главная опыт мам и экспертов роды подготовка к родам вопросы и ответы Як здолати страх пологів?
Катя Барбаш
   5038
4

Як здолати страх пологів?

Страх пологів – природне почуття вагітної, та й не тільки вагітної жінки. Адже процес народження нового життя таємничий і навіть містичний у певному сенсі.

До речі, страх пологів з‘явився з приходом християнства. У середні віки священики називали пологи муками й спокутою за плотський гріх. Тому жінки стали панічно боятися народжувати.

А в Давній Греції, Київській Русі, Єгипті, Вавилоні безболісні пологи були незаперечним фактом.

Відомий англійський акушер Грантлі Дік-Рід довів, що в жінок головною причиною родового болю є страх перед пологами. Людина, коли чогось боїться, напружує та стискає м'язи.

Напруга заважає природному процесу пологів. Тому біль посилюється у тих породіль, які не вміють розслабити м'язи і правильно дихати.

Легкі пологи – це результат ретельної підготовки, і фізичної, і моральної. Важливо зібрати якомога докладнішу інформацію про пологи та позитивно налаштуватися, тоді страх перед пологами відступить.


Як позбутися страху пологів: моральна підготовка

По-перше, поменше слухай і дивись різні жахи про пологи. І не спілкуйся з тими, хто схильний перебільшувати всякі пристрасті про пологи. Страшилки про пологи навіть у найсміливіших викличуть страх пологів.

Не дивися безглуздих серіалів, де героїні помирають під час пологів. Так автор просто позбувається від персонажа.

Спілкуйся з жінками, які народжували легко, вони налаштовані оптимістичніше та можуть розказати, як позбутися від страху пологів.

Можливо, є людина, яка вселяє в тебе впевненість, якій ти довіряєш, нехай вона буде поруч із тобою під час пологів.

Це може бути чоловік, подруга, мама, сестра.

Партнерські пологи– це не обов'язково пологи тільки з чоловіком.

Піди до церкви та постав свічечку за себе й майбутнє маля. Поговори по душах зі священиком чи досвідченим психологом – це допоможе позбутися страху пологів.

Озирнися довкола: більшість жінок народжували, і не раз. Чи стала б жінка народжувати ще, якби це було так страшно та боляче?

Налаштовуй себе на краще – пам'ятай, попереду тебе чекає велике й водночас таке крихітне щастя, якому необхідна твоя підтримка, позитивний настрій і впевненість у майбутньому.


Як позбутися страху пологів: фізична підготовка

Якщо боїшся народжувати, тобі важливо зрозуміти, що доведеться пережити, як потрібно поводитися. Для цього відвідуй курси для вагітних, там тобі розкажуть, як і що треба робити під час пологів.

Тебе переконають, що немає нічого природнішого для жінки, ніж пологи.

Там ти дізнаєшся, що боятися пологів через біль не варто. Адже триває він як правило від 15 хвилин до 4 годин, не більше!

А ще існує безліч способів знеболювання пологів – починаючи від анестезії та закінчуючи різними масажами для знеболювання.

Ще дізнайся про різні вправи для вагітних, про підготовку промежини до пологів, про плавання для вагітних тощо.

Усі ці заходи допоможуть зробити пологи менш болісними, навчать тебе розслаблятися і напружуватися "на замовлення".

Якщо ти боїшся не стільки пологів, скільки халатності та черствості медперсоналу, тоді, можливо, домашні пологи стануть відмінним виходом для тебе.

Дізнайся про це більше і готуйся до пологів удома, попередньо проконсультувавшись із лікарем. Або шукай лікаря, якому зможеш довіряти, тоді страх перед пологами мине.

Але якщо твій страх перед пологами дуже сильний, просто панічний, і наростає щодня, тоді шукай лікаря, якого вдасться вмовити на кесарів розтин.

До речі, у Німеччині сильний страх перед пологами є показанням до кесаревого розтину.

Будь-який біль мине, коли ти вперше побачиш і почуєш свого малюка, уперше доторкнешся до нього.

Адже народження нового життя – це твоє найбільше фізичне та духовне досягнення!                                    

Джерело:http://lady.tochka.net/...

ответитьзадать вопрос
Смайлы
Добавить фото
1 комментариев
Анна Василенко
беременна на 40 неделе
Смайлы
Добавить фото

{ $nifTest}