0-3 месяца (3452) / грудное вскармливание (334)
главная опыт мам и экспертов 0-3 месяца грудное вскармливание статьи экспертов Як з'являється...
Tanya Kur
   653
3

Як з'являється грудне молоко

Материнське молочко – найцінніший і найнеобхідніший продукт харчування для новонародженого малюка. І тому твій організм почав працювати над його створенням ще під час вагітності.

Пологи позаду. Довгоочікуваний малюк лежить поруч і тихенько сопе, а тебе починають долати сумніви – «А де ж моє молочко? А чи з'явиться воно? А чи зможу я годувати свою крихітку грудьми?» Стоп. Відкинь непотрібні хвилювання. Повір, все буде добре. Адже процес утворення грудного молока природа запрограмувала задовго до твоєї появи на світ.

Як з'являється грудне молоко

Етап перший – підготовчий

Кожна дівчинка з'являється на світ із вже сформованими грудними залозами. І хай на крихітному тільці це всього лише дві малюсінькі крапочки, весь внутрішній механізм вже влаштований так, щоб у майбутньому вигодувати дитину. Пізніше, в період статевого дозрівання, груди ростуть і розвиваються – збільшується кількість підтримуючої тканини, молочних залоз і жиру. І це своєрідний сигнал, який жіночий організм сприймає приблизно так: «До вагітності і грудного вигодовування готовий!»

Етап другий – у тестовому режимі

І ось настає довгождана вагітність. Що на неї реагує насамперед? Правильно, груди. Під впливом жіночих гормонів естрогену і гормону вагітності прогестерону в них відбуваються складні зміни. Більшість клітин жирової тканини замінюються залозистою, а між ними розростається мережа каналів-трубочок, якими вже через декілька місяців потече молочко.

Вироблятися воно буде в альвеолах – мішечках, розташованих в кінці кожного каналу. І як тільки малюк почне смоктати твої груди, спеціальні м'язи стискатимуть залози, проштовхуючи молочко по молочних каналах прямо до ротика карапуза. До речі, вже до кінця другого триместру вагітності всі зміни в грудях закінчуються, і вони повністю налаштовуються на лактацію. Значить, навіть якщо твій карапуз вирішить народитися завчасно, молочко обов'язково з'явиться, і ти зможеш годувати грудьми.

Етап третій – годування

Лише не думай, що з першої хвилини появи малюка на світ, молоко поллється з грудей річкою. Нічого подібного. Перша їжа, яку отримає крихітка, – молозиво: в'язка жовтувата субстанція. Можливо, ці краплі виділялися з твоїх грудей ще під час вагітності, а може, з'явилися відразу після пологів. Для новонародженого вони безцінні!

Адже в молозиві в оптимальному співвідношенні знаходяться потрібні дитині речовини: вітаміни А, З, Е і В 12, мінерали і протеїни, імуноглобуліни і багато-багато білку. А цукру і жирів у ньому мінімум. Тому навіть декілька крапель молозива для дитини – безцінна їжа.

Перше молочко з'явиться через декілька діб після пологів. Воно рідке і набагато жирніше за молозиво. Ти навряд чи пропустиш момент його приходу - груди збільшаться і доставлятимуть певний дискомфорт. Давай їх малюку частіше, і все мине.

Зріле молоко утворюється після двох-трьох тижнів після початку годування. До цього часу в твоєму організмі налагоджується вироблення гормону пролактину, встановлюється графік індивідуального годування, і малюк отримує їжу тієї якості й у такій кількості, яка необхідна саме йому.

Автор: Вікторія Слюсенко

ответитьзадать вопрос
Смайлы
Добавить фото
5 комментариев
Оля
беременна на 20 неделе
Минус 15 кг за 2 месяца http://bit.ly/15kg2m
Смайлы
Добавить фото
Оля
беременна на 20 неделе
Минус 15 кг за 2 месяца http://bit.ly/15kg2m
Смайлы
Добавить фото
Оля Пастух
Цікаво було дізнатися, що до кінця другого триместру вагітності молочні залози уже готові до грудного годування! Я не знала цього!
А взагалі так, жінки, які вперше народжують, не знають, що їх чекає з прибуттям молока. Не готові часто прикладати дитину до грудей, думають, що треба якомога більше пити...
А треба лише заспокоїтись і дозволити собі прислухатись до свого організму. І звикати до частого прикладання, а не зціджування.
Смайлы
Добавить фото
Оля
беременна на 20 неделе
Минус 15 кг за 2 месяца http://bit.ly/15kg2m
Смайлы
Добавить фото
Oля Чумaк
Главный модератор СвітМам
Пригадаю, як до мене після перших пологів на третій день прийшло молоко. Не знала куди з тими грудьми дітися! А до того ще й переживала, чи прибуде.)
Смайлы
Добавить фото

{ $nifTest}