главная опыт мам и экспертов планирование зачатие вопросы и ответы Коли час овуляції?
Катя Барбаш
   19707
7

Коли час овуляції?

Овуляція - цікаве слово та надзвичайно важливий термін. Разом вони означають процес виходу дозрілої яйцеклітини з яєчника у фаллопієву трубу,  де вона очікує запліднення. При цьому відбувається потовщення внутрішнього шару матки для того, щоб запліднена яйцеклітина могла прикріпитися.

антидепрессант

Якщо ж запліднення не відбувається, то ця яйцеклітина поглинається внутрішнім  ущільненим шаром матки та виходить із менструальними виділеннями. Але в яєчнику в цей час чекає свого дозрівання нова яйцеклітина.


Коли ж відбувається овуляція?

У більшості жінок місячний цикл вважається з першого дня попередньої менструації до першого дня наступною менструації та знаходиться у межах 28-32 дні. Хоча існує багато жінок, цикл в яких є набагато довшим за середній, або набагато коротшим.

В середньому значенні у більшості жінок овуляція відбувається приблизно з одинадцятого по двадцять перший день менструального циклу, якщо за критерій брати перший день останньої менструації, або за дванадцять-шістнадцять днів до наступної менструації.

Існує поширена думка, що овуляція у більшість жінок настає саме в чотирнадцятий день менструального циклу, однак це не є істиною. Справа у тому, що у кожної жінки є власний період часу, в який відбувається процес виходу дозрілої яйцеклітини із яєчника. При цьому овуляція може відбуватися не завжди в один і той самий день циклів: наприклад, в одному місяці це станеться на дванадцятий день, а в іншому – на п’ятнадцятий.

Отже, дозріла до запліднення яйцеклітина вже знаходиться у фаллопієвій трубі, де вона перебуває майже добу. І саме в цей час може відбутися сам процеси запліднення. Варто пам’ятати, що сперма має здатність до життя у тілі жінки від трьох до п’яти днів, саме тому можливо завагітніти навіть тоді, коли незахищений статевий акт відбувся за 3-5 днів до здійснення овуляції.


Як визначити овуляцію?

Існує декілька способів дізнатися, коли відбувається овуляція:

  1. Тести  овуляцію визначають рівень лютеінізуючого гормону у сечі: про овуляцію свідчить його підвищення. Такий тест слід робити щодня до настання овуляції, починаючи із 9-го дня при короткому циклі.

  2. Календарний метод визначення овуляції базується на припущенні,  овуляція настає за 14 днів до наступної менструації. Тобто необхідно вести календар менструацій, щоб визначити діапазон днів, коли теоретично може відбутися овуляція. Однак, як було зазначено вище, таке припущення є хибним, тому й сам метод не є надійним.

  3. Графік базальної температури показує, коли саме відбувається овуляція. З першого дня менструації базальна температура знаходиться в межах 36,9 градусів. Безпосередньо перед овуляцією вона стрімко падає до 36,4 градусів, а потім так сам стрімко підіймається до позначки 37 градусів т тримається на такому рівні до останнього дня циклу.

  4. Визначення овуляції за допомогою УЗД може здійснити досвідчений лікар за два-три (а деколи й більше) рази: при регулярному циклі перше УЗД робиться за 16-18 днів до початку наступної менструації, а при нерегулярному – починаючи з 10-го дня циклу.


Що необхідно пам’ятати  тим, хто чекає на овуляцію:

  • яйцеклітина жива у фаллопієвій трубі майже 14 години, очікуючи на запліднення;
  • як правило, під час однієї овуляції із яєчника виходить лише одна яйцеклітина;
  • овуляція може відбуватися не під час кожного менструального циклу;
  • на овуляцію мають вплив стреси, кліматичні умови, стан здоров’я тощо;
  • у декого під час овуляції можливі односторонні болі, кров’янисті слабкі виділення;
  • кожна жінка народжується із сталим набором яйцеклітин у кількості декількох мільйонів, які по черзі дозрівають та проходять овуляцію.

Автор: Ольга Джеджера

ответитьзадать вопрос
Смайлы
Добавить фото
2 комментариев
gerom 26
планирую
дякуб мені було цікаво ) лікбез ) давайте ще )
Смайлы
Добавить фото
gerom 26
планирую
чим краще чоловік знає жінку та навпаки, жінка знає чоловіка - тим краще вони співіснують )

{ $nifTest}