається з передродового і пологового залів.

Передпологовий може бути розрахований на 2-6 породіль.

У пологовому залі, як правило, 2-3 пологових крісла. (У пологових будинках з боксовою системою немає такого поділу: вагітна знаходиться в окремому боксі під час перейм і там же народжує дитину.)
У пологовому відділенні лікар розмовляє з пацієнткою і оглядає її.

Акушерка постійно перебуває з породіллями, а лікар, якщо все йде добре, заходить періодично, тому що в цей же час надходять пацієнтки в інші відділення пологового будинку, йдуть екстрені операції і т. п. Під час перейм породілля може ходити, їй пояснюють, як треба правильно дихати, якщо перейми дуже болючі, проводять анестезію. Під час пологів проводиться кардіотокографія – спостереження за серцебиттям дитини, силою і частотою перейм, в цей момент породілля повинна лежати.

Наприкінці першого періоду пологів пацієнтці допоможуть перейти в пологовий зал. У цей час з нею знаходиться лікар, акушерка і неонатолог. Після народження дитини її показують мамі, викладають на живіт, де вона лежить, поки пульсує пуповина. Після цього її перерізають, і дитину оглядає неонатолог, ставить оцінку за шкалою Апгар. Поки дитину обробляють, відбувається народження посліду і огляд родових шляхів, зашивання розривів.

Мамі на живіт кладуть грілку з льодом, вкривають її ковдрою, вчать прикладати дитину до грудей. Тут вона разом з дитиною відпочиває 2 години після пологів під спостереженням медичного персоналу. Через 2 години разом з малям маму перевозять на каталці в післяпологову палату.

Якщо ви народжуєте за контрактом, то вам нададуть окрему передпологову, в якій ви з чоловіком (за бажанням) проведете всі роди і дві години після них. Зазвичай тут є все необхідне для сімейної пари: ліжко, яке потім трансформується в пологове крісло, крісло для чоловіка, велика ванна, фітбол, столик, чашки, чайник, магнітофон і т. п. На контрактні пологи приїде акушер-гінеколог, з яким ви уклали договір.

Обсерваційне відділення

Сюди надходять на пологи пацієнтки з ГРЗ, різними запальними захворюваннями (наприклад, нирок), кольпіти (наприклад, молочниця), грибковими ураженнями нігтів, а також носії вірусу гепатиту В і С, пацієнтки з «позитивним» RW, не обстежені і недообстежені (якщо не вистачає результатів аналізів в обмінній карті).

Жінка може потрапити сюди і з фізіологічного післяпологового відділення, якщо виникнуть інфекційні ускладнення після пологів, такі як ендометрит, мастит, розходження швів, ГРЗ та ін.

Структура цього відділення така ж, як і звичайного пологового. Тут є передпологові, пологові зали та післяпологові палати.

Післяпологове відділення

Залежно від обраного пологового будинку можливе спільне або роздільне перебування з дитиною (коли дитину приносять за розкладом тільки на годування). У разі спільного перебування в палаті «мати і дитя» новонароджений постійно знаходиться разом з мамою, що, безумовно, допомагає налагодити грудне вигодовування, мама вчиться доглядати за малюком (купати, одягати, обробляти пупкову ранку). Такі палати зазвичай розраховані на 3-4-х мам з дітьми, в них стоять дорослі і дитячі ліжка, тумбочки і пеленальний стіл, є раковина і все необхідне для обробки шкіри малюка.

Якщо ви народжуватимете за контрактом, то післяродова палата розрахована на 1-2-х чоловік, можливо постійне перебування тата в сімейній палаті. У платних палатах додатково є стіл, посуд, мікрохвильова піч, а також душ і туалет. Їжу вам будуть привозити до палати, інші породіллі їдять в спеціальному буфеті.

У післяпологовому відділенні лікарі проводять спостереження за станом мами і малюка, акушер-гінеколог і неонатолог щоденно здійснюють обходи та огляди, беруть аналізи. Акушерка виконує призначення лікаря, допомагає налагодити грудне вигодовування, разцідити груди.

Перед випискою, як правило, жінці роблять УЗД. Після природних пологів виписують на 4-5 добу, якщо немає ніяких проблем.

У відділенні патології вагітності, як випливає з назви, знаходяться пацієнтки з різними термінами вагітності, у яких виникли проблеми, які потребують стаціонарного лікування: загроза передчасних пологів, фетоплацентарна недостатність, гестоз, загострення пієлонефриту (запальне захворювання нирок) та багато інших. Також тут знаходяться пацієнтки, які готуються до пологів і планованого кесаревого розтину.

Відділення анестезіології та реанімації

У будь-якому пологовому будинку є декілька операційних і палата інтенсивної терапії (ПІТ), куди переводять пацієнток після операції кесаревого розтину. Також у ПІТі спостерігаються і готуються до пологів пацієнтки, що надійшли в пологовий будинок у важкому стані, наприклад з важким гестозом (високі цифри артеріального тиску, білок в сечі). До ведення таких хворих приєднується анестезіолог. Він також проводить знеболювання під час пологів та операцій, спостерігає пацієнток першу добу після операції і, якщо все йде добре, переводить їх у післяпологове відділення.

Дитяче відділення представлено дитячими палатами. Зараз, коли багато пологові будинки переходять до системи спільного перебування з дитиною, в дитячих палатах перебувають діти лише в першу ніч після пологів, якщо мама втомилася і не може самостійно доглядати за малюком. Діти, народжені шляхом кесаревого розтину також в першу добу знаходяться під наглядом, поки мама лежить у ПІТі.

Дитяча реанімація є в багатьох, але не у всіх пологових будинках. Це відділення спеціально обладнане для виходжування недоношених, дітей після складних пологів або з різними патологіями. Новонароджені з реанімації можуть через кілька днів бути переведені в звичайне дитяче відділення, якщо все добре, якщо проблеми залишаються, або малюк дуже недоношений, то після стабілізації стану його переводять до дитячої лікарні.

Довідкова

Тут можна отримати інформацію про стан породіллі, дізнатися, хто народився, і передати необхідні речі та продукти для мами і малюка.

Виписана кімната

Це останнє місце, яке ви відвідаєте в пологовому будинку. Тут допоможуть переодягти малюка, загорнути в красивий «конверт», у мами буде можливість переодягнутися і зробити макіяж. Часто при виписці батькам пропонує свої послуги професійний фотограф.

У який спосіб можна потрапити в пологовий будинок?

* Викликати з дому бригаду «швидкої допомоги», щоб вона доставила вас в пологовий будинок.
* Приїхати самостійно.
* Звернутися до лікаря жіночої консультації, який дасть вам направлення на госпіталізацію (цей спосіб підходить у тих випадках, якщо у вагітної виникли якісь проблеми і вона потребує стаціонарного лікування або якщо має бути плановий кесарів розтин).

http://maima.com.ua/polohy/polohovi-budynky/yak-vlashtovanyj-polohovyj-budynok/

Особисто я відкрила для себе дещо нове

Не зрозуміла тільки для чого потрібний неонатолог... Просвітіть мене))

ответитьзадать вопрос
Смайлы
Добавить фото
21 комментариев
Мама Оля
1 мальчик и 1 девочка
Івано-франківський міський пологовий будинок уже модернізований в порівнянні з вищенаведеним в тому плані що: загальних передродових немає - жінку поміщають відразу в окремий зал, де вона перебуває до і під час родів, там є все необхідне, тільки туалет один чи два у загальному коридорі. Це так класно, коли ти або сама, або з тобою поруч може бути близька людина.Я, наприклад, не признаю отих спільних на кілька жінок передродових, страшно себе там уявити. Крім того, якщо малеча родиться здорова, то мови про окреме перебування мами і дитини бути не може - їх разом перевозять у окрему (платну сімейну)палату або окремий бокс.
Також є спеціально обладнана сучасна реанімація для новонароджених, де батьків пускають тільки подивитись через вікно на свою лялю. Краще там нікому не бувати, бо відчуття болючі до сліз!
Кімната для виписки існує тільки для урочистої виписки з майже примусовою відео і фотозйомкою за великі гроші( роблять не дуже якісно, тому краще або зразукатегорично відмовитись або просто не брати фотки). А малечу і маму готують до виписки прямо в їхніх "апартаментах".
Це ніби все, наскільки я памятаю.
Так що, Катюша, ти у нас на черзі все побачити на власні очі
Смайлы
Добавить фото
Катя Паньків
1 мальчик
нєєє...)
і не бажайте мені такого..
ми народжуватися в рівному будемо...
через трошки туди вже переїжджаємо (на місяці 2 мабуть..)
***Квіточка ***
1 мальчик и 1 девочка
Катюш, а в якому роддомі народжувати будеш? Я обох народжувала в другому роддомі, залишились тільки приємні спогади.
Катя Паньків
1 мальчик
і ми там!!
всі кажуть, що там класно
***Квіточка ***
1 мальчик и 1 девочка
В них статус лікарні "Доброзичливої до дитини", тобто підтримують партнерські пологи, грудне вигодовування, спільне перебування мами з дитиною. Персонал приємний, уважний. Родзали великі, світлі, облаштовані всім необхідним. В палаті лежиш сама з дитинкою, родичам дозволяють відвідувати. Ти з якімось лікарем будеш домовлятись, чи будеш з черговою бригадою народжувати?
Катя Паньків
1 мальчик
лікарка в мене просто шикарна..
якщо цікаво - можна в щоденниках моїх про неї почитати
вчора і сьогодні були в неї. настрій - чудо
***Квіточка ***
1 мальчик и 1 девочка
Катюш, а як лікарку звати? А то я в щоденнику в тебе імені не найшла...
Катя Паньків
1 мальчик
Муравська Світлана Іванівна
всім раджу!!!
***Квіточка ***
1 мальчик и 1 девочка
Ну значить в другому роддомі багато хороших лікарів Вагітність в мене вела Собіпан Любов Василівна - дуже приємна жінка, а роди приймала завідуюча відділенням паталогії вагітних Кагурець
Надія Петрівна - вона взвгалі чудо.
Катя Паньків
1 мальчик
Я в ЖК тільки формально на обліку. Весь час тільки до лікарки ходжу. А Світлана Іванівна зараз завідуюча паталогією
Татьяна Цвиль
1 девочка
На сколько я помню никакой грелки с ледом мне не клали... Хотя знаю, что такое практикуется. Что-то кололи это помню, вместо грелки.
Смайлы
Добавить фото
Катя Паньків
1 мальчик
окситоцин кололи.
зараз доведено, що це неефективна практика
але це ж стаття..
Оля Пастух
Хай завжди будуть мами!
Катюша, Ти так пишеш, ніби вже сотню разів через усе це пройшла
Окситоцин після пологів - це для швидшого скорочення матки, якщо цей процес природньо чи патологічно заповільнений, а також для стимулювання лактації у деяких випадках
Написано все так реалістично і все так прийнятно і красиво, аж здивувалася! Бо в журнальчиках всіляких дуже ідеалістично все описують. І все одно: "как вспомню..."
Смайлы
Добавить фото
Катя Паньків
1 мальчик
я, Оля, лежала 3 тижні в гінекології півтора роки тому... такого встигла надивитися і наслухатися, що можу працювати на телефоні довіри...
краще мамам з таким не стикатися, але якщо вже щось роблять з тобою, то мабуть все ж орієнтуватися важливо...
Оля Пастух
Хай завжди будуть мами!
Розумію. Напевно, це кожен, ой, тобто кожна, хто лежала в гінекології, надивилась на багато всяких жахів.
Пригадую теж, напр., одну ніч, коли привезли важку онкохвору... Або коли за крапельницями інших пацієнток вечорами слідкувала я, а не медсестра. Або коли після огляду інтернами молоді вагітні корчилися від болів... Я лежала 2 місяці.
Катя Паньків
1 мальчик
для мене найгірший спогад - страта двійні в мене на очах... жінка 10 років не могла завагітніти і тут таке...
але я недавно її в пологовому бачила. вона вже хлопчика мала народжувати, тому думаю, що все налагодилося...
я теж санітаркою "підпрацьовувала"...
Мигдалька Яблонська
беременна на 40 неделе
Жахvoid(0);
Алла Малахова
1 мальчик и 1 девочка
Неонатолог - первый врач малыша. Принимает, осматривает, оценивает по шкале Апгар. Первые две недельки именно он общается с малышом. Все вопросы и тревоги, связанные с малышом задаем ему)))
Смайлы
Добавить фото
Катя Паньків
1 мальчик
ааа...тепер перед чоловіком "блєсну")))
дякую!
Татьяна Цвиль
1 девочка
да, скорее всего, но до того как родила.
Смайлы
Добавить фото
Катя Паньків
1 мальчик
і після теж часом колють.
він же гормон він матці допомагає "опам'ятатися"

{ $nifTest}