главная опыт мам и экспертов планирование зачатие статьи экспертов Календар зачаття
Tanya Kur
   1299
5

Календар зачаття

Ти активно намагаєшся зачати дитину, але... Не треба панікувати, можливо, ти робила це не в ті дні. Щоб дізнатися, коли буде найбільш сприятливий час, можна звернутися за консультацією до лікаря, а можна почитати літературу і поритися в інтернеті. Тобі просто потрібно скласти свій індивідуальний календар зачаття.

Календар зачаття

З чого почати? 

А почати потрібно з визначення тих днів, в які відбувається овуляція. Для цього треба знати тривалість свого менструального циклу. В середньому він може бути близько 28 днів, плюс-мінус кілька днів. Для більшої точності можна почати відстежувати «сприятливі» дні за декілька місяців до планованого зачаття, тоді ти вже точно знатимеш тривалість циклу.

Найбільш сприятливим для зачаття вважається період з 12 до 16 дня циклу, на який припадає овуляторна фаза. В цей час чутливість слизової шийки матки підвищується, що збільшує шанс сперматозоїдів на запліднення яйцеклітини, оскільки найчастіше це відбувається саме в середині менструального циклу.  

Середина циклу

Щоб збільшити шанси зачати дитину, можна також почати вимірювати базальну температуру. Вимірювати її можна звичайним термометром вранці (не встаючи з ліжка), в один і той самий час. Дані необхідно відзначити на графіку (вертикальна вісь - температура, горизонтальна, - день менструального циклу). На цьому графіку можна буде відстежити, що перед підйомом температури на 0,2-0,4С спостерігається короткий спад.

Такий календар зачаття підкаже момент між спадом і підйомом, в цей період і повинна відбутися овуляція. Таким методом можна точно визначити час овуляції лише при постійному веденні графіка протягом декількох місяців. Отже, бери олівець і папір та кресли графіки. Це не буде зайвою роботою - у випадку потреби, дані твоїх графіків дуже знадобляться лікарю.

Базальна температура 

Якщо ти не хочеш рахувати дні та вимірювати базальну температуру, можна звернутися до фахівців і зробити ультразвукове дослідження. Цей метод дозволить простежити за зростанням і розвитком фолікула і визначити момент його розриву (овуляції) дуже точно.

За допомогою спеціальних тестів ти зможеш навіть удома провести власне дослідження. Ці тести визначають наявність лютеїнізуючого гормону в сечі, проводити їх потрібно 2 рази на день з 9-го по 15-й день менструального циклу. Позитивний результат свідчитиме про настання овуляції через 16 - 28 годин.

Скориставшись одним з цих методів, ти прискориш процес і радітимеш гарній новині. Можна ще трохи заглибитися в різні дослідження і спостереження для того, щоб вибрати найбільш сприятливий час зачаття малюка. Для тебе важлива пора року, коли дитинці прийде час з'явитися на світ? Тоді ще трохи терпіння – і можна буде спланувати свій календар зачаття.

  • Якщо маля буде зачатим навесні, його народження може стати новорічним або різдвяним дарунком. Але слід подумати про спекотне літо в другому триместрі й ожеледі в третьому триместрі вагітності.
  • У випадку якщо маля буде зачато восени, ти ще встигнеш отримати купу вітамінів і погуляти на свіжому прохолодному повітрі. А мінусом стане небезпека підхопити інфекційне захворювання.
  • У літній час на ранніх термінах вагітності ти почуватимешся добре, можна насолоджуватися свіжими фруктами та овочами, можна відправитися у відпустку, але трохи пізніше спека може зіпсувати самопочуття і призвести до набряків, час пологів у такому разі випаде якраз на холодну і не дуже суху погоду.
  • Зачаті взимку малята з'являться на світ в теплу пору року і встигнуть трохи зміцніти до настання поганої погоди, самопочуття мам теж встигне покращитися.

Проте, не варто надавати великої уваги особливостям зачаття, пов'язаним з часом року, головне, щоб твоя дитина була здоровою.

Автор: Ірина Кіпоренко

ответитьзадать вопрос
Смайлы
Добавить фото
8 комментариев
Оля Пастух
Мені був цікавіший календар вагітності, ніж календар зачаття. Але от згідна, що коли люди, в силу обставин чи здоров"я, прагнуть запланувати вагітність і народження по сезонах, то це важливо.
Середину циклу дуже легко спостерігати навіть зовсім юним дівчатам. Треба просто про це знати, про свій цикл.
А то... Була знайома, не заміжня, без хлопців/партнерів, яка думала, що з нею щось не те, коли бачила характерні виділення у себе
Смайлы
Добавить фото
Oля Чумaк
Главный модератор СвітМам
Знати свій організм і деякі процеси в ньому часом дуже важливо! Але до того ж треба займатися коханням регулярно, із задоволенням і не тільки за графіком
Смайлы
Добавить фото
Оля
беременна на 20 неделе
Минус 15 кг за 2 месяца http://bit.ly/15kg2m
Смайлы
Добавить фото
Марина
Чушь какая, базальная температура, серьезно? Нормально образованный врач из страны с современной медициной рассмеялся бы вам в лицо. Зашла на сайт найти интересных экспертов, а тут разрывы при родах от молочницы и инфекций, а овуляцию ждут с градусником в... Уважаемый главред свитмам, это позор. Источник: https://svitmam.ua/themes/kalendar-zachattja
Смайлы
Добавить фото
Tanya Kur
Mom
Добрый день, Марина. Спасибо за ваше мнение. Поделитесь пожалуйста личным опытом - а как вы определяете дату своей овуляции?
Oля Чумaк
Главный модератор СвітМам
Хм, "градусник в..." кого-то смущает, а вагинальный датчик на узи, например, - нет?
Конечно, есть более точные и современные методы: тесты (о них в статье и вообще на сайте много сказано), узи. Может еще какие - поделитесь.
Но на узи каждый день не набегаешься, а если есть проблемы с овуляцией, нужны именно каждодневные замеры и график в динамике. И не один месяц. Я не эксперт, но это то, что я поняла из общения с врачом в свое время. Плюс, именно базальная температура помогает определить способность яичников вырабатывать прогестерон.
Оля
беременна на 20 неделе
Минус 15 кг за 2 месяца http://bit.ly/15kg2m
Смайлы
Добавить фото
Оля
беременна на 20 неделе
Минус 15 кг за 2 месяца http://bit.ly/15kg2m
Смайлы
Добавить фото

{ $nifTest}